• Головна
  • Майже два мільйони гривень вкрали хакери через „Клієнт-банк” у двох вінницьких фірм
14:33, 29 серпня 2013 р.

Майже два мільйони гривень вкрали хакери через „Клієнт-банк” у двох вінницьких фірм

Через дистанційну систему розрахунків „Клієнт-Банк”, яка дає можливість здійснювати грошові операції через Інтернет, вкрали величезні гроші у двох вінницьких фірм. Це понад два мільйона гривень. Половину з вкраденого встигли зупинити на рахунку фіктивної фірми.

Обкрадені структури – юридичні особи. Вони, як сказали в міліції, швидко спохватилися. Помітили несанкціоноване перерахування грошей і повідомили про це правоохоронців. Ті, в свою чергу, відкрили кримінальне провадження і в його рамках зупинили рух коштів. Заблокували частину вкраденої суми, а це трохи більше мільйона, на півдорозі до легалізації їх злочинцями.

- Зловмисники шляхом несанкціонованого втручання в систему «Клієнт-Банк» за допомогою шкідливих комп’ютерних програм через мережу інтернет сформували електронне платіжне доручення на перерахунок коштів, які належать фіктивним підприємствам в інших регіонах України, - каже старший інспектор сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Ірина Добровольська.

На банківських рахунках цих фіктивних фірми і затримав фінмоніторинг до кінця слідства частину грошей, які потім повернуть власникам.    

Слідчі міліції відкрили два кримінальні провадження. Одне про крадіжку, вчинену в особливо великих розмірах або організованою групою. Друге - шахрайство, скоєне теж у особливо великих розмірах або організованою групою. Залишилося знайти кібезлочинців, яким загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.   

Як вкрали і чи можна було вберегтися?

Цього року у Вінницький області зареєстрували півсотні кіберзлочинів. Сума завданих збитків (разом з останньою крадіжкою майже двох мільйонів) – 2,3 мільйони гривень.

Кіберзлочинці полюють на користувачів дистанційної системи розрахунків і за допомогою вірусів зчитують пін-коди та електронні ключі входу в банківську систему для роботи з грошовим рахунком. Далі крадуть у такий спосіб гроші – переказують їх з рахунка на рахунок і десь за кордоном знімають готівкою.

Працівники відділу боротьби з кіберзлочинами радять, як берегтися від крадіжки через інтернет:

- користуватися ліцензованими антивірусними програмами для комп’ютерного забезпечення;

- не використовувати пароль банківського рахунку на інших сайтах й часто змінювати його;

- скласти додаткову угоду з банком для посилення заходів безпеки до системи «Клієнт-Банк» (про формування та відправлення електронних платіжних доручень на перерахування коштів тільки з визначеної ІР-адреси або лише після голосового підтвердження відповідальної особи);  

- якщо виявили проблеми в роботі комп’ютера, на якому встановлена система віддаленого доступу «Клієнт-банк», миттєво повідомте банк та правоохоронні органи, щоб не допустити несанкціонованого зняття коштів;

- не намагайтеся самотужки з’ясовувати причини відсутності грошей на рахунку – це тільки ускладнить пошук зловмисника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...