Вінницькі експерти: «Без люстрації в Україні буде друга революція»

Усіх, хто керував країною 20 років і ледве її не знищив, - геть від влади! Кримінальне переслідування для казнокрадів та їхніх поплічників і громадський контроль за діями влади: лише за таких умов, на думку експертів, революція Майдану була не даремна

- Люстрація пройшла на початку 90 у країнах, що були насильницько підпорядковані СРСР, - розповідає доктор історичних наук Олексій Струкевич. – Тоді від владних посад усунили усіх функціонерів, пов’язаних зі старою системою управління. Це дало позитивний результат, прийшла нова генерація політиків.

Вінницькі експерти спробували визначити майбутній курс країни. Різні за поглядами та політичними вподобаннями, вони, не домовляючись, говорять про люстрацію, про формування громадянського суспільства та відсторонення від влади колишніх можновладців.

За словами історика Струкевича, українська пострадянська політична система формувалась, як еліта закритого типу. Головний критерієм добору такої еліти була абсолютна відданість начальству, готовність порушити норми закону та моралі заради особистого чи корпоративного інтересу.

- Люстрація необхідна Україні, щоб позбутися, закритої владної еліти, - каже Олексій Струкевич. – Це дасть змогу утвердитися новій еліті – відкритій, головним критерієм її добору стане інтелектуальна продуктивність.

Журналісти RIA опитали вінницьких експертів. Усі, як один, кажуть про те, що для змін потрібна люстрація.

Валерій Коровій, заступник міського голови:

- По-перше, треба заспокоїти ситуацію і повернути її в тверезе прагматичне русло. По-друге, стабілізувати фінансову ситуацію. По-третє, вжити реальних кроків для недопущення корупційних дій. По-четверте, якнайшвидше підписати угоду з ЄС (це вже готовий програмний документ)

Андрій Стебелєв, поет, голова Будинку поетів:

- Сутність людська така, що через рік-два розпорошене болото знову вкриється ряскою. У владу йдуть тільки безчесні люди, які сподіваються від цього щось мати. І мають! Полководець Суворов пропонував через два роки після призначення розстрілювати всіх інтендантів навіть без суду і слідства. Тому ми приречені до скону битися з корупцією. Обертаюся, зокрема, на своє життя. Що я бачив від численних урядів? Нічого доброго. Втім, моєму поколінню ще пощастило. Ми не знали голоду, війн, репресій.

Олександр Нікітюк, художник, керівник «Лабораторії актуальної творчості», був на Майдані:

- Потрібна люстрація, адже ми вже чуємо заклики політиків, які аргументують пропозиції кандидатів на важливі посади лише їхніми професіональними якостями. Але тепер потрібно і важливо враховувати й моральні якості. Вважаю, що ті люди, що допустили ситуацію, яку ми спостерігали, не мають саме морального права повернутись у владу. Тому негайно потрібно провести люстрацію, інакше ситуація 2004 року в 2014-му буде таким собі своєрідним дежавю.

Ігор Шевченко, патентний повірений України, начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків у Вінницькій торгово-промисловій палаті, був на Майдані:

- Я цілком підтримую пропозицію набирати для державної служби абсолютно нових людей - без досвіду державної служби, але з достатнім досвідом у відповідній галузі та досвідом керівної роботи.

Катерина Лук’янова, громадський діяч, була на Майдані:

- Сейчас всем нужно четко придерживаться рамок закона, а не целесообразности. Нет нужного закона - надо принимать. Важна немедленная реформа милиции и возврат силовиков на работу. Необходим пакет экономических законов - жестких, позволяющих выйти из кризиса, поэтому нужен технократический «уряд», потому что все решения будут непопулярными. Не время расплачиваться и торговать должностями. И самое главное: у нас появилось гражданское общество, из этого следует изменение всех соответствующих законов, включая Конституцию на предмет возможности контролирования органов власти. И, конечно, - полная перезагрузка, то, о чем говорили раньше. Но сначала - поменять законы.

Наталія Гурковська, адвокат, була на Майдані:

- Дежавю 2004 року - саме це відбувається сьогодні. Звільнення відомих політичних в’язнів від відбуття покарання без судового рішення. Верховна Рада перейняла на себе повноваження судового органу. Чому прокуратура звертається за дозволом на відкриття кримінального провадження на Януковича, він більше не президент і гарантії недоторканності на нього не розповсюджуються. Чому дають можливість злочинцям уникнути правосуддя, чому тягнуть час? Враження, що нас знову ошукали. Якщо люстрація, то справжня люстрація – ефективна. Подивіться, вже вони Арбузову знайшли посаду… Необхідно пам’ятати, що кожен громадянин рівний перед законами, не повинно бути привілеїв, рівний у своїй гідності, тому не може бути кортежів із охороною для «слуг народу». Майдан здійнявся не для зміни влади, а для зміни усвідомлення влади, вони мають працювати на народ український, а не на Міжгір’я.

