Вінниця збереже високу динаміку розвитку у 2014 році

27 грудня на останній у 2013 році сесії міської ради Вінницький міський голова Володимир Гройсман підбив підсумки року, що минає, і окреслив плани на наступний. Такий щорічний публічний звіт міського голови вже став традиційним. На підсумковій сесії були також присутні голова Вінницької ОДА Іван Мовчан, голови громадських рад при міському голові та профспілок, лідери громадських організацій.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької міської ради.

Цього року звіт міського голови базувався на Стратегії розвитку міста «Вінниця:2020». Мова йшла як про те, що було зроблено для забезпечення динамічного розвитку міста у 2013 році, і про нові важливі та знакові проекти, які мають забезпечити подальші високі темпи розвитку, відповідно до п’яти пріоритетів Стратегії: розвиток громадянського суспільства; економічний розвиток; модернізація інфраструктури; підвищення якості соціального життя та перехід від пострадянського до європейського просторового планування.

«З прийняттям стратегії ми сформували цілісне бачення, і можемо сказати сьогодні, що ми абсолютно чітко дивимось в 2014 рік і наступні роки, розуміючи, що все може змінюватись, але ми знаємо, що нам потрібно робити на шляху позитивних перетворень у нашому місті», - зазначив Володимир Гройсман на початку свого виступу.

Говорячи про підсумки 2013 року, Володимир Гройсман згадав найбільш знакові результати. Він відзначив успіхи у формуванні у Вінниці громадянського суспільства, розширення участі вінничан у вирішенні багатьох, в тому числі інфраструктурних питань. Водночас мова йшла про вдосконалення роботи самої влади – розширення мережі «Прозорих офісів», залучення молоді до роботи в органах місцевого самоврядування (проект «Старт ап»), підвищення якості надання послуг.

Стабільно розвивалась економіка міста. В цьому році у Вінниці створено понад 8 тисяч робочих місць, запрацювали два нових підприємства. Знаковою подією стала передача місту у комунальну власність аеропорту, з розвитком якого буде зростати інвестиційна привабливість та бізнесова активність, а Вінниця зможе укріплювати свої позиції регіонального центру. Позитивна тенденція в економіці міста підтверджується загальноукраїнськими рейтинговими оцінками. За версією журналу «Форбс» у 2013 році подільська столиця з 10 місця піднялася на 6-те у рейтингу привабливості міст для ведення бізнесу.

Продовжується перебудова транспортної системи міста. Важливим надбанням року було вирішення питання про придбання за кошти кредиту, який завдяки підтримки держави для Вінниці стане практично нульовим, ще 70 одиниць громадського транспорту та завершення будівництва трамвайної колії на вул. Келецькій. І вже в наступному році очікується реалізація цього проекту. Прийнято також Програму розвитку велосипедного руху до 2020 року. Вінниця визначила свої плани і в сфері енергоефективності - прийнято важливий довгостроковий документ План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року (SEAP). І вже цього року реалізовано перший етап швейцарського проекту по модернізації системи теплопостачання району вул. К. Маркса. А 20-тисячна мережа вуличних ліхтарів тепер управляється дистанційно і з єдиного пульту.

Серед здобутків у гуманітарній сфері міський голова відзначив скорочення вдвічі кількості учнів, які сідали за парти у ІІ зміну, у тому числі внаслідок реорганізації трьох шкіл і оптимізації навчального процесу в інших закладах. Також відкрито 7 нових груп в діючих ДНЗ, ще 7 відкриється 30 грудня; встановлено ще 6 мультикомплексів для дітей; відкрито дві амбулаторії сімейної медицини.

Що стосується просторового розвитку, то у 2013 році було прийнято зміни до Генерального плану розвитку міста; продовжилось впорядкування рекламних носіїв, реалізовано ряд проектів за позабюджетні кошти: ілюмінація на проспекті Коцюбинського, оновлена площа біля Макдональдса, реконструкція фасаду колишнього готелю «Франція".

