Комуналка для вінничан подорожчає приблизно на 100 гривень

Заплановане підвищення цін на газ та тарифів на опалення та гарячу воду призведе до збільшення армії вінницьких родин, які отримують субсидію, майже до 40 тисяч. Їм додаткові витрати на комуналку компенсує держава, решті – доведеться оплачувати нову вартість послуг з власної кишені

В країні невдовзі підвищать тарифи на опалення та гарячу воду. І хоча, зробити це планують в неопалювальний сезон, завдяки двоставковому тарифу вінничанам уже з літа доведеться платити більше не тільки за гарячу воду, а й за опалення як абонплату (так званна постійна складова тарифу). З 2010 року і на сьогодні вона складає 1,48 за метр квадратний житлової площі. Поки що.

Наскільки саме подорожчає опалення та гаряча вода, на даний час, не відомо. Національна комісія з питань державного регулювання у сфері енергетики, яка курує це питання, має розглянути, а,  можливо, і  прийняти відповідне рішення другого квітня.

- Поки що нічого конкретного сказати не можу, все залежатиме від рішення комісії, - сказав RIA генеральний директор КП «Вінницяміськтеплоенерго» Олег Пізняк.

Разом з тим, за словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, газ для теплопостачальних підприємств, які і забезпечують теплом та гарячою водою населення, подорожчає з липня на 40%. При цьому це буде не разова акція, а процес, розтягнутий на чотири роки. В наступному році ці розцінки планують підвищити ще на 40%, а в 2016 та 2017 ще на 20% щороку.

- В сьогоднiшнiх умовах ми зобов’язанi підняти тарифи на енергоносiї, щоб не збанкротувала країна, - переконував Арсеній Яценюк, презентуючи антикризову програму.

Натомість, як обіцяють в уряді, підвищення тарифів буде супроводжуватися впровадженням нової системи соціальної підтримки, яка охопить до 30% населення.

Проте Вінниця, за попередніми підрахунками департаменту соціальної політики міськради, може стати скоріше виключенням з цього правила.

- Можливо, в інших містах кількість родин, які отримують субсидії, справді зросте більш відчутно, що ж до нас, то навряд чи таке збільшення буде надто суттєвим. Справа в тому, що ми і в попередні роки намагалися охопити субсидіями якомога більше городян, - каже директор департаменту Лариса Попова. – Це і працівники дитсадочків, і молодші медичні сестри, і багато інших. Таким чином, якщо у нас минулого року субсидії отримували майже 27 тисяч родин, то за нашими попередніми підрахунками, після підвищення тарифів їх кількість може збільшитися на 10-11 тисяч. При цьому порядок отримання субсидії та необхідні документи не змінюються. Також, хочу запевнити, що в нас є достатня кількість фахівців, які можуть надати необхідні консультації.

Також, як запевняють в департаменті, люди, які отримували субсидію, навіть у зв’язку з очікуваним подорожчанням комуналки, сплачуватимуть за неї рівно стільки ж, як і до цього, звісно, якщо їхні доходи залишаться незмінними.

- Візьмемо реальну ситуацію, двокімнатна квартира. Живуть двоє пенсіонерів, їм нарахували за тепло та гарячу воду 298 гривень. Сума загальних нарахувань по комунальних платежах складала 455 гривень, якщо тарифи підвищаться за опалення на 40%, частка нарахувань по цих послугах підвищиться до 418 гривень. Але оскільки ця родина користувалася субсидією, то розмір їх власної сплати не змінюватиметься і залишатиметься в межах 10% від доходу, - наводять приклад в департаменті соціальної політики міськради.

А от для тих, кому субсидія не передбачена, оголошене 40% підвищення ціни газу для тепловиків, в реальних коштах може «вилитися» у подорожчання тепла та гарячої води приблизно на 100 гривень (в сумі).

Втім, експерти припускають, що насправді подорожчання послуг для населення може бути і менш відчутним ніж 40% і скласти приблизно 25%. Наприклад, такої думки дотримується аналітик Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Разом з тим, на цьому список подорожчань не закінчується. Уже з першого травня на 50% має зрости в ціні природний газ і для населення. Найбільше зміну його вартості відчують власники приватних будинків та квартир з автономним опаленням.

Вони уже можуть рахувати свої додаткові витрати. Так, якщо, наприклад, на опалення, будинку площею 70-80 метрів квадратних цієї зими вінничани витрачали умовно 350-400 гривень в місяць, то уже восени доведеться платити на 175-200 гривень більше.

Для тих, хто живе в квартирах з централізованим опаленням і використовує тільки газові плити, подорожчання буде менш відчутним. Наприклад, якщо раніше за спожитий газ оплачувалося 20 гривень, з першого травня доведеться заплатити 30.

Тим часом, у понеділок, 31 березня, Національна комісія з питань державного регулювання у сфері енергетики уже прийняла рішення про подорожчання блакитного палива для промислових та бюджетних споживачів. Так, з першого квітня ціна на природний газ для промислових підприємств, а також установ та організацій, які фінансуються з державного бюджету, зростає на 1000 та 1500 гривень відповідно.  Якщо до цього, з 30 грудня минулого року, ціна для промислових споживачів складала 3113,00 грн, а для бюджетних організацій - 2448,00 грн за 1000 метрів кубічних, то з першого квітня вони платитимуть за такий самий обсяг газу по 4020 гривень.

P.S. Якщо вірити опитуванням в ефірі «Свободи слова» Савіка Шустера, «антикризову програму» уряду заради високої мети готові підтримати 60-80% українців (де 60% - пенсіонери, 80% молодь та середня вікова група).

Що ще уріже і оподаткує уряд

Допомогу при народженні дитини

Виплати допомоги при народженні дитини хочуть уніфікувати. Тепер розмір допомоги становитиме 41280 грн, незалежно від кількості дітей в сім’ї. Найбільше при такому підході втратять багатодітні батьки, які очікують другу, третю і будь-яку подальшу дитину. До цього допомога при народженні другої дитини становила 60 мінімумів (71 тис. грн) і 120 мінімумів (141 тис. грн) для третьої і кожної наступної.

Перші 10 320 грн виплачуватимуться одразу при народженні, а решта суми – протягом трьох років рівними частинами.

Підвищення акцизів на алкогольні напої та тютюнові вироби

Ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшуються на 25%