• Головна
  • Вінницька Народна рада доручила депутатам брати владу на місцях
11:32, 27 січня 2014 р.

Вінницька Народна рада доручила депутатам брати владу на місцях

У неділю, 26 січня, в оточеній барикадами будівлі Вінницької ОДА пройшло зібрання утвореної днем раніше Народної ради за участю депутатів усіх рівнів. У сесійній залі зібралося понад 60 представників районних рад, майже стільки ж – міських, селищних та сільських, 26 обласних депутатів, а також два парламентаря – Володимир Яворівський з «Батьківщини» та Геннадій Ткачук («УДАР»). Вони озвучили вінницьким опозицінерам свої рекомендації стосовно подальших дій.

Зараз дуже важливо відразу взяти під контроль силові структури: і прокуратуру, і міліцію, і суди, можливо. Є такі песиголовці, які так уже себе виваляли в цьому болоті, що їм відступати уже нікуди. Тому відповідальність перед нами просто колосальна. А попереду етап ще сккладніший: чуда ніяккого не буде, ми не увімкнемо завтра казку людям, мовляв, нате вам гроші, рробочі місця, в се, що хочете, – сказав Володимир Яворівський.

За словами ж Геннадія Ткачука, учасникам проголошеної Наародної ради слід пам’ятати, що революція революцією, але система життєзабезпечення краю має працювати.

Лікарні мають працювати так, як вони працюють, ЖЕКи, державні станови мусять працювати. Це чітко треба усвідомити. Від нас вимагається дисципліна і порядок, адже кожен наш крок буде використовуватись, щоб показати, що ми не здатні робити якісь кроки, - звернувся до місцевих депутатів Геннадій Ткачук.

Перед своїми однодумцями на місцях лідери Вінницької Народної ради ставлять завдання утворювати аналогічні представницькі органи, – говорить лідерка обласної «Батьківщини», співголова Народної ради Людмила Щербакківська.

Уже починаючи з 27 січня, ви маєте зібрати депутатів від опозиційних сил, провести позачергові сесії рад і оголосити про утворення Народних рад. Маєте звернутись до голів адміністрацій і рад, щоб вони пішли у відставку і переймати владні повноваження на Народні ради.

Голова обласної організації Народного руху Сергій Свитко, який теж є співголовою Народної ради, запропонував звернутися до правоохоронних та силових структур щодо забезпечення правопорядку.

Окрім того, вимагаємо від прокуратури та УМВС закрити досудові кримінальні провадження щоддо активістів Євромайдану і подій, що відбулись 25 січня у Вінниці.

За прикладом деяких інших областей, Вінницька Народна рада прийняла рішення заборонити на території краю діяльність Комуністичної партії та Партії регіонів. Відповідний проект зачитав співголова ради, лідер обласної «Свободи» Олексій Фурман.

 - Відповідно до статей 2, 3,4 21 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», Народна рада вирішила заборонити на території Вінницької області діяльність і використання символіки ПР і КПУ, як таких, що суперечать національним інтересам і порушують права і свободи громадян в Україні. Звернутися в Головне управління юстиції області з пропозицією зняти з реєстрації місцеві організації ПР і Комуністичної партії.

На останок місцеві та обласні депутати висловили свою точку зору стосовно подій у країні та на Вінниччині, зокрема, і запропонували варіанти подальших дій.

Давайте, трохи станемо розумними з холодними головами і не будемо робити тих самих помилок, що й влада, бо влада — це не кабінети, влада — це довіра народу, – сказав депутат Чернівецької районної ради від “Свободи”Сергій Продан, – Я, все таки, підтримую той напрямок, щоб ми показували своє обличчя перед світом, перед українським народом, не починали з того, що треба з Мовчаном говорити, чи не треба, я завжди кажу: потрібно. Треба і з правоохоронними органами розмовляти. При чому, не шляхом ультиматумів, а шляхом діалогу.

Не уникати діалогу з владою та усіма політичними силами самоврядців та активістів закликали також депутати обласної ради Тетяна Редько і Віталій Мрачковський. А про усі свої рішення учасники зібрання одразу ж поінформували людей, які у цей час зібралися на мітинг під стінами забарикадованої будівлі обласної ради та облдржадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...