• Главная
  • Вінницька телевежа – найвища в світі вантова вежа з трубчастої сталі – святкує 50-річчя
13:23, 27 сентября 2013 г.

Вінницька телевежа – найвища в світі вантова вежа з трубчастої сталі – святкує 50-річчя

Вінницькою телевежею можна пишатися – досі це найвища вантова вежа з трубчастої сталі в світі. 1 жовтня цьогоріч минає 50 років з моменту її встановлення.

Вежа висотою 350 метрів – обласний радіотелевізійний передавальний центр, входить до складу Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ). Збудована в 1963 році телевежа була другою спорудою за висотою у світі після Емпайр-Стейт-білдінг у Нью-Йорку. Також вона на 26 метрів вище Ейфелевої вежі у Парижі

До 1967 року вінницька вежа була найвищою спорудою у Радянському Союзі до побудови Останкінської телевежі. Нині це друга найвища споруда в Україні після Київської телевежі. Займає 17 місце серед телевеж світу за висотою.

Урочистості з нагоди святкування відбудуться 1 жовтня о 13:00 у готелі «Поділля» (вул. Пушкіна,4) за участю ветеранів зв`язку, представників телерадіокомпаній України, державних та громадських організацій.

ДОВІДКА:

Проект опори вежі виготовлено в 1959 році Московським проектним інститутом «Проектстальконструкція». Акт введення в експлуатацію завершеного будівництва об’єкту державна комісія підписала 1 жовтня 1963 року.

Стовбур вежі зварний і являє собою сталевий циліндр діаметром 2,5м. Товщина стінки – 10 – 16 мм в залежності від висотної позначки та несучої здатності конструктивного елемента. Загальна вага металоконструкції – 450 т.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...