• Головна
  • Картина «Рептилоїд 045» вінницького художника Алекса Крамера стала ілюстрацією до книги "Епоха слави та надії"
11:25, 23 квітня 2023 р.
1

Картина «Рептилоїд 045» вінницького художника Алекса Крамера стала ілюстрацією до книги "Епоха слави та надії"

Картина «Рептилоїд 045» вінницького художника Алекса Крамера стала ілюстрацією до книги "Епоха слави та надії"

Найвідоміший вінницький хореограф, а в минулому багатократний чемпіон з хіп-хопу, засновник однієї з кращих танцювальних студій Вінниці "3 зет” і автор численних проектів, хореограф збірної "Полтава-Комсомольск" в мега-шоу "Майданс. Другий сезон" і танцюрист Іван “Джоз”  Дунаєвський подарував картину "Рептилоїд 045" художника Алекса Крамера (Євгеній Литвак) вартістю 66.830 грн у Хмельницький обласний художній музей, зазначивши:

Я періодично відвідую культурні заходи, художні виставки і ділюся своєю думкою від усього побаченого, а також показую у своєму інстаграмі ту красу, яку побачили своїм внутрішнім баченням і "незвичайним" поглядом творчі люди. Який же прекрасний цей Світ нескінченної фантазії художників. Перед Новим Роком у Вінницькому Центральному Універмазі відкрилася дуже незвичайна, а деякі можуть навіть сказати дивна, виставка сучасного художника Алекса Крамера.

Як відмітив Вахтанг Кіпіані - це унікальний стиль. У експозиції, яка проходить під назвою "Рептилоїди", автор представив свою колекцію з 13 картин олією в містичному стилі. Увійшовши до виставкового залу, одразу вражає майже метрова величина картин, а вже потім і зображення на них. Тим, хто не знає, що ці картини є ілюстрацією до книги Євгенія Литвака "Епоха слави і надії", важко зрозуміти, що хотів показати художник такою роботою. Адже є такі картини, що дивишся і абсолютно не розумієш - як можна було відтворити таке? А може там прихований зміст, який автор точно вклав у свою роботу, але його може не кожний розгледіти.

На картинах зображені рептилоїди, які немов позують для самого художника. Фонд Хмельницького обласного художнього музею на сьогодні налічує тисячі експонатів. У мене багато років було бажання зробити подарунок для цього музею, щоб одного разу привести свою сім'ю і показати картину яку подарував музею саме я. У будівлі Хмельницького обласного художнього музею регулярно проводяться виставки сучасних художників України, що отримали визнання в країні і за кордоном. Я бажаю, щоб в найближчому часі, тут відбулася виставка картин Алекса Крамера. А доки живу за принципом: «від мрії до планів - один крок».

Картина «Рептилоїд 045» 

Художник Алекс Крамер  

Олія полотно 600:800 2019 рік

Картина «Рептилоїд 045» вінницького художника Алекса Крамера стала ілюстрацією до книги "Епоха слави та надії", фото-1

Картина №045 написана в 2019 році, та є однією з найбільш яскравих серед майже 100 полотен митця, адже написана в важкий період: саме в цей час зникла безвісти  його близька подруга - Анна Кишинська. Саме тому назва картини – це номер будинку, в якому вона мешкала до свого зникнення.

Картина №045 «Рептилоїд», написана олією, та є однією з 13 ексклюзивних картин ілюстрацій до книги «Епоха слави та надії» Євгенія Литвака. На перший погляд, рептилоїд на картині виглядає, як людина, але багато деталей в його зовнішності свідчать про те, що це не так. Обличчя рептилоїда, наприклад, перевтілене із людського, але його очі і губи ні, що створює ефект віддаленості від людського світу. 

Автор зумів передати досить складну емоційну та психологічну структуру образу. З одного боку, рептилоїд має виразні ознаки інтелектуальної концентрації та енергії, що надає йому своєрідної привабливості. З іншого боку, його зовнішність здається дещо магічною та не доступною. 

 На полотні зображений рептилоїд жіночої статі, в сучасному одязі, з великим білим електросамокатом та сенсорнім телефоном, на тлі невідомої будівлі колоніального стилю. Рептилоїд має вигляд туриста, який немов позує для художника. 

 Рептилоїд відводить увагу глядача від будівлі та виражає головну думку роботи, інтегровану в сюжет роману, – «незвичне серед нас».  

Композиція картини досить проста і сувора, всі дрібниці та деталі заздалегідь продумані творцем. 

Споглядач роботи ніби бере участь у створенні цього портрету на цій площі. Для урівноваження цього руху художник малює картину з глибокими сходами, які ведуть від «туриста» до самої будівлі. Рептилоїд, який позує художнику, виглядає природно, наче завмер у часі (немов би відволікся на телефонний дзвінок). Портрет виконаний досконало, зображення створює ефект присутності.

Після №045 художник починає працювати над серією картин у реалістичному живописі. Картину «Рептилоїд» можна віднести до найвідоміших робіт Алекса Крамера та шикарною ілюстрацією до книги "Епоха слави і надії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
kostya.gr
23 квітня 2023 р., 11:56
Ого, красиво
Оголошення
live comments feed...