У 2014-му планується не тільки продовжити системну реалізацію вже розпочатих проектів, але й цілої низки нових проектів у кожному з напрямків Стратегії. Зокрема, буде підготовлена, відповідно до європейських стандартів, Програма сприяння розвитку інституцій громадянського суспільства; по-новому буде вестись робота з територіальними громадами сусідніх сіл та селищ, з якими уже підписані угоди про співпрацю щодо розвитку інфраструктури; для виконавчих органів влади запровадять систему ключових показників ефективності роботи департаментів та відділів. А ще Вінниця приєднається до ініціативи компанії Microsoft “City Next”.

В планах економічного розвитку – створення більше 7,3 тисячі робочих місць за рахунок продовження модернізації працюючих у місті підприємств. Серед якісно нових проектів - прийняття Програми залучення інвестицій в м. Вінниця, яка дозволить супроводжувати тих інвесторів, які проявляють інтерес до міста, та готувати інвестиційні пропозиції. Також планується спільно з колегами з міста-побратима Кельце (Польща) провести роботу над створенням бізнес-інкубатору.

Планується реалізувати другий етап Швейцарського проекту в районі вулиці Баженова. Однією з особливостей цього етапу є те, що в модернізованій котельні буде встановлено потужний котел, який працюватиме на деревині. А на території полігону побутових відходів біля с. Стадниця буде запущено в роботу сміттєсортувальну станцію. Також планується розпочати підготовку проекту спільно з IFC по будівництву нового полігону.

Залишиться серед пріоритетів подальше збільшення кількості місць у дитячих садках. Так, планується відновлення садку на 9 груп на вул. Малиновського. Серед інших важливих для міста об’єктів – прийняття в комунальну власність та реконструкція СКА по вул. Фрунзе; за державної підтримки завершення реконструкцію приміщення ГО “Гармонія”; реконструкція ККЗ “Райдуга”. У сфері охорони здоров'я в наступному році планується відкрити нові амбулаторії сімейної медицини, а також створити хоспісне відділення на 30 ліжок.

У 2014 році планується затвердити важливий документ, який ляже в основу нової редакції Генплану міста – Комплексну стратегію міського транспорту та просторового планування. В планах – завершення розробки і нових основ самого Генерального плану, який буде побудовано на європейському досвіді. До цього процесу Вінниця залучила швейцарських експертів і грант у розмірі 1,4 млн. грн. Продовжиться також робота по проекту землеустрою нових меж міста, яка розпочата у цьому році.

Підсумовуючи, Володимир Гройсман зазначив, що в основі усіх змін була і залишатиметься громада: «Найголовнішою у нашому місті є людина, і ми маємо задовольняти потреби людей. Створювати умови, щоб вони були співпричетні до усіх процесів, які відбуваються в місті і брали у цьому активну участь. Також ми маємо забезпечити сталість у нашому розвитку, щоб залишили прийдешнім поколінням не тільки те, що зроблено, а й можливості для подальшого розвитку. А в цілому місто має займати конкурентоспроможне місце на мапі України».

