• Головна
  • ТОП-10: Що зробив Гройсман за час свого керівництва у Вінниці та за що його звинувачують
12:51, 3 березня 2014 р.

ТОП-10: Що зробив Гройсман за час свого керівництва у Вінниці та за що його звинувачують

Як усім відомо міський голова Вінницької міської ради отримав портфель у новому Уряді. Відтепер Володимир Гройсман виконуватиме обов'язки віце-прем’єр-міністра з регіонального розвитку. Ми вирішили підбити підсумки роботи мера за останні кілька років та склали своєрідний ТОП 10 того, що зроблено у Вінниці. Потрібно зазначити, що ми користувалися офіційними джерелами та публікаціями місцевих ЗМІ, посилання на які подаємо, щоб кожен читач міг перевірити достовірність інформації.   

Отже, ТОП 10 події у Вінниці, що відбулися за керівництва Володимира Гройсмана:


1. Вінницю названо найкращим містом для життя в Україні
 

Рейтинг 50 кращих міст для життя в Україні склав журнал Фокус, який у своєму рейтингу віддав першу сходинку Вінниці. За нею слідом ідуть Київ, Івано-Франківськ та Чернівці. Першу п’ятірку кращих для життя українських міст замикає Львів.

2. У Вінниці відкрився новий завод - вже другий у цьому році
 
ТОП-10: Що зробив Гройсман за час свого керівництва у Вінниці та за що його звинувачують, фото-1

Навесні у місті було запущено в роботу сучасне підприємство по виробництву сайдингу. Пройшло кілька місяців, і у Вінниці запрацював ще один завод, збудований на території ПАТ «Вінницький олійно-жировий комбінат», який забезпечить роботою сотню вінничан. А мешканці мікрорайону олієжиркомбінату отримали у подарунок від інвестора капітально відремонтовану дорогу по вул. Іванова,  каналізацію, благоустрій скверу та дитячий спортивно-ігровий і баскетбольний майданчики.

3. У Вінниці почали будівництво кільцевої трамвайної колії, що з'єднає Келецьку та Барське шосе

 
ТОП-10: Що зробив Гройсман за час свого керівництва у Вінниці та за що його звинувачують, фото-2
Реалізація проекту стартувала іще в 2008 році. Тоді були проведені підготовчі роботи, частково обладнано зливову каналізацію. Роботи виконувались за рахунок місцевого бюджету (4,2 млн. грн.). У зв’язку із кризою, роботи вимушено призупинились. Цьогоріч в рамках системної роботи по розширенню інфраструктури громадського транспорту, цей проект було відновлено. Згідно Програми капітального будівництва м. Вінниці на 2012 р. передбачено 38,5 млн. грн. (в тому числі субвенція з державного бюджету в розмірі 28 млн. грн. та кошти державного фонду регіонального розвитку в розмірі 8,4 млн. грн.). Кошторисна вартість проекту загалом складає майже 74 млн. грн.

Будівництво кілька раз призупинялося через не перерахування коштів держказначейством, але проект наразі дійшов до закінчення.

4. Вінниця закупила нові тролейбуси та автобуси
 

У 2013-му Вінниця однією з перших долучилася до державної програми кредитування під державні гарантії. І одним з проектів є закупівля 40 тролейбусів і 30 автобусів «Богдан» на загальну суму 113 мільйонів гривень. 

Перший із них прибув у місто 18 лютого. 


5. Відремонтували центральний міст та встановили підсвітку

 

На мосту було змонтовано 126 світлодіодних світильників закальною потужністю споживання 4 кВт/год. Середня потужність кожного світильника усього 32 Вт. Вартість  світильників та світлотехнічних матеріалів складає 825 тис.грн.

6. Цьогоріч у Вінниці з'явилося 13 нових зупинок громадського транспорту 

 

З початку року у Вінниці вже встановлено 13 нових посадочних павільйонів на зупинках громадського транспорту у різних мікрорайонах міста.  До кінця року з’явиться ще кілька нових зупинок. Всі вони виготовляються з якісних матеріалів, захищають від вітру та дощу та створюють зручні умови для очікування транспорту.

У Вінниці вже другий рік поспіль оновлюють зупинки громадського транспорту.

7. У Вінниці ефективно реалізують програму співфінансування з мешканцями


 

За умовами цієї програми міський бюджет фінансує більш ніж дві третини від загальної вартості ремонтних робіт – 70%. А жителі, відповідно, 30% решти.

Торік на капремонти висоток було використано 10,5 млн. грн. бюджетних коштів. Мешканці ж зібрали 1,2 млн. грн., що майже на третину більше, ніж було у 2012 році. Враховуючи таку тенденцію, в бюджеті міста на 2014-й рік заплановано на цю програму в півтора рази більше коштів – 15 млн. грн.

