Розлючені дружини призовників вимагають повернути їм чоловіків

Сьогодні вранці, близько восьмої години, під стінами вінницького обласного військкомату зібралися вкрай обурені та розлючені дружини призовників. Їхніх чоловіків призвали на десятиденні учбові збори в Гайсинську військову частину 0707, і сьогодні, по завершенню навчання, відмовляються відпускати додому. Кажуть, залишають військовозобов'язаних на невизначений термін, бо в силу вступив закон про часткову мобілізацію від 17 березня цього року.

- Ви забирали наших чоловіків тільки на десять днів, на навчання! А тепер відмовляєтесь їх відпускати?!

- Покажіть нам рішення, згідно якого вони мають залишатись там і далі. А як немає такого рішення, то віддайте нам наших чоловіків!

- Ви ж їх незаконно призвали: навіть медкомісії не було, а те, що у нас дитині рочок, взагалі нікого не обходило! І не називайте їх добровольцями, бо всім повістка прийшла. Мій чоловік пішов розписатися, а ви його навіть без речей забрали!

- Мій чоловік майже глухий, а ви геть медкомісію не зібрали! Полковник йому сказав: “Нічого, там і глухих вилікують”.

 -В нас дитина чотирьох місяців, ви не мали права призвати його на навчання!

Шквал емоцій, море обурення, жінки вимагають пояснень і негайного повернення чоловіків додому...

Тому що десять днів минуло. Тому що, за їхніми словами, чоловіків забирали похапцем, з порушенням всіх норм, не враховуючи ні стану здоров'я, ні наявності маленьких дітей віком до трьох років. Жінки вимагають рішення про закінчення учбових зборів і повернення чоловіків додому: “Вони пішли по совісті, не дезертирували, а ви їх там з автоматами утримуєте! Нехай повертаються, а тоді, згідно закону від 17 березня, проходять призов на часткову мобілізацію. Але цього разу — за всіма правилами”.

“Нас призвали з порушенням усіх норм”

Напередодні, 19 березня, журналісту “20 хвилин” зателефонував чоловік, який назвався Віктором і на разі перебуває у військовій частині у Гайсині.

- Хочу Вам розповісти, як ми взагалі сюди потрапили, - каже Віктор. По-перше, ніякі ми не добровольці — всім нам прийшла повістка в період з  восьмого до десятого березня з вимогою з'явитися у міський військкомат. Всі чоловіки, які мають діток до трьох років, згідно Закону, взагалі не повинні призиватися на навчання. Тому вони йшли просто розхписатися у повістці. Та їх одразу посадили в автобуси, деяким не дали і речі зібрати. Хлопці казали про дітей, показували свідоцтва про народження, та ніхто на це у військкоматі не звертав уваги.

Далі — цікавіше. Ніякої медкомісії не було. У нас тут багато хлопців, які по стану здоров'я не можуть призиватися навіть на учбові збори. Одному вирізали нещодавно грижу, в іншого — язва. Але ніхто нам комісії не влаштовував — забрали похапцем і всіх гуртом.

В повістці чітко вказано — нас скликають на десятиденні учбові збори. Десять днів минає сьогодні, 20 березня. Але вже вчора командир частини сказав, що всі ми залишаємся на невизначений термін, бо є Закон про часткову мобілізацію від 17 березня. А як же ми під нього можемо підпадати, якщо нас зібрали просто на навчання?! Та ще й з порушенням усіх норм.

Тепер мова йде про контрактну службу. Тобто, нам доведеться звільнюватися із роботи, і отримувати тут дві тисячі гривень на службі?! А у людей кредити, у людей — маленькі діти, сім'ї, вагітні дружини... Ми вимагаємо повернення додому, тому що термін учбових зборів закінчився. А на мобілізацію ми маємо призиватися згідно вже зовсім іншої процедури. І знову всім байдуже. Командир частини каже, що немає підстав нас утримувати. Але й відпустити не може.

Жінки вимагають, щоб їм повернули чоловіків

Вже сьогодні вранці розлючені дружини військовозобов'язаних з Вінниці, які перебувають у Гайсині на навчаннях, зібралися під стінами обласного військкомату. На їхні вимоги повернути чоловіків і визнати, що їх призвали з порушенням норм, намагався відповісти комісар міського військкомату полковник Салтанов.

Я не приймаю таких рішень, розумієте? - дещо знервовано каже полковник Салтанов. Гайсинська військова частина не підпорядковується мені, і я не можу видавати ніяких наказів. Давайте зателефонуємо до командира частини Євгенія Рибки, і все у нього дізнаємось.Полковник Салтанов у присутності більше ніж двох десятків розлючених жінок набирає номер командира частини у Гайсині і вмикає гучномовець.

- Євгеній Миколайович, тут до мене жінки ваших військовозобов'язаних прийшли. Вимагають, щоб Ви повернули їм чоловіків, - каже поковник Салтанов.

- У мене немає підстав утримувати і далі військових, - каже Євгеній Рибка. Але і відпустити я їх не можу. І сказати більше теж не можу. Хай, як хочуть, приїздять сюди, і будемо розбиратися.

На цьому командир Гайсинської частини завершив розмову.

Жінки висловили повну готовність їхати у Гайсин. Навіть своїм транспортом. Навіть не чекаючи відповідного рішення чи дозволу.

- Як не віддасте нам наших чоловіків, то ми весь Гайсин разом з тією частиною рознесемо, - лунає звідусіль.

Впоратись із натовпом обурених жінок полковнику Салтанову не вдається. Тому до нього приєднується заступник обласного комісара поковник Олег Вінницький.

Проте і від нього жінки не отримують зрозумілої відповіді. Полковник Вінницький зізнається, що зв'язківці призивалися з порушенням норм. Зокрема, ніхто з них не проходив медкомісію, не розглядалося і питання наявності дітей до трьох років.

У відповідь лунають обурені вигуки жінок про те, що їхні чоловіки скаржаться на цілковиту непідготовленість військової частини у Гайсині до прийому призовників.

- Їм не видали ні ковдри, ні берці, годуть однією кашею!

- Чому вони там під вартою, яка має автомати і стоїть по периметру частини? Боїтесь, що вони втечуть? То ми самі їх заберемо!

- Чоловік дзвонить і каже, що там половина хлопців похворіли на грип, а їм геть лікаря не дають!

Жінки з блідими обличчями та тремтячими руками шукають валер'янку чи будь-яке заспокійливе. Емоції та напруга сягають свого апофеозу, коли полковник Вінницький не може дати відповіді на питання про те, кому, власне, підпорядковується військова частина у Гайсині, і хто тепер має видати наказ про завершення учбових зборів і повернення чоловіків додому. Жінок запрошують на брифінг до обласного комісара полковника Долгашова. Журналіста “20 хвилин” на зібрання не пустили: полковник Долгашов сказав, що зустрінеться з жінками за умови, якщо не буде ніякої преси. На посилання журналіста на Закон про доступ до публічної інформації ніхто уваги не звернув.

Пишуть скаргу на військкомат

На разі жінки вже написали звернення до обласного комісара полковника Долгашова з проханням розібратись, чому їхніх чоловіків не відпускають додому.

Побували вони і у приймальні губернатора області Анатолія Олійника та голови облради Сергія Свитка: написали скаргу на неправомірні дії обласного військкомату.

Журналіст “20 хвилин” намагалась взяти коментар з цього приводу у командира Гайсинської військової частини Євгена Рибки. Проте той відмовився будь-що коментувати.

Ірина Лантух, дружина одного із військовозобов'язаних, повідомила нам, що їхніх чоловіків у цей час зібрали на плацу і сказали, що вже є наказ, згідно якого вже після 12 ночі сьогодні, 20 березня, всі ті, хто був на учбових зборах, будуть вважатися автоматично мобілізованими згідно Закону від 17 березня.

- Нам всім подзвонили чоловіки і сказали, що раптово з'явився цей наказ. Хоча ще вранці про це й мови не було, схоже, що “склепали” на швидку руку. Ми будемо скаржитись і вимагати, щоб чоловіків повернули сьогодні додому, а тоді вже присилали нову повістку під часткову мобілізацію. І щоб цього разу зробили все законно, з медкомісією. На те, щоб виправити ситуацію і зупинити цей безлад та беззаконня, у нас є кілька годин... Наші чоловіки просто потрапили у западню.

Дезертирство?...

Один із призовників у Гайсинській військовій частині у приватній телефонній розмові з журналістом "20 хвилин" сказав, що всі 120 чоловік розглядають варіант масового дезертирства у випадку, якщо їх не відпустять по-нормальному.

