Вінницькі «підприємці єдинщики» платитимуть по новому

Вінницькі підприємці, які працюють на єдиному податку будуть по новому проводити розрахунки з фондами та бюджетом, відповідно до нового Податкового кодексу.

Про це повідомляє відділ зв‘язків з громадськістю Державної податкової адміністрації у Вінницькій області.

Єдиний податок об'єднує в собі декілька видів платежів. У цю суму закладені певні відрахування до Пенсійного фонду та в соціальні фонди. Розщеплення єдиного податку до недавніх пір було у компетенції органів Державного казначейства. Відповідно до нового Податкового кодексу, починаючи з 7 лютого цього року платники податку зобов'язані самостійно проводити такий розподіл. Суб'єкти господарювання мають сплачувати окремо суму податку - 43%, що спрямовується до місцевого бюджету та контролюється органами Державної податкової служби, і суму єдиного соціального внеску - 57%, що контролюється Пенсійним фондом. Тобто, мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяць для підприємців що перебувають на спрощеній системі становить 34,7% від мінімальної заробітної плати.

Платники єдиного податку, які зробили самостійно розщеплення та сплатили до бюджету 43% від ставок єдиного податку проводитимуть розрахунки залежно від того, в який період відбулася така сплата.

Якщо платники сплачували в період з 1 січня по 7 лютого поточного року суми податку за періоди 2011 року і, при цьому, самостійно зробили попереднє розщеплення, то їм слід здійснити доплату для того, щоб не допустити виникнення недоплат єдиного податку до місцевих бюджетів. Наприклад, підприємець сплачує єдиний податок за ставкою 200 гривень. Тобто, до бюджету з цієї суми має поступити 86 грн. (43%). У нашому прикладі суб'єкт господарювання 1 лютого сплатив до бюджету саме цю суму, тобто 86 грн. Проте, на зазначену дату Державне казначейство ще не відкрило окремі рахунки, і тому продовжувало забезпечувати здійснення розщеплення внесених сум. Це означає, що до бюджету потрапило лише 36,98 грн. (43% від 86 грн.) Такому платнику слід здійснити доплату єдиного податку виходячи із розрахунку, який забезпечить надходження до бюджету суми, що становить 43% від ставки єдиного податку.

Якщо підприємець допустив заборгованість з єдиного податку, то кошти, спрямовані в рахунок погашення такого податкового боргу, повинні сплачуватись на спеціальні розподільчі рахунки, оскільки ці кошти підлягають розподілу за нормативно встановленими пропорціями до місцевого бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які діяли в період виникнення цього боргу.

Винница info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии