• Главная
  • Електронний реєстр пацієнтів вже ввели у Вінниці. Поки що в одному центрі
15:21, 16 сентября 2013 г.

Електронний реєстр пацієнтів вже ввели у Вінниці. Поки що в одному центрі

Мінохорони здоров’я завершило перший етап впровадження електронного реєстру пацієнтів. Серед регіонів, в яких проходить тестування нової технології і Вінницька область. Реест дозволить відмовитись від паперових медкарток, що значно пришвидшить огляд паціента та "тяганину" в лікарні.

- Одне з ноу-хау введення електронного реєстру полягає в тому, що під час огляду хворого друкується щоденник, - розповіла головний лікар Вінницького Центру первинної медико-санітарної допомоги №6 Наталія Семерук. – Щоденник друкує медична сестра, якій лікар, одночасно з оглядом пацієнта, все надиктовує. Це направлено на те, щоб лікар не відволікався від пацієнта і приділив йому якомога більше часу. Анекдоти про те, що мовляв пацієнт заходить до лікаря на огляд, а той призначає йому лікування жодного разу на нього не глянувши, а тільки втупившись в свої записи, стануть пережитками минулого. Хоча час на відведений на огляд одного пацієнта ми не збільшували. Він так і залишився в рамках 12 хвилин.

Також Наталія Семерук розповіла, що ті пацієнти, які звертались до Центру за цей час, були до нього внесені. Електронний реєстр у Вінниці впроваджений тільки в шостому Центрі. Його впровадження почалось з кінця 2012 року. Лікарня обслуговує понад 39 тисяч людей і тому реєстр постійно розширюється. В пацієнтів обов’язково береться письмова згода на обробку особистих даних. Для полегшення ведення щоденника існують шаблони, якими медсестри можуть скористатись. Але, як зазначила Семерук, так як медсестри в основному старшого віку, то їм трішки важко звикати до змін і навчатись набору.

Як повідомили у прес-службі МОЗ - це лише перший етап. Протягом нього формувався електронний реєстр пацієнтів. Багато уваги приділялось захисту персональних даних пацієнтів. Станом на кінець липня 2013 року, в пілотних регіонах отримано 72 % згод пацієнтів на обробку персональних даних. А на сьогоднішній день до реєстру внесено дані про понад 7,5 мільйонів людей. Тестування проводиться у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві.

За словами начальника Центру медичної статистики МОЗ Михайла Голубчикова, області надали свої пропозиції щодо фінансування. Серед них для створення реєстру Вінницькій області потрібно 96 мільйонів 600 тисяч гривень, Дніпропетровській - 100 мільйонів 367 тисяч гривень, Донецькій - 105 мільйонів гривень та Києву - 212 мільйонів 584,9 тисяч гривень.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...