Вінницькі експерти: «Без люстрації в Україні буде друга революція»

Усіх, хто керував країною 20 років і ледве її не знищив, - геть від влади! Кримінальне переслідування для казнокрадів та їхніх поплічників і громадський контроль за діями влади: лише за таких умов, на думку експертів, революція Майдану була не даремна

- Люстрація пройшла на початку 90 у країнах, що були насильницько підпорядковані СРСР, - розповідає доктор історичних наук Олексій Струкевич. – Тоді від владних посад усунили усіх функціонерів, пов’язаних зі старою системою управління. Це дало позитивний результат, прийшла нова генерація політиків.

Вінницькі експерти спробували визначити майбутній курс країни. Різні за поглядами та політичними вподобаннями, вони, не домовляючись, говорять про люстрацію, про формування громадянського суспільства та відсторонення від влади колишніх можновладців.

За словами історика Струкевича, українська пострадянська політична система формувалась, як еліта закритого типу. Головний критерієм добору такої еліти була абсолютна відданість начальству, готовність порушити норми закону та моралі заради особистого чи корпоративного інтересу.

- Люстрація необхідна Україні, щоб позбутися, закритої владної еліти, - каже Олексій Струкевич. – Це дасть змогу утвердитися новій еліті – відкритій, головним критерієм її добору стане інтелектуальна продуктивність.

Журналісти RIA опитали вінницьких експертів. Усі, як один, кажуть про те, що для змін потрібна люстрація.

Валерій Коровій, заступник міського голови:

- По-перше, треба заспокоїти ситуацію і повернути її в тверезе прагматичне русло. По-друге, стабілізувати фінансову ситуацію. По-третє, вжити реальних кроків для недопущення корупційних дій. По-четверте, якнайшвидше підписати угоду з ЄС (це вже готовий програмний документ)

Андрій Стебелєв, поет, голова Будинку поетів:

- Сутність людська така, що через рік-два розпорошене болото знову вкриється ряскою. У владу йдуть тільки безчесні люди, які сподіваються від цього щось мати. І мають! Полководець Суворов пропонував через два роки після призначення розстрілювати всіх інтендантів навіть без суду і слідства. Тому ми приречені до скону битися з корупцією. Обертаюся, зокрема, на своє життя. Що я бачив від численних урядів? Нічого доброго. Втім, моєму поколінню ще пощастило. Ми не знали голоду, війн, репресій.

Олександр Нікітюк, художник, керівник «Лабораторії актуальної творчості», був на Майдані:

- Потрібна люстрація, адже ми вже чуємо заклики політиків, які аргументують пропозиції кандидатів на важливі посади лише їхніми професіональними якостями. Але тепер потрібно і важливо враховувати й моральні якості. Вважаю, що ті люди, що допустили ситуацію, яку ми спостерігали, не мають саме морального права повернутись у владу. Тому негайно потрібно провести люстрацію, інакше ситуація 2004 року в 2014-му буде таким собі своєрідним дежавю.

Ігор Шевченко, патентний повірений України, начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків у Вінницькій торгово-промисловій палаті, був на Майдані:

- Я цілком підтримую пропозицію набирати для державної служби абсолютно нових людей - без досвіду державної служби, але з достатнім досвідом у відповідній галузі та досвідом керівної роботи.

Катерина Лук’янова, громадський діяч, була на Майдані:

- Сейчас всем нужно четко придерживаться рамок закона, а не целесообразности. Нет нужного закона - надо принимать. Важна немедленная реформа милиции и возврат силовиков на работу. Необходим пакет экономических законов - жестких, позволяющих выйти из кризиса, поэтому нужен технократический «уряд», потому что все решения будут непопулярными. Не время расплачиваться и торговать должностями. И самое главное: у нас появилось гражданское общество, из этого следует изменение всех соответствующих законов, включая Конституцию на предмет возможности контролирования органов власти. И, конечно, - полная перезагрузка, то, о чем говорили раньше. Но сначала - поменять законы.

Наталія Гурковська, адвокат, була на Майдані:

- Дежавю 2004 року - саме це відбувається сьогодні. Звільнення відомих політичних в’язнів від відбуття покарання без судового рішення. Верховна Рада перейняла на себе повноваження судового органу. Чому прокуратура звертається за дозволом на відкриття кримінального провадження на Януковича, він більше не президент і гарантії недоторканності на нього не розповсюджуються. Чому дають можливість злочинцям уникнути правосуддя, чому тягнуть час? Враження, що нас знову ошукали. Якщо люстрація, то справжня люстрація – ефективна. Подивіться, вже вони Арбузову знайшли посаду… Необхідно пам’ятати, що кожен громадянин рівний перед законами, не повинно бути привілеїв, рівний у своїй гідності, тому не може бути кортежів із охороною для «слуг народу». Майдан здійнявся не для зміни влади, а для зміни усвідомлення влади, вони мають працювати на народ український, а не на Міжгір’я.

