• Головна
  • Робота вбиває жителів Вінниці: водіїв, будівельників...
13:06, 14 березня 2011 р.

Робота вбиває жителів Вінниці: водіїв, будівельників...

Торік на робочому місці загинуло дев'ять вінничан. Серед них охоронці, електромонтери, будівельники, водії. Ще 118 городян отримали травми на виробництві. Усього в Україні на роботі загинуло 644 людини.

У Сполучених Штатах в списку найнебезпечніших професій числяться пілоти та бортінженери. У нас небезпечними вважаються зовсім інші види зайнятості.

Найбільш небезпечні професії у Вінниці - охоронці, будівельники, слюсарі і електрики. В Україні, загалом, - шахтарі та водії.

Усього за 2010 рік під час роботи в Україні загинуло 644 людини, з них 120 водіїв, 114 шахтарів. Також у сумних лідерах - інженерно-технічні працівники і будівельники. Найпоширеніші причини смерті, за даними Держгірпромнагляду, - це неправильна організація праці. Уже потім ідуть технічні причини і погане самопочуття співробітників.

У цілому ж, як показує статистика, смертність на підприємствах трохи зменшилася - у 2009 році від травм на виробництві загинуло 675 осіб. Такі дані оприлюднив Держгірпромнагляд. У минулому році сумний рейтинг очолили водії.

У Вінниці, за словами завідувача сектору відділення вінницької дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Руслана Макодзеби, найчастіше нещасні випадки на виробництві ставалися, через невиконання вимог інструкцій охорони праці, невиконання посадових обов'язків, допуск до роботи без попереднього навчання та порушення правила дорожнього руху.

- Під час аварій більш ніж в 50% випадків гинуть водії, - говорить голова Всеукраїнської асоціації автоперевізників Віталій Рева. - Професія справді дуже небезпечна. Факторів багато: найперше, це сильна завантаженість доріг. По-друге, в Україні жахлива якість доріг і рівень підготовки водіїв - довгий час просто купували права. І найбільше аварій трапляється саме через порушення правил дорожнього руху. А у багатьох маленьких автотранспортних підприємств немає своїх медиків і техніків, через що на дорогу виїжджають маршрутки, які не відповідають технічним вимогам та водії без попереднього медогляду.

У Вінниці в минулому році зафіксовано дев'ять смертей на виробництві. По одній в різних сферах діяльності.

- Загинув охоронець, електромонтер, вантажник, апаратник варіння, водій, слюсар і будівельник, - каже він. - Травми на виробництві найчастіше отримували, будівельники, транспортники, слюсарі, оператори автоматичного виробництва та інші.

Усього в обласному центрі нараховується 118 нещасних випадків на виробництві (без смертельних наслідків). Найчастіше вінничани падали. Травми через це отримали 39 працівників. У 27 випадках працівники здобули травми через обладнання і в десяти випадках постраждали, бо на них щось упало.

Через те, що керівники підприємств не квапились вчасно надавати інформацію про нещасні випадки, вони були оштрафовані. Правда, сума таких штрафів не перевищує дві тисячі гривень.

За словами фахівців, у місті спостерігається тенденція до зменшення кількості нещасних випадків на виробництві. Проте орієнтуватися тільки на ці дані не можна.

- Наприклад, у 2008 році в місті було 187 випадків травматизму на виробництві, у 2009 - 129, у 2010 - 127, - каже Руслан Макодзеба. - Але говорити про реальне покращення справ, навряд чи можна. По наших звітах проходять лише ті випадки, де люди були офіційно працевлаштовані. А після кризи, кількість підприємств, які працюють в правовому полі, зменшилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...