• Головна
  • У Ладижині знайшли місце, де в роки війни розстріляли близько 2000 євреїв
16:25, 5 лютого 2014 р.

У Ладижині знайшли місце, де в роки війни розстріляли близько 2000 євреїв

Учениця Ладижинської школи №1 разом із вчителькою історію знайшли свідчення того, що в околицях Ладижина є яр, у якому німці розстріляли близько 300 ладижинських євреїв. Проте всього там розстріляли близько 2000 євреїв, яких сюди звозили.

- Ми дізнались, що 13 вересня 1941 біля Басаличівки було знищено близько 300 євреїв. Їм казали зібратись на площі, взяти з собою робочий інвентар, і обіцяли звідти повезти на роботу. Але всіх їх погнали до Басаличівки, де вже був викопаний яр. Їх виставляли по 10 чоловік і розстрілювали, а потім прикопували, не дивлячись чи люди були ще живі чи мертві. Очевидці кажуть, що кров виступала на землю протягом декількох днів і земля ніби дихала – розповіла Антоніна Пронькіна під час круглого столу, повідомляє lada.fm.

Підтвердив цей факт і живий свідок трагедії в Басаличівському яру Павло Климик, котрому на той час було 10 років. Чоловік розповів, що тоді ладижинських євреїв зібрали і гнали через дерев’яний в сторону, де зараз знаходиться дачний масив «Заріччя».

- Люди намагались втекти та сховатись в кукурудзі, проте тих, хто тікав розстрілювали відразу, а решту погнали під басачилівський яр. Там розстрілювали, складали шарами і прикопували. І коли ми бігали туди на другий день, то там земля сама ходором ходила, так як ото хліб на дріжджах» - поділився спогадами Павло Климик.

Методист відділу освіти Ладижинської міської ради Сергій Зінько стверджує, що тоді в Басаличівському яру стратили щонайменше 2000 євреїв і про це свідчать документи, які наразі зберігаються в Одеському архіві.

Сергій Зінько зазначив, що тоді лише 300 ладижинських євреїв розстріляли, а ще більше тисячі перевозили в яр з інших районів. Чоловік висловив жаль з того приводу, що навіть попри існування документального підтвердження про розстріли, влада не потурбувалась про встановлення на місці пам’ятного знаку.

Наразі відділ освіти Ладижинської міської ради спільно з краєзнавчим сектором міського відділу культури працюють над тим, щоб поблизу яру під селом Басачилівка встановити хоча б пам’ятну табличку з описом події.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...