Олег Левченко, голова вінницького осередку  ГО «Опора», голова ГО «Подільський центр регіонального розвитку», був на Майдані:

- Варто почати з об’єднання професіоналів для вирішення проблем у регіоні: перезапуску підприємств, пошуку інвесторів. Країна на межі банкрутства, і ця загроза нікуди не зникає. Жодна політична сила не має права функціонувати без врахування правового поля. Настав час нової української свідомості, волі та сили, ця сила має таке формулювання: здолали цього, здолаємо і всіх наступних диктаторів і нездар!

Микола Філонов, головний редактор інтернет-видання «Свобода слова в Україні», був на Майдані:

- Єдність союзників і відсутність внутрішніх чвар - це одна з найважчих задач. За умови конкуренції на президентських виборах і квотного розподілу посад можемо спроектувати ситуацію в області, коли голова СБУ - креатура УДАРу, МВС – «Батьківщини», прокуратура – «Свободи», Обласна рада - «Батьківщини», і представники цих партій конкурують на виборах, на місцях це може проявлятися дуже гостро. До того ж будуть ображені при призначеннях на адміністративні посади: у департаменти, райдержадміністрації тощо. 

Потрібні: реорганізація громадської ради з декларативно-представницького у контролюючий орган, перед яким регулярно звітували б посадовці у форматі «запитання-відповідь»; активна участь у загальноукраїнській кампанії люстрації посадовців із висвітленням  у ЗМІ; оприлюднення у ЗМІ біографічних даних претендентів на посади із зазначенням членства в усіх партіях, у яких ті колись були; залучення фахівців у владну вертикаль.

Олександр Логінов, політолог, був на Майдані:

- Доля Помаранчевої революції уже повторюється. У верхніх ешелонах влади посади у більшості отримають ті, хто вже був при владі; на місцевому рівні можуть претендувати або колишні управлінці, або партійні функціонери. Тобто повторення 2005 року уже є довершеним фактом. Питання лише у тому, які групи впливу зможуть на даному етапі взяти гору і протягти на керівні посади своїх прихильників.

Ігор Ткачук, голова вінницької обласної організації партії УДАР, був на Майдані:

- Для подолання суспільної та політичної кризи потрібна негайна люстрація усіх гілок влади. Потрібно налагодити механізм чіткої звітності влади перед власним народом за кожну копійку використаних державних коштів, за майно, яке придбане для власних потреб. Українське суспільство зробило величезний крок вперед, і зміни, які мають статися, уже ніхто не зупинить. Люди зметуть будь-яких керівників, які спробують керувати країною старими методами. Майбутнє держави - за керівниками-фахівцями, за людьми, що прийдуть працювати на народ. Майбутня українська влада повинна нарешті взяти за основу своєї діяльності повагу до прав людини, рівність перед законом, верховенство права. Якщо так не буде – буде Майдан!

В’ячеслав Березовський, голова Вінницької обласної організації «Конгресу українських націоналістів»:

- Повторення кадрового програшу від 2005 року не буде. Люди, які бачили смерть товаришів на Майдані - не допустять. Прикладом є відправка на Майдан 5 000 грн, зібраних на народнму віче у Крижополі, не на лікування постраждалих, а на забезпечення людей, які будуть стояти до президентських виборів і слідкувати за новими призначеннями. Люстраційні процеси в Україні є надзвичайно важливими, їх мають очолити сили, котрі, можливо, не є масовими та розкрученими, але стійкими і такими, що мають безперечну довіру для здійснення такої роботи. А нерозбірливість у призначеннях районних керівників від опозиції деякими політсилами, призведе до негативної реакції ветеранів Майдану, який розходитись, не збирається. Стоїмо? Так!

Сергій Чумак, командир «Правий сектор» Вінниця

- Опозиціонери почали ділити портфелі і це видно, але ми тут перш за все для того, щоб змінити систему управління державою і державними органами на всіх рівнях. Якщо дії опозиції будуть суперечити волі народу, вона ризикує стати на ті самі граблі, що й регіонали, і це буде воля народу. У нас є чітка програма, ми не розійдемося, можемо переміститися під суди, прокуратуру, міліцію, під органи місцевого самоврядування, будемо вимагати звільнення з посад злочинців і корупціонерів. Будемо вимагати розслідування розкрадань коштів, протиправних дій проти людей, порушень прав людини.

