• Головна
  • Московський режисер першим зіграв на піаніно Вінницького євромайдану
13:00, 15 лютого 2014 р.

Московський режисер першим зіграв на піаніно Вінницького євромайдану

На площі Тетатральній, де нині базується Вінницький євромайдан, відтепер можна почути не лише революційні заклики, а й приємні звуки музики. Піаніно, яке вчора поставили на площі, вчора, 14 лютого, розфарбували у національну символіку. Так Вінниця приєдналася до Всеукраїнської акції «Інструмент свободи», яка поширюється всіма обласними центрами України.

Першими до клавіш вінницького піаніно торкнулися руки гостя із… Москви. Андрій Тарасенко народився у Вінниці, проте ще змалку разом із родиною виїхав жити до Росії. Нині він займається режисурою і знімає фільм про Майдан.

– Мої колеги, із якими навчаюсь і працюю, знімають короткий документальний фільм про когось учасників подій Майдану, аби показати цю ситуацію очима цієї людини. За допомогою звернулися до мене, як до вихідця з України. До Вінниці інколи навідуюся, тож маю тут друзів. Ось знайшли одного героя нашого фільму. Фільм показуватимуть у Росії, щоби проілюструвати події в Україні та ставлення до них українських громадян, – розповів Андрій Тарасенко. Каже, акція із піаніно йому сподобалася. Хоча й вінницький інструмент звучить не досить гучно, але мелодійно.

Піаніно для майдану знайшли активісти організації «Громадський сектор» – придбали інструмент за гроші, які надали вінничани. Координатор «громадського сектору» Світлана Доляк говорить, що цензури на виконання мелодій немає, тож кожен може зіграти усе, що забажає.

– Я впевнена, що вінничани гратимуть хороші композиції, знайдуться ті, хто зіграє Гімн України, народні пісні, класику. Таким чином ми хочемо показати, що люди в масках, які стоять на майдані, не якісь там екстремісти, а культурні та освічені, – каже Світлана Доляк.

У жовто-блакитний колір піаніно розфарбовував вінницький художник Олександр Нікітюк – керівник громадської організації «Лабораторія актуальної творчості».

– Ця акція демонструє, що протест є мирним, адже ми прагнемо саме таким шляхом висловлювати свою позицію і продовжувати боротьбу. Адже останнім часом у суспільстві накопичилося багато агресії. Піаніно стало символом свободи, символом наших прагнень і поглядів. Й усі бажаючі можуть прийти на площу і зіграти свою душевну мелодію, – каже художник.

ДОВІДКА:

Акція «Інструмент свободи» – е свого роду продовження «Піаніно для «Беркута» – акції, влаштованої 7 грудня львівським художником Маркіяном Мацехом на вулиці Банковій, перед кордоном міліції, що охороняє Адміністрацію Президента. Маркіян кілька годин грав на морозі для обох сторін конфлікту. Потім піаніно передали у власність Майдану і поставили перед КМДА, де воно й стоїть досі і кожен охочий може на ньому зіграти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...