Окрім того, він додав, що більшість проектів, які реалізуються в місті, знаходять розуміння і підтримку в обласної влади та особисто губернатора Івана Мовчана. В свою чергу голова Вінницької ОДА підкреслив: «Я в черговий раз переконався, що лише злагоджена, системна, конструктивна і послідовна робота може завершуватись якісними результатами. І міська влада це демонструє. Мені надзвичайно приємно, що у Вінниці є такий формат роботи, і це надбання всіх вас». Губернатор і міський голова подякували усім, хто причетний до динамічного розвитку міста за їх роботу у 2013 році, і побажали нових успіхів місту та вінничанам у році 2014.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
24 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Ночью 16 ноября на международной автодороге “Выступовичи – Житомир – Винница – Могилев-Подольский” загорелся грузовой автомобиль, перевозивший лесоматериалы. Как сообщают очевидцы, пожар в грузовике произошел около 1:00 ночи на участке дороги в районе села Корделевка Калиновского района. На момент происшествия, когда очевидцы снимали пожар, к горящей фуре еще не прибыли пожарные. Что сгорело в грузовике, и причина его возгорания, правоохранительные органы...
Общество
На сегодня строителями был проведен ряд работ среди которых: прокладка новых коммутаций и обновления досмотровых колодцев, а также подготовили новый слой к асфальтированию и расширения улицы.Данные работы проводятся за того, что на данном отрезке улицы вырос поток транспорта и частных автомобилей из-за чего здесь начали проводить эти работы для устранения заторов в будущем. Кроме этого здесь планируют увеличить посадочную платформу на троллейбусной останов...
Общество
Генеральная прокуратура Украины на второй день после нашумевших обысков в офисе крупного кэшбэк-стартапа Letyshops из Винницы и ее основателя Дмитрия Гнатовского озвучила претензии, которые они предъявляют компании и ее владельцу. В частности, Главное следственно управление Генпрокуратуры расследует “обстоятельства противоправной деятельности по легализации доходов, полученных преступным путем, в особо крупных размерах, путем вывода за границу денежных сре...
Происшествия
В Виннице несколько сотен работников «Книжки» эвакуировали из-за сумки в фойе. Ее хозяйка позже призналась в забывчивости. Сотрудники Винницкой ОГА и других организаций, работающие в админздании «Книжка», 15 ноября довольствовались сокращенным рабочим днем. Их попросили покинуть кабинеты после 16.10, когда в фойе нашли «подозрительную» женскую сумочку фиолетового цвета. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, бдительность проявил один...
Политика
Премьер-министр Владимир Гройсман 16 ноября посетит с рабочим визитом Винницкую область. В планах премьера ознакомление с ходом оснащение медицинским оборудованием нового хирургического корпуса Винницкой областной клинической больницы им. Пирогова, а также совещание по вопросу реформы медицины. Кроме того, Гройсман намерен ознакомиться с несколькими производственными предприятиями Винницы и провести брифинг для журналистов.
Общество
Митрополит Винницкий и Барский Симеон стал единственным из 83 иерархов, который не подписал постановление Собора Украинской православной церкви Московского Патриархата о непризнании Томоса для создания Украинской афтокевальной церкви, решение о котором принят Вселенским Патриархатом в октябре. Состоялся экстренный Собор УПЦ МП 13 ноября. На нем церковные иерархи приняли постановление, в котором назвали недействительным решение Синода Вселенского патриархат...
Спорт
Уже экс-президент винницкой Нивы Василий Вовк больше не выполняет свои обязанности в клубе.Волк на своей странице в Фейсбуке выложил сообщение, в котором заявил, что подал заявление об увольнении с должности президента футбольного клуба Нива Винница. Как сообщает сам Волк, заявление уже рассмотрено, а он уже не работает в клубе. Заметим, что официальный сайт винницкой Нивы об этом не сообщает. Кроме того, в заметке Василий Вовк объяснил свое решение и побл...
Общество
Завтра, 16 ноября в течение одного дня Винницей будет курсировать необычный трамвай. Он будет белый и иметь большой ... нос.Об этом сегодня во время пресс-тура на территории завода Кристалл сообщили организаторы Air ГогольФест. Такой трамвай под номером 339 будет выполнять функцию инфо-поинта фестиваля. В нем также будет кондуктор, однако он не будет брать денег с пассажиров.Трамвай будет курсировать по маршруту "Железнодорожный вокзал" - "Вишенка" с 10:00...
Общество
Жители Винницы устроили акцию, участники которой "сдавали" детей "напрокат" бабушкам и дедушкам, которые живут в доме-интернате. Главной целью мероприятия было создание для одиноких людей атмосферы настоящей семьи и сделать их хоть немного счастливее, сообщает издание Винница.info. "Прокатные" дети принесли с собой подарки и устроили совместное чаепитие с бабушками и дедушками, ели сладости и создавали своими руками различные поделки. Уже через несколько м...