• Главная
  • Замість обіцяних 25 млн грн, держава подарувала Лядівському монастирю пам’ятну монету
14:40, 9 сентября 2013 г.

Замість обіцяних 25 млн грн, держава подарувала Лядівському монастирю пам’ятну монету

Із 25 мільйонів гривень, що потрібні для реконструкції та укріплення схилу Лядівського скельного монастиря, держава, хоч і обіцяла, але не виділила ні копійки. Натомість близько 2 мільйонів гривень надійшло з обласного бюджету, але ці кошти були скеровані на благоустрій долини і укладання доріг.

Про це повідомив сьогодні, 9 вересня, на прес-конференції щодо відзначення 1000-ліття Лядівського монастиря начальник управління архітектури ОДА Сергій Царенко.

Лядівська обитель – одна з перших духовних, культурних пам’яток нашої держави, що засвідчують давню християнську традицію нашого народу і тих поселень, що розвивались тут в ХІ столітті, – говорить Сергій Царенко. – До річниці відзначення 1000-ліття Лядівського монастиря було організовано археологічну експедицію, на чолі з відомим архітектором Олександром ТанасійчукомЗгідно з підготовленим звітом, є два важливих пункти: це виконання реставраційних робіт з благоустрою монастиря та роботи по благоустрою самої долини. Власне, на останнє з обласного бюджету було реалізовано близько 2 мільйонів гривень.

За словами спеціаліста, на відбудову обителі та будівництво захисної споруди, яка має не допустити обвалу, потрібно 25 мільйонів гривень. Більшість цих коштів згідно наказу Президента мали надійти з державного бюджету. Проте всі кошти на відзначення знаменної дати і відбудову історичної пам’ятки «лягли на плечі» обласного бюджету та духовенства, які власними силами пробують відновити святиню.

На запитання журналістів, то як же держава долучилася до святкування 1000-ліття Лядівського скельного монастиря, начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Селецький відзначив, що до цієї дати Нацбанк випустив пам’ятну монету, яку можна придбати у банківських установах міста та області.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...