Олег Левченко, голова вінницького осередку  ГО «Опора», голова ГО «Подільський центр регіонального розвитку», був на Майдані:

- Варто почати з об’єднання професіоналів для вирішення проблем у регіоні: перезапуску підприємств, пошуку інвесторів. Країна на межі банкрутства, і ця загроза нікуди не зникає. Жодна політична сила не має права функціонувати без врахування правового поля. Настав час нової української свідомості, волі та сили, ця сила має таке формулювання: здолали цього, здолаємо і всіх наступних диктаторів і нездар!

Микола Філонов, головний редактор інтернет-видання «Свобода слова в Україні», був на Майдані:

- Єдність союзників і відсутність внутрішніх чвар - це одна з найважчих задач. За умови конкуренції на президентських виборах і квотного розподілу посад можемо спроектувати ситуацію в області, коли голова СБУ - креатура УДАРу, МВС – «Батьківщини», прокуратура – «Свободи», Обласна рада - «Батьківщини», і представники цих партій конкурують на виборах, на місцях це може проявлятися дуже гостро. До того ж будуть ображені при призначеннях на адміністративні посади: у департаменти, райдержадміністрації тощо. 

Потрібні: реорганізація громадської ради з декларативно-представницького у контролюючий орган, перед яким регулярно звітували б посадовці у форматі «запитання-відповідь»; активна участь у загальноукраїнській кампанії люстрації посадовців із висвітленням  у ЗМІ; оприлюднення у ЗМІ біографічних даних претендентів на посади із зазначенням членства в усіх партіях, у яких ті колись були; залучення фахівців у владну вертикаль.

Олександр Логінов, політолог, був на Майдані:

- Доля Помаранчевої революції уже повторюється. У верхніх ешелонах влади посади у більшості отримають ті, хто вже був при владі; на місцевому рівні можуть претендувати або колишні управлінці, або партійні функціонери. Тобто повторення 2005 року уже є довершеним фактом. Питання лише у тому, які групи впливу зможуть на даному етапі взяти гору і протягти на керівні посади своїх прихильників.

Ігор Ткачук, голова вінницької обласної організації партії УДАР, був на Майдані:

- Для подолання суспільної та політичної кризи потрібна негайна люстрація усіх гілок влади. Потрібно налагодити механізм чіткої звітності влади перед власним народом за кожну копійку використаних державних коштів, за майно, яке придбане для власних потреб. Українське суспільство зробило величезний крок вперед, і зміни, які мають статися, уже ніхто не зупинить. Люди зметуть будь-яких керівників, які спробують керувати країною старими методами. Майбутнє держави - за керівниками-фахівцями, за людьми, що прийдуть працювати на народ. Майбутня українська влада повинна нарешті взяти за основу своєї діяльності повагу до прав людини, рівність перед законом, верховенство права. Якщо так не буде – буде Майдан!

В’ячеслав Березовський, голова Вінницької обласної організації «Конгресу українських націоналістів»:

- Повторення кадрового програшу від 2005 року не буде. Люди, які бачили смерть товаришів на Майдані - не допустять. Прикладом є відправка на Майдан 5 000 грн, зібраних на народнму віче у Крижополі, не на лікування постраждалих, а на забезпечення людей, які будуть стояти до президентських виборів і слідкувати за новими призначеннями. Люстраційні процеси в Україні є надзвичайно важливими, їх мають очолити сили, котрі, можливо, не є масовими та розкрученими, але стійкими і такими, що мають безперечну довіру для здійснення такої роботи. А нерозбірливість у призначеннях районних керівників від опозиції деякими політсилами, призведе до негативної реакції ветеранів Майдану, який розходитись, не збирається. Стоїмо? Так!

Сергій Чумак, командир «Правий сектор» Вінниця

- Опозиціонери почали ділити портфелі і це видно, але ми тут перш за все для того, щоб змінити систему управління державою і державними органами на всіх рівнях. Якщо дії опозиції будуть суперечити волі народу, вона ризикує стати на ті самі граблі, що й регіонали, і це буде воля народу. У нас є чітка програма, ми не розійдемося, можемо переміститися під суди, прокуратуру, міліцію, під органи місцевого самоврядування, будемо вимагати звільнення з посад злочинців і корупціонерів. Будемо вимагати розслідування розкрадань коштів, протиправних дій проти людей, порушень прав людини.