- Нам уже сказали, що завтра ми будемо мобілізовані і з нами розмовлятимуть по-іншому. У нас немає іншого виходу... Нас повинні відпустити і призвати повторно, вже згідно Закону про часткову мобілізацію від 17 березня. Ми не збирались втікати чи "косити", але такий бардак уже терпіти не можемо... Ми на разі навіть не військовослужбовці, а військовозобов'язані. Щойно перед нами виступав полковник Салтанов, міський комісар, і визнав, що ми тут взагалі незаконно знаходимося.

20 хвилин
військові Україна Крим Вінниця Гайсин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
175 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
За сутки подразделения ГУ ГСЧС Украины в Винницкой области 18 раз выезжали на буксировку автомобилей из снежных заносов. Спасатели оказана помощь в буксировке 22 транспортным средствам. Для оказания помощи от ГСЧС привлекалось 65 человек личного состава и 18 единиц спецтехники.В частности, аварийно-спасательные работы проводились в следующих районах области: Казатинском, Шаргородском, Тростянецком, Немировском, Бершадском, Мурованокуриловецком, Винницком,...
Происшествия
В селе Писаревка Винницкой области было сорвано собрание местной общины, которая собиралась рассмотреть вопрос перехода вместе с храмом в лоно ПЦУ. В село приехала многочисленная группа священников бывшей УПЦ МП с группой парней спортивного телосложения, которые силой препятствовали проведению собрания. Более того, председателя сельсовета Дмитрия Науменко незваные гости избили, нанеся ему несколько ударов в голову. Та же участь постигла местного участковог...
Общество
В народном календаре 24 января - день Федосея-Весняка. По погоде в этот день предсказывали весну, примечали, чего ждать от сева, каким будет урожай. Приметы на 24 января   24 января выдался теплый денек – весна скоро придет и принесет много дождей. Сильная оттепель – весна загостится на земле надолго. В старину говорили, что «хилая зима – живучая», то есть, зимняя оттепель затянется надолго. Еще одна поговорка на эту тему: "Если в январе март, то и в марте...
Происшествия
Винницу накрыл обильный снегопад, который и до сих пор не утихает. Город утром остановился в пробках и тягнучках, говорится в ТСН.16:45.  На двух трассах Стрый-Знаменка и Житомир - Могилев-Подольский решили ограничить движение крупногабаритного транспорта. На подъездах к Виннице утром в сугробах застряло четыре фуры. Водители возмущаются, мол, дороги утром вообще не чистили. Коммунальную технику журналисты увидели только в городе.  Из-за снегопада на автов...
Происшествия
Утром 23 января во селе Бабчинцы Черновецкого района загорелся жилой дом. Об этом информирует УГСЧС в Винницкой области.Районные спасатели на месте происшествия обнаружили мужчину без признаков жизни. Погибшим оказался 58-летний сын владельца домовладения.Сам пожар потушили за час. Предполагаемая причина возгорания - неосторожность при курении.
Общество
Сегодня в Виннице выпало большое количество снега вследствие чего дороги и улицы города оказались засыпаны снегом. Для предотвращения налипания и увеличение его количества на дорогах города в усиленном режиме работает коммунальная техника, которая убирает снег и посыпают дороги противогололеднойсмесью. Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2019/01/23/66929
Происшествия
Близ села Бохоники Винницкого района 13 января нашли труп неизвестного мужчины. Об этом говорится в сообщении ГУ ЧП области. Тело нашли возле базы отдыха Dream Park.За десять дней полиции не удалось установить личность покойника. Поэтому правоохранители просят граждан узнать вещи. Мужчина был одет в темно-синюю куртку, черную шапку, серые спортивные штаны.Приметы самого мужчины: на вид около 35 лет, рост 170 см, худощавого телосложения. Любую информацию о...
Происшествия
Сегодня, 23 января, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и грузовика. Авария произошла около 13:30 неподалеку "Книжки". Грузовой автомобиль "Газ" протаранил трамвайный вагон. Транспортные средства не разминулись на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Блока. В результате столкновения повреждена обшивка трамвая. Повреждения также получил и грузовой автомобиль. На данный момент информации о пострадавших нет. Движение трамв...
Общество
22 января состоялось общее собрание религиозной общины Рождества Пресвятой Богородицы в с. Микулинцы Литинского района.После длительного обсуждения ситуации в церковной жизни Украины община единогласно принял решение о выходе из подчинения УПЦ в единстве с Московским патриархатом и присоединения к Поместной Православной Церкви Украины. Напосним, что в Винницкой области за неделю до Поместной церкви Украины присоединилось 6 приходов.