20 хвилин
Україна влада люстрація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
39 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице на улице Келецкой монтируют новый островок безопасности на нерегулируемом пешеходном переходе в районе конечной остановки троллейбуса."Проблемы перехода почти те же, что в предыдущих случаях: слишком широкая проезжая часть (15,5 м на четыре полосы), высокая скорость транспорта, а именно заезд в город со стороны Барского шоссе, значительный поток пешеходов от остановок общественного транспорта до жилых кварталов, а также наличие троллейбусной оста...
Общество
В Виннице продолжается капитальный ремонт дорожного покрытия по Гниванскому шоссе на участке от ул. Пирогова (развилка) до конечной остановки троллейбусов №12, 13, 14 «Аграрный университет». В связи с этим, с 19:00 20 числа в 6:00 21 сентября и с 19:00 21 сентября до 6:00 22 сентября будет приостановлено движение троллейбусов указанных маршрутов на участке от рынка «Урожай» до конечной остановки троллейбусов « Аграрный университет ». Движение автомобильног...
Политика
Первый участок украинского Hyperloop может пролечь по черноморскому побережью. Об этом сообщил министр инфраструктуры Украины Владимир Омелян в эфире skrypin.ua, передаёт Бизнес.Медиа. "Сейчас мы смотрим на черноморское побережье. Возможно, это будет Одесса. Два варианта есть. Может быть Киев - Одесса или пока на этом этапе то, что рассматривается, - это из порта до других складов, 10-15 км", - сказал Омелян. Впервые о планах строить в Украине Hyperloop ми...
Криминал
20 сентября правоохранителям Винницкой области поступило сообщение об исчезновении жительницы села Щетки. Последний раз ее видели несколько дней назад. Родные боялись, что она могла стать жертвой преступления.Начальник отдела коммуникаций ГУ ЧП Винницкой Анна Олейник рассказала, что тело 32-летней гражданки обнаружили в лесополосе.Выяснилось, что 33-летний мужчина вывез свою жену за населенный пункт и перерезал горло ножом. Он показал правоохранителям, где...
Общество
Над Винницей продолжаются экзаменационные полеты. Будущие военные пилоты тренируются в мастерстве управления самолетами на базе бригады транспортной авиации. Об этом сообщает Воздушные Силы ВСУ. "В бригаде транспортной авиации, которая дислоцируется в Винницкой области продолжаются экзаменационные полеты курсантов летчиков и штурманов 5 курса Харьковского национального университета Воздушных Сил имени Ивана Кожедуба. Днем и ночью доказывают свою психологич...
Происшествия
Вечером 19 сентября в Калиновском районе произошло ДТП с участием грузовика, легковушки и обычной телеги. В результате столкновения погиб один человек, а еще одного доставили в тяжелом состоянии в реанимационное отделение больницы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, ДТП случилось около 20.00 на дороге между селами Радовка и Корделевка. Восстановив картину событий, правоохранители отмечают, что сначала легковой автомобиль Mercedes...
Общество
Как известно, женщина всю ночь просидела под областной государственной администрацией. Это она сделала с целью достичь справедливости, ведь ей насчитали долг, которого по сути нет. Как сообщает сама протестующая, 65-летняя Галина Демчук, жительница Казятинского района, ей местные электросети насчитали долг в три тысячи гривен. И это несмотря на то, что женщина всегда исправно платила счета. - Да я хочу привлечь внимание, - говорит женщина. - Внимание не то...
Общество
Инцидент произошел несколько дней назад в Виннице. Тогда мужчина, врач-психиатр, преподаватель университета жестоко укусил жену за руку. Медики сообщили, что шрам останется на всю жизнь. Как оказалось, пара уже несколько месяцев не живут вместе и подала на развод, прожив перед тем 8 лет в браке. По словам потерпевшей Ольги Николовой известно, что муж все это время оскорблял ее. Несколько лет назад он уже укусил жену за плечо - следы, кстати, сходили полтор...
Происшествия
20 сентября на улице Москаленко в Винницеспасатели сняли с козырька подъезда местную жительницу. Сообщение в службу «101» поступило около 6:00. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ ГСЧС Винницкой области. Прибыв на место происшествия, сотрудники Службы спасения установили, что 36-летняя женщина выпала из окна пятого этажа. С помощью носилок ее сняли на землю и передали врачам скорой помощи. Сейчас специалисты выясняют обстоятельства происшествия.