20 хвилин
Україна влада люстрація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
39 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
На Винничине загадочно погиб 41-летний Сергей Савчук. Рабочий местного завода вернулся с работы, и внезапно заболел. Он кашлял кровью и терял сознание. Что с ним случилось — мужчина не успел рассказать. Умер в реанимации, не приходя в сознание. Родные утверждают: Сергей был абсолютно здоров и не имел вредных привычек. Между тем, предварительные выводы судебно-медицинской экспертизы ужасают: мужчина отравился неизвестным веществом.
Общество
Приглашаем Вас на первую и единственную в Украине "Крокодиловую ферму"! Здесь Вы сможете понаблюдать за самыми древними и самыми опасными хищниками нашей планеты, узнать много интересного об их жизни и охоте. На ферме собраны крокодилы и аллигаторы различных видов со всех уголков земного шара; здесь есть и дети, и солидные особи длиной 3,5 м. Кроме, собственно, крокодилов, у нас представлены еноты, носухи, мартышка, сурикат, змеи, водные и сухопутные череп...
Происшествия
Сегодня, 16 января, в больнице скончался водитель бензовоза «Скания», который попал в аварию вблизи Вороновицы. У мужчины были многочисленные травмы и переломы.Об этом редакции сайта Vinbazar.com стало известно из собственных источников. 50-летний пострадавший проживал в городе Калиновка.Напомним, ДТП у Вороновицы произошло 14 января. По предварительной информации полиции, 46-летний водитель грузового автомобиля «Мерседес», житель Одесской области, выехал...
Общество
14 января в селе Котюжаны Мурованокуриловецкого района состоялось общее собрание граждан. Среди прочего рассмотрели переход к Православной церкви Украины.Об этом сообщает Мурованокуриловецкая районная государственная администрация.На собрании поднимался вопрос о переходе Свято-Николаевской церкви от юрисдикции РПЦ к единой Православной церкви Украины. Жители общины поддержали данный вопрос и проголосовали за присоединение к Православной церкви Украины.Как...
Происшествия
В Виннице ищут 20-летнего нацгвардейца Ярослава Софиина, который исчез еще 9 января. Молодой человек ушел из арендованной квартиры и до настоящего времени не вернулся. Известно, что он служил в Нацгвардии. Его приметы: на вид 20 лет, рост 180 см, худощавого телосложения, волосы короткие, глаза голубые. Особые приметы: на запястье правой руки татуировка в виде цветка. Если кому известна информация, которая поможет установить местонахождение пропавшего, прос...
Криминал
В ночь на вторник в одной из камер тюрьмы в Виннице между двумя заключенными возник конфликт, в результате которого один из них погиб. Об этом сообщает пресс-служба региональной прокуратуры 15 января. "Установлено, что в ночь с 14 на 15 января 2019 года, в одной из камер Государственного учреждения Винницкое учреждение исполнения наказаний (№1), между двумя заключенными возник конфликт. 32-летний узник нанес смертельные удары 29-летнему сокамернику. Труп о...
Общество
Закрытие и "погашение" главной винницкой елки ознаменовало завершение новогодних и рождественских праздников в Виннице.Короткое музыкальное видео о том, как все происходило от Вадима Козака под трек "Щедривка" от "Гулягорода". Видео сайта Vежа
Происшествия
В зоне проведения операции объединенных сил погиб боец ​​с Винницкой области. 14 января вблизи населенного пункта Зайцево Донецкой области смертельное ранение получил Николай Семенюк.Как рассказали в Жмеринском объединенном военном комиссариате, мужчина был 1973 года рождения. В вооруженных силах служил по контракту с 2016 года. Имел звание младшего сержанта в 72 отдельной механизированной бригаде. Занимал должность наводчика боевой машины. Погиб от ранени...
Криминал
КДКП уволила прокурора Жмеринской местной прокуратуры Винницкой области Артура Новогребельца, подозреваемого во взяточничестве совместно с водителем.  Водитель прокуратуры и прокурор Новогребелец, находясь в дружеских и служебных отношениях, действуя умышленно, по предварительному сговору, разработали преступную схему совместного незаконного обогащения, согласно которой водитель подыскивал лиц, которые заинтересованы в принятии решений по уголовным делам,...