
13:26, 17 березня 2011 р.
Вінничан нагодують китайською гречкою для... худоби
Наразі гречану крупу можна купити лише на базарах міста. Ціна аж зашкалює - 19 гривень за кілограм. Полиці ж супермаркетів та дрібніших магазинів чекають на гречку «made in Китай».
о кінця місяця на полицях вінницьких супермаркетів має з’явитися китайська гречка. Її будуть завозити до України за нульовим тарифом на митниці. Тож ціна, як обіцяють чиновники, буде становити 14 гривень за кілограм.
Процес наповнення українського продуктового ринку китайською гречкою триватиме до першого червня. За словами прем’єр-міністра Миколи Азарова, контракт підписаний на поставку 20 тисяч тонн.
Експерти також прогнозують, що з появою китайської гречки в продажу наша теж повинна подешевшати. Але, звичайно, якщо оптовики відкриють засіки та вирішать продавати.
- Чекайте, буде вам гречка. Те, що китайці не згодували своїй худобі, ми будемо доїдати, - відреагував на цю новину вінничанин Олександр, що зайшов із дружиною в один із продуктових супермаркетів у центрі міста.
- Так, дійсно, ходять чутки, що китайська гречка не продовольча, але щось не віриться, що Кабмін візьме на себе таку сміливість - годувати людей фуражною крупою, - каже начальник торгової мережі „Аргон” Михайло Сенягин. – Тож хвилюватися завчасно не варто.
Тим часом, поки Україна не розжилася китайською гречкою, основним "ареалом поширення" народної крупи є базар. Втім, особливого ажіотажу тут не спостерігається.
- Є в нас гречка, та хто її купує? Тижні зо два тому був невеликий ажіотаж, але мішками не гребли, - розповідає продавець Центрального ринку Валентина. - Воно й не дивно - за 19 гривень вона «золота».
Реалізатори на базарі кажуть, що ніякого ажіотажу вінничани не проявляють ані стосовно гречки, ані борошна, та й інші крупи купляють так, як і завжди.
- Гарно підняли копійку на цьому оптовики, що стоять на Папаніна, - говорить продавець ринку Ольга. - Там дійсно мели все, від гречки до борошна, а роздрібна торгівля особливого попиту не спостерігала.
Зовсім інша ситуація у супермаркетах міста. Місця на поличках, де раніше лежала гречка, закладають іншими крупами або макаронами.
За словами начальника торгової мережі „Аргон” Михайла Сенягина, коли на всю Україну засоби масової інформації стали «підливати олії до вогню», в нас прокинувся радянський менталітет. Перш за все люди кинулися скуповувати продукти, а ринок миттєво відреагував. І якщо та сама гречка коштувала 12 гривень, то протягом тижня лише вхідна її вартість виросла до 18 гривень.
- На полиці наших супермаркетів потрапила крупа, яку ми продавали майже по 20 гривень за кіло, - розповідає Михайло Сенягин. - Її всю змели з полиць, тож тиждень гречки в магазинах не було. Потім, за словами спеціаліста, вінницька влада «підметушилась» та за допомогою однієї місцевої компанії викинула на ринок 40 тонн гречки, десять з яких пішли у мережу «Аргон». Коштувала вона по 14 гривень, за тиждень і її скупили. Причому продавали її з обмеженнями - один кілограм в руки. По-перше, щоб якомога більше людей змогли купити, по-друге, щоб не дати змогу скупити весь товар оптовикам.
- Нам настійно рекомендували продавати гречку не дорожче ніж по 14 гривень, - розповідає начальник торгової мережі, - адже наш регіон уже відзначився тим, що завищує ціни на продукти. Тому навіть коли ми отримували гречку за вищою ціною, продавали по 14 гривень - собі у збиток.
Наступного тижня нам обіцяли завезти гречку з Китаю, яка повинна стабілізувати ціни, а поки її нема, немає і попиту.
Як каже Михайло Сенягин, у супермаркетах міста та інших магазинах гречки зараз немає, тому що купити її з документами, з деклараціями і за „правильною” ціною неможливо. Борошна, як і гречки, теж не стає більше. Асортимент муки на прилавках став зменшуватись після того, як уряд заборонив виробникам піднімати на нього ціни через подорожчання зерна.
- Неділю назад борошно розмели дочиста, а кількість постачальників з п’яти зменшилась до одного, тому що тільки одна компанія змогла витримати умови продажу, - розповідає спеціаліст. – Компанії, у яких є мука на складах, не продають її, тому що їм не затвердили декларації, а продавати продукцію собі у збиток ніхто заставити не може.
Зараз ситуація стабілізувалась, адже це не той продукт, який може взагалі щезнути.
- А ціна? Та борошно завжди дорожчало наприкінці зими, чому з цього роздули проблему? – говорить Михайло Сенягин. - Люди почали скуповувати на базарах борошно по п’ять гривень за кіло, тоді як у магазинах міста його можна було купити приблизно за чотири гривні.
Але на базарах ціни ніхто не регулює, тож підприємці виробляють, що хочуть: вигідно підняти ціни - підняли, і люди купляють те, що їм пропонують.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:05
27 квітня
13:00
27 квітня
ТОП новини
Оголошення
19:32, 22 квітня
19:32, 22 квітня
19:32, 22 квітня
19:32, 22 квітня
19:32, 22 квітня
live comments feed...
Коментарі