Податковий хаос у Вінниці та в Україні

Щоб подати декларації, вінницькі підприємці чекали кілька годин. У чергах вони обурювалися, критикували нову норму про щомісячне звітування та нарікали на те, що тепер на ведення бізнесу часу не залишається, є час тільки на... звітування

Чергами по змінах у Податковому кодексі "вдарили" підприємці Вінниці. Аби здати декларацію про доходи з прибутку фізичних осіб, приватні підприємці чекали кілька годин. І така ситуація склалася не лише у Вінниці, а й у інших містах України. Податкова, аби впоратися з напливом людей, навіть подовжила робочий день. Такий підсумок першого в цьому році подання звітності. Відповідно до нових правил, тепер підприємці мають звітувати не лише раз у квартал, але й щомісяця. Чи є гарантії, що через місяць ситуація не повториться - сьогодні не може сказати ніхто, але податківці кажуть, що зроблять усе можливе, щоб ситуація не повторилася.

Щомісяця бігаємо

П'ятниця - один з передостанніх днів прийому звітності. У вестибюлі Державної податкової інспекції у місті Вінниця людно: підприємці по кілька годин стоять у довгих чергах, аби здати нову форму декларації з податку на прибутки на фізичних осіб, передбачену новим Податковим кодексом.

- Я взагалі не розумію, для чого я повинна щомісяця її здавати, - бідкається вінничанка Ірина Мельник (35). - У мене немає найманих працівників і підприємницьку діяльність я не веду. Невже не можна, щоб я здавала цей документ раз у півроку чи раз у квартал? Та ще й усе тут так неорганізовано, - ніхто нічого не розказує: куди треба йти, що робити, яку декларацію купувати.

- Ой, такий дурдом, - жах! Півтори годину я вже витратив на те, щоб подати декларацію, і ще не відомо, скільки маю часу тут провести, - з гіркою посмішкою ділиться враженнями Сергій Пироговський (34). - Раніше я все подавав вчасно, а тепер такі штрафні санкції великі, якщо не встигнеш вчасно подати... За кордоном такого немає. Я там працював, мав свій бізнес. Там ніхто не подає щомісяця довідки - раз на рік і все! До того ж немає черг, усе робиться швидко, людям допомагають, йдуть назустріч. А у нас кожен місяць бігай, купа паперів, купа всього, все тяжко і заплутано - немає слів. Бігаєш, відволікаєшся щомісяця, а у мене роботи багато, за останні три доби спав лише одну ніч.

- Важко те, що ніхто не пояснив, що ті, хто не має найманих працівників, то ті, хто мають швидко проходити здачу декларації, - стискує кулаки Аліна Ульмінова (27). - Я дві години простояла, аж тоді, у черзі, мені люди пояснили, що до чого. Я і так не знала, що це треба щомісяця здавати ці звіти і прийшла сюди лише тому, що мені сказала, що треба йти, знайома бухгалтер. Для мене це все нове, бо я лише недавно працюю підприємцем і вперше здаю ці звіти. Уже б мала штраф чималенький.

- Навіть сама податкова каже, що здавати декларацію, коли немає найманих працівників, зайве, - приєднується до розмови вінничанка Лариса Ружицька ( 30). - Я сама працюю бухгалтером, тому особисто для мене у здачі декларацій немає нічого важкого. А от для простих підприємців, які стоять у цих довжелезних чергах - це шок. Податківці кажуть, що коли тут у вестибюлі в кінці березня відкриється прозорий офіс, то все піде як по маслу – думаю, це ілюзія. Зайдіть у прозорий офіс у міськвиконкомі і спробуйте взяти витяг з реєстру. Ви там простоїте зранку до вечора і вам ще й не пояснять, який саме вам треба взяти витяг. Так само буде тут, побачите. А якщо сюди, в цю податкову, дадуть ще Вінницький район, як про це кажуть, то тут взагалі буде повний завал.

- У мене є підприємство, є наймані працівники і раніше всі звіти у мене бухгалтер здавав, але він змінився і тепер я сам змушений їх подавати, - розповідає Володимир Крушенецький (25). - Я і гадки не мав, що до 20 числа треба давати ці дані, самого порядку не знав - як, що, до чого. Коли сюди прийшов - черги замучили, плюс черга при отриманні бланку декларації, бо їх немає, їх прямо на ходу ксерять...

Черги через новий порядок

Відповідно до нового порядку подання податкової звітності, підприємці протягом 20 днів після звітного мають подати декларації про доходи з фізичних осіб. А в зв'язку з тим, що зразки цих декларацій були розроблені лише у лютому, підприємці мали до 21 березня прозвітувати і за січень, і за лютий. Про це повідомляє прес-служба Державної податкової адміністрації в м. Вінниці.

Щоб упоратись з напливом людей, на рівні Києва прийняли рішення про те, що усі податкові інспекції будуть працювати без вихідних. У Вінниці декларації приймалися з 7.30 до 21.00, в тому числі і у вихідні. Крім того, як кажуть у прес-службі, податківці в міській податковій також збільшили кількість приміщень, де можна було здати декларацію.

Паралельно підприємцям, зараз триває і деклараційна кампанія. У цьому році її термін подовжений до першого травня. Відзвітувати про додатково отримані доходи вінничани також можуть у суботу та неділю. У березні податкова приймала декларації про доходи з 9.00 до 19.00 у робочі дні, з 9.00 до 17.00 у суботу та з 9.00 до 13.00 у неділю. У квітні в будні дні податківці працюватимуть до 20.00.

У той же час, у квітні підприємці уже знову мають подавати декларації про доходи за березень. Зробити це вони мають до 20 числа.

Аби не стояти в чергах та зекономити час, податківці радять користуватися електронною звітністю.

- Це не складно зробити. Ми надаємо перелік ліцензійних фірм, в яких можна купити спеціальні "ключі", - каже головний податковий інспектор управління інформатизації процесу оподаткування Олександр Кузьмук. - Далі керівник чи бухгалтер підприємства заключає договір з цієї компанію. Вартість цієї послуги складає приблизно 100-200 гривень, в залежності від фірми та укомплектування. Подавати звітність можна в різних програмах. Але незважаючи на це, кількість підприємців, які користується такою можливістю, доволі невелика - приблизно 1300.

При цьому, відповідно до даних міськради, у Вінниці загалом нараховується приблизно 39 тисяч підприємців.

Усе буде добре

Податківці кажуть, що у понеділок черг як таких в міській податковій уже не було.

- Ми дуже багато народу пропустили у суботу, і після цього наплив людей зменшувався, - каже начальник Державної податкової адміністрації в м. Вінниці Сергій Здітовецький. - Аби не допустити повторення ситуації, ми збираємося дещо видозмінити процес подання-прийому звітності. До кінця місяця - початку квітня ми сподіваємося відкрити у нас прозорий офіс, схожий на той, що є в міській раді. Тобто, до початку чергової кампанії подання звітності - у нас діятиме 15 віконечок, куди підприємці зможуть здати свою документацію. Я думаю, це значно прискорить процес подання звітності. Крім того, з першого по п'яте квітня звітуватимуть підприємці - платники єдиного податку, разом з цією звітністю вони можуть подати і звітність про доходи з прибутку фізичних осіб.

Також, за його словами, зараз більше почали розповідати про можливість подання звітності електронною поштою. Крім того, аби не нагнітати ситуацію, в окремий потік будуть переведені черги за отриманням ідентифікаційних кодів.

“Пустишка”

Тим часом, за даними Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності, близько 30% підприємців по різних причинах не встигли вчасно подати декларації про доходи фізичних осіб.

Це означає, що вони потрапили під дію Адміністративного кодексу. Як роз’яснює в своєму листі Державна податкова адміністрація України, коли платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання податкової звітності, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну несвоєчасно подану податкову декларацію. Повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне несвоєчасне подання. У той же час з першого лютого по 30 червня цього року діятиме норма про штраф в розмірі одна гривня. Такий штраф передбачений, у випадку коли податки в поданій декларації розраховані не правильно.

Як відзначають у Всеукраїнському центрі, аби платити мінімальні штрафи, багато підприємців подавали в податкові служби так звані “пустишки” – неправильно заповнені декларації. Мовляв, у такий спосіб підприємці в черговий раз відреагували на “пустишку” Податкового кодексу.

Коментар експерта

Алла Алєксенцева

голова Вінницького міського об’єднання приватних підприємців “Центр”

- Дублювання звітності – інакше як ідіотизмом назвати не можна. І за нього розплачуються як підприємці, так і працівники Податкової. Крім того, нам зараз пояснюють, що за відсутність вчасно поданої декларації передбачається штраф у розмірі від 170 гривень. При цьому автори Податкового кодексу розповідали, що будуть штрафи і в одну гривню.

А ще мені просто цікаво, чи рахувала держава втрати від понаднормованої роботи працівників податкової?

 

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Бизнес
Для Севериновской ОТГ, что в Жмеринском районе Винницкой области, приобрели первую в Украине мусоросортировочную станцию ​​на колесах.Это пилотный проект как для компании-производителя, так и для Украины в целом. Конструкция станции позволит работать с мусором на территории двух сельских советов ОТГ - Севериновской и Чернятинской. Приобрели технику на средства экологического фонда - 85% стоимости профинансировали из областного бюджета, еще 15% - из местног...
Культура
20 октября в Виннице завершился трехдневный фестиваль искусств Air ГогольFest 2019. В последнюю ночь на сцену поднимались хип-хоп исполнительница Alyona Alyona, писатель Сергей Жадан вместе с группой "Линия Маннергейму" и коллектив "Вагоновожатые". На заключительный концерт приходили целыми семьями. Третий день фестиваля оказался достаточно людным. Посетители приходили семьями, с детьми и даже вместе с младенцами в колясках и в слингах. Первыми выступали "...
Общество
На следующей неделе с 21 по 27 октября в Виннице жители шести улиц сидеть девять часов без света.Какие дома попадают под обесточивание от «Винницаоблэнерго», читайте дальше.Электричества проводить плановые ремонтные работы с 8 до 17 часов.В понедельник, 21 октября, на улице Янгеля через текущий ремонт не будет света.Во вторник, 22 Октябре 2019, также отключат электроэнергию жителям ул. Я. Гальчевського.В среду, 23 октября, 9:00 сидеть без света жители улиц...
Спорт
При поддержке родных стен и болельщиков 19 октября винницкая «Нива» одолела «Чайка с Киевщины со счетом 2:0. Винничане больше хотели победы, действовали мощно и имели преимущество, а забили по голу в каждом тайме.Как отмечает клубная пресс-служба, в дебюте поединка активность проявляли гости из села Петропавловская Борщаговка, что рядом со столицей. Но жителям удался розыгрыш свободного удара. На 19 минуте капитан «Нивы» Игорь Маляренко хорошим ударом голо...
Культура
18 октября на бывших территориях завода "Кристалл" начался нынешний фестиваль современного искусства Air Гоголь Fest.Масштабное трехдневное событие открылось впечатляющей оперой-реквиемом IYOV, которая входит в десятку лучших опер мира и собрала полный аншлаг в зале музыкального колледжа им. Леонтовича. Но большинство событий все же происходило на "Кристалле". Множество инсталляций и художественных перформансов, концерты и поэтические чтения, выставки, кин...
Криминал
Полиция Винницкой области опубликовала фото мужчины, которого подозревают в совершении кражи из магазина «Ева», что на улице Грушевского.«Винницким отделом полиции устанавливается личность мужчины, который может быть причастен к совершению 2 сентября 2019 кражи из магазина «Ева», расположенного в Виннице на ул. Грушевского, 66.Просим граждан, которым известна какая-либо информация об указанном лице, звонить по номерам: (0432) 59-49-00 или 102 », - информир...
Культура
19 октября в Виннице начался Рыцарский турнир памяти Героя Небесной Сотни Максима Шимко, который продлится два дня. Действо происходит на территории бывшего кинотеатра «Россия».По словам руководительницы клуба исторической реконструкции «Аркона» Ольги Грабовской, нынешний турнир - особенный. Кроме соревнования рыцарей, которых будет около сотни со всех уголков Украины, для зрителей подготовлено полноценную концертную программу, которая включает в себя выст...
Новости компаний
По официальной статистике, только за 2018 год мировой ущерб от кражи персональных данных и внедрения вредоносных кодов на коммерческих сайтах составил свыше 45 млрд. долларов. Кибер-преступники не останавливаются на знакомых уже методиках, совершенствуя и развивая их. О новых «веяниях» в сфере цифрового криминала рассказывает Игорь Корноушенко, который является ведущим экспертом с построения систем безопасности украинского системного интегратора – компании...
Происшествия
Сегодня, 19 октября, на пересечение улиц Тимирязева Стрелецкая водитель трамвая снес автомобиль. Свидетели ДТП в социальных сетях сообщают, что один мужчина погиб, женщину и еще одного парня забрала карета скорой помощи. Дополняется ...