• Головна
  • Прокурор області попередив, що за участь у загонах самооборони будуть садити
12:38, 13 лютого 2014 р.

Прокурор області попередив, що за участь у загонах самооборони будуть садити

Про межу між мірним зібранням та злочином та про те, що спосіб волевиявлення не повинен завдавати шкоди іншим, - сказав у своєму звернення до вінничан прокурор області Олександр Мрихин.

Його звернення розповсюдила сьогодні, 13 лютого, прес-служба прокуратури області. У зверненні прокурор попередив про відповідальність за участь в загонах самооборони. Сказав, що створення військових або інших збройних формувань заборонене, тому правоохоронці принципово реагуватимуть на будь-які незаконні прояви сили та створення незаконних загонів.

До речі, стаття Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за створення й участь в заборонених формуваннях і обіцяє за це до 10 років тюрми, не підпадає під дію закону про амністію.

З тексту звернення прокурора Вінницької області Олександра Мрихина до вінничан:

„Останнім часом у засобах масової інформації з'являються повідомлення про заклики щодо створення на Вінниччині формувань у вигляді так званих "Народних загонів самооборони", які нібито мають забезпечувати громадський спокій. Водночас, жодним чинним нормативним актом не передбачене їх офіційне створення та існування. Адже, охорона громадського порядку, запобігання та припинення злочинних дій з боку будь-яких осіб, захист конституційних прав і свобод громадян від злочинних посягань законодавство покладає на правоохоронні органи та Збройні сили.

Статтею 260 Кримінального кодексу України за створення воєнізованих або збройних формувань та участь у їх діяльності передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, а за керівництво такими формуваннями - від п’яти до десяти.

Під створенням таких формувань розуміється їх фактичне утворення, тобто - організація, заснування. Участю в діяльності формувань вважається членство в них, перебування в їх складі та виконання будь-яких дій для успішного функціонування. Сам факт дачі згоди на вступ, як і вступ до такого формування, вже розцінюються як злочин.

Звертаю увагу, що стаття 260 Кримінального кодексу України не підпадає під дію Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 29 січня 2014 року”.

Також прокурор сказав про Закон України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2000 року, який дає право створювати формування з охорони громадського порядку. Але ці формування, як говорить Олександр Мрихин, „повинні діяти в тісній взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та внутрішніх справ, зокрема, погоджувати з ними Положення (статут) про свою діяльність”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...