
Новини компаній
16:28, 14 лютого
Неймовірні методи обробки насіння для гарантованого врожаю
Новини компаній

Обробка насіння перед посівом
Обробка насіння перед посівом це метод нанесення на поверхневий шар насіння тоненького шару, засобу захисту рослин та добрива, що забезпечить захисну дію молодим паросткам та створить оптимальну умову для процесу грунтового живлення рослині біля її молодої кореневої системи.
Існує три основні види протруювання насіння:
Фунгіцидне протруювання такий вид протруювання захищає від багатьох видів хвороби, які викликані грибками та бактеріями, а ще захищає від кореневих гнилей, сажки, снігової плісняви.
Інсектицидне протруювання такий вид протруювання захищає від багатьох видів шкідників, які можуть пошкоджувати насіння ще до його проростання, а також захищає сходи насіння від шкідників, та від знищення коріння. Захищає культури від цикадок, злакової мухи, хлібної жужелиці, совки.
Інсекто-фунгіцидне протруюванням такий вид протруювання об’єднує в собі два види захисту інсектицидний та фунгіцидний захист.

Обробка насіння перед посівом є гарантією щедрого та гарного врожаю. Така процедура спрямована на підвищення рівня схожості у насіння, прискорює проростання насіння та підвищує стійкість сіянців до різних факторів.
Так як багато шкідливих елементів збудника хвороби чи ураження шкідником знаходяться саме на поверхневій оболонці насіння особливо збудники сажкової хвороби, а от у зовнішній насіннєвій оболонці містяться зазвичай такі збудники як фузаріоз, гельмінтоспоріоз.
Для таких випадків знезараження посівного насіннєвого матеріалу проводять ретельну обробку використовуючи препарати контактної групи, до таких препаратів відносяться ті які містять в основі складової флудіоксоніл. Але щоб контролювати збудники які знаходяться в середині насіння недостатньо буде тільки контактних препаратів необхідно буде комбінувати бакові суміші з протруйників які мають різну селективність.
Для того щоб контролювати сажкові збудники та підвищити їх ефективність необхідно використовувати препарати які відносяться до групи які мають складову триазолів.
А препарати які відносяться до класу бензімідазолу, азоліву мають подовжений період щодо захисної препаратної дії, вони також мають високий ефект та контроль збудників хвороби фузаріоз та гельмінтоспоріоз.
Для того аби підвищити у майбутніх рослин стійкість проти вірусної шкідливої хвороби та організму. Можливе проведення в баковій суміші з протруюванням насіннєвого матеріалу використовувати мікроелементи регулятори росту все це підвищує морозостійкість, посухостійкість та покращує фізіологічні показники.

Проведення протруювання насіння можна проводити як заздалегідь від 2-х або 3-х тижнів так проводити безпосередньо напередодні сівби. Завчасне протруювання насіння особливо є важливим для захисної дії рослин які страждають від сажкової хвороби. Системні протруйники, які знищують зовнішні та внутрішні інфекції, необхідно використовувати для протруювання насіння за 1 день, або ж в день проведення посіву.
Якщо виникла вимушена сівба зернової культури після колосових культур попередників, насіння необхідно протруїти за 1 чи 5 днів до проведення посіву інсектицидною групою протруйників. Такий вид протруєння забезпечує захисну дію для насіння а ще проростків і сходів культури на протязі від 2 до 3 тижнів також таке протруювання є ефективним методом проти грунтових шкідників таких як дротяника, озимі види совки, та шкідника який наносить шкоду по сходах наприклад хлібної жужелиці, цикадки, попелиці, злакової мухи. Як правило це примарами які на основі імідаклоприду.
Також можна проводити обробку триходерміном, обробляють овочеві та квітково декоративні культури беруть 20 міліграм препарату і використовують на 1 кілограм насіння, така обробка захищає від кореневих гнилей, стримує чорну ніжку, альтернаріоз, антракноз, аскохітоз, білу та сіру гниль, вертицильозне в’янення, слизистий та судинний бактеріоз.

Стимулятори росту якими можна обробляти насіння перед посівом:
- Біоглобін;
- Радіфарм;
- Епін;
- Ізабіон;
- Циркон;
- Райкат ріст;
- Бурштинова кислота;
- Про-Алгин;
- Fitaktiv;
- Амінокислоти Мах;
- Рівал;
- Фульвікс;
- Гуміфілд;
- Разормін.
Фунгіцидні та інсектицидні протруйники для насіння:
- Максим;
- Тирана;
- Селест топ;
- Сидгард;
- Амістар голд;
- Атака;
- Ас селектив;
- Шедевр;
- Престиж;
- Тексіо велум;
- Стоп жук;
- Бастіон;
- Юніформ;
- Матадор;
- Квадріс;
- Серкадіс;
- Бакаш;
- Еместо квантум;
- Кайзер;
- Канонір ультра;
- Максим форте.
Замочування насіння - поміщається насіння на тряпчану серветку, викладається в ємність де знаходиться розчин. Замочуванню зазвичай підлягають всі культури і ті які мають середні та великі насінини, час замочування необхідно коригувати від їх розміру цей процес може тривати від 2 годин до 15 годин - а саме томат, горох, перець, огірок, гарбузи, баклажани тощо.
Прогрівання насіння - також є гарним варіантом для насіння багатьох овочевих культур. Після проведення цієї процедури підвищується більший відсоток схожості у культур. Найчастіше прогрівається насіннєвий матеріал тепло любимим культурам. Процес прогрівання їм проводять як у сухому їх стані, або ж прогрівають спільно з процесом замочування. Оптимальною температурою для теплового прогрівання насіння становить від + 50 до + 60 градусів. Але не вище бо занадто висока температура може привести у насінини до загибелі в середині зародка. Необхідно пам'ятати що якщо температура прогрівання ближче до +60 то тим коротший термін для прогрівання насіння по часові. Для прогрівання насіння можна використати розміщення в побутових умовах:
- на батареї;
- опалювальному приладі тобто конвекторі;
- чи використати грілку.
Тривалість часу для прогрівання становить близько 2 дні залежить все від температури.
Процес стратифікації насіння перед початком посіву: Стратифікація це схожа процедура, як прогрівання, але навпаки. Необхідно імітувати холод тобто створити зимовий період для насіння, щоб активувався зародок всередині насінини та збільшилась схожість у насіння після посіву. Стратифікаційному процесі підлягають всі однорічні та всі багаторічні овочеві культури, квіти та інші види рослин, які зазвичай вирощуються на території що має зимовий період спокою у рослин які вирощуються з насіння. Процес стратифікації за лежатиме від обраної культури, охолодження насіння може бути короткостроковим від 2 до 7 днів, або ж може бути тривалим від 3 до 4 місяців витримки. Посадковий чи посівний матеріал необхідно висіяти у відповідний до його потреб субстрат, та помістити ємність з висіяним насінням до нижнього відсіку холодильника, чи спеціального сховища. Також можна закопувати тару з висіяним насінням в сніг якщо він є на подвір'ї.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:50
22 березня
15:00
22 березня
ТОП новини
Оголошення
08:55, 14 березня
17
08:33, 20 березня
26
live comments feed...
Коментарі