• Головна
  • Депутати міськради ухвалили рішення про реорганізацію трьох шкіл
17:04, 27 серпня 2013 р.

Депутати міськради ухвалили рішення про реорганізацію трьох шкіл

23 серпня під час чергової сесії депутати міської ради ухвалили рішення про перерозподіл учнів між трьома вінницькими школами - № 1, 25 та 10. Проти рішення не було жодного голосу. 

Найбільшу дискусію з-поміж питань порядку денного викликало питання перерозподілу дітей між трьома вінницькими школами - № 1, 10 та 25, що дозволить перевести майже тисячу учнів на навчання у першу зміну. Як вже повідомлялося раніше  http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=669, прийняття цього рішення дало б змогу майже тисячу учнів вже у цьому році перевести на навчання у першу зміну. Окрім того, місто отримає приміщення для створення дитячого садка на 300 місць. Однак, під час засідання сесії депутат міськради від партії «Свобода» Володимир Базелюк висловився, що цим рішенням порушуються права дітей, і воно є незаконним. Хоча в чому саме полягає незаконність рішення, пояснити він не зміг. Посилаючись тільки на те, що дітям буде незручно добиратися до шкіл. «Але ці школи є закладами нового типу і не прив’язані територіально, тобто їх відвідують діти, які проживають по території усього міста і навіть з сіл, територіально наближених до Вінниці», - зауважив директор департаменту освіти Володимир Буняк. Не вбачає і порушення законодавства департамент правової політики та якості міської ради.

Більшість батьків та вчителів, які прийшли на засідання сесії погоджуються, що рішення є абсолютно виваженим та правильним, хоч і організаційно непростим. Та кілька політичних сил вирішили зібрали батьків, які не погоджуються з цим рішенням, на початку сесії під стінами міськради. Мітинг, який в своїй більшості складався з представників одразу кількох політичних сил, з вигуками та прапорами став більше політичним, а не протестним. До того ж, на нього вивели дітей. 

Під час засідання слова попросила голова батьківської ради школи № 25 Лариса Бенедик, яка зауважила, що рішення є поспішним, а діти ні фізично, ні морально не готові до таких швидких змін. З нею не погоджується В’ячеслав Заремба, двоє дітей якого навчаються у школі № 1.  В зв’язку з тим, що діти гімназії ходили у школу на другу зміну, вони з навчального закладу після уроків виходили о 8 годині вечора. У родині В’ячеслава постало питання неможливості дітьми відвідувати гуртки, адже для цього практично не залишається часу: «Під час батьківських зборів батьки погоджуються, що декому необхідно буде підвозити дітей до школи, але тільки заходить мова про те, що діти будуть навчатися не на другу чи третю зміну – це відразу перекриває усі інші незручності».

Директор школи № 10 Оксана Куца зауважує, що учні будуть мати набагато кращі умови для навчання, і з цим погоджуються й діти з 25 школи, які приходять подивитися на  приміщення: «Я віддаю найкращі класні кімнати свого закладу. Діти самостійно приходять оглядати класні кімнати і вони говорять, що приміщення є дійсно кращими. Однак, слід пам’ятати, що школа – це не тільки приміщення, а передусім педагогічний, учнівський і батьківський колектив. Діти переходять у 10 школу колективом, з класним керівником та предметником. Наше завдання створити один колектив, а не створити ситуацію, коли кожен тягне на себе».

«Для мене особисто і для моїх колег немає чужих дітей. Ми хочемо, щоб ваші діти були успішними, щоб вони змогли не тільки навчатися з ранку до смерканку, а й розвиватися, відвідувати гуртки, - каже міський голова Володимир Гройсман. -  А маленькі діти мали можливість відвідувати дитячий садок, а не стояти у черзі. Деякі політичні сили замість того, аби допомогти, тільки травмують людей. Навпаки, громада має згуртуватися і це зробити. Я все розумію, є певна проблематика, адже все відбувається у в стислий час, але необхідно зробити так, щоб не травмувати і все відбулося спокійно».

Цю позицію підтримали і більшість депутатів. В результаті рішення було прийнято позитивно – 34 депутати з 38 присутніх проголосували за його прийняття, проти не було жодного голосу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...