Також проводилося планове асфальтування прибудинкових територій, а також за програмою співфінансування. Детальніше читайте у статті "Вінницю активно асфальтують" та "Цьогоріч у Вінниці капітально відремонтують 14 вулиць". 

8. На проспекті Коцюбинського встановили нову ілюмінацію 
 

Подарунком до новорічних та різдвяних свят, який не лише подарував гарний настрій, але й нагадує усім, хто приїжджає до міста, що вони потрапили саме до Вінниці – стала святкова ілюмінація на проспекті Коцюбинського. Вона встановлена вздовж проспекту, який є головними «воротами» до міста, на відрізку від залізничного вокзалу до площі Жовтневої. Подарунок коштовний – його вартість майже 1 млн. грн.

Ще з 19 грудня 2013 року проспект Коцюбинського зустрічає вінничан і гостей міста ілюмінацією із символікою Вінниці. Вона складається з понад сотні елементів з гербом міста та розтяжок через дорогу. Дизайн прикрас із вінницькою символікою розроблений спеціально для Вінниці австрійською компанією «MK ILLUMINATION». Також гірляндами прикрашено десять дерев, кожне з яких обвите 15 елементами у вигляді бурульок.

В рамках договору про реалізацію проекту комплексного благоустрою території по проспекту Коцюбинського (включаючи площу Героїв Сталінграду) між виконкомом Вінницької міської ради і ТОВ «РТМ-Україна», який був підписаний півроку тому, інвестор окрім ілюмінації зобов’язався встановити і сучасні посадочні комплекси на зупинках. Три скляних зупинки з’явилося по проспекту Коцюбинського, ще чотири – по вулиці Соборній. У виконання цієї частини угоди компанія інвестувала ще понад 400 тис. грн.  

9. Відремонтовано фонтан у центральному парку 

ТОП-10: Що зробив Гройсман за час свого керівництва у Вінниці та за що його звинувачують, фото-3

У Центральному парку міста запрацював відреставрований фонтан. Ззовні конструкції водограю нічим не відрізняються від його первісного вигляду, однак завдяки збільшеній кількості струменів та сучасній підсвітці оновлений фонтан заграв різними кольорами. Навесні саме цей водограй відкриє новий фонтанний сезон у місті.

За свою 55-літню історію водограй, який полюбили кілька поколінь вінничан, жодного разу не ремонтувався і не оновлювався. Більше десяти років він взагалі не працював через застарілі системи, а його конструкції вже почали руйнуватись. Цього літа почалась комплексна реконструкція фонтану. Всі матеріали і технології – сучасні. Єдине, що мало залишатись незмінним, щоб він після завершення робіт виглядав саме так, яким запам’ятався не одному поколінню городян. 

10. Безкоштовний  WiFi у міських трамваях 

 

ТОП-10: Що зробив Гройсман за час свого керівництва у Вінниці та за що його звинувачують, фото-4


WiFi  мережу розмножували у салонах швейцарсько-вінницьких трамваїв у 2012-му. більшість пасажирів уже до цього звикли. Звичайно, безкоштовний Інтернет працює не завжди, але в більшості випадків. Зручна річ. У Києві планували подібний проект перейнявши досвід Вінниці.


У чому звинувачують Володимира Гройсмана опоненти:

1. Незаконне будівництво біля 18 школи

Будівництво, яке розпочалося біля 18 школи у Вінниці, уже "обросло" чималою кількістю інцидентів та бійок. Чимало аргументів, як за так і проти. Чимало свідчень про те, що це незаконне будівництво та навпаки, інтерв'ю жителів про його шкоду та про його користь. Одностайного рішення досі не винесено. Детальніше у статтях:

- Новий стадіон біля 18-ї школи у Вінниці потрібен, і він буде, - кажуть у мерії.
- Ініціативна група жителів «Вишенька – за стадіон!» вимагає від влади втрутитись в ситуацію по будівництву спорткомплексу біля ЗШ 18

- Біля 18 школи знову билися за стадіон

2. Площа Шевченка та пам'ятник Шевченка

Ситуація із пам'ятником Шевченку, а точніше із його розміщенням протягом кількох місяців постає перед громадськістю та місцевою радою. Врешті, на сесії вирішили встановити пам'ятник "Кобзарю" біля двох музеїв та перейменувати площу на честь поета. З чим не погоджувалися представники ВО "Свобода" та інші сили. Вони наполягали на тому, що площа театральна має носити ім'я відомого українця та на ній має стояти його бюст. 

У світлі останніх подій Вінницька міська рада прийняли рішення  про перейменування площі Театральної на майдан Небесної сотні з подальшим встановленням на ньому пам’ятника загиблим. А на наступній сесії міської ради буде прийматись рішення про перейменування однієї з вінницьких вулиць на честь вінничанина Максима Шимка, одного з Героїв Небесної сотні. 

До речі, вінницьких активістів таке рішення чомусь не влаштувало. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вінниця #Винница #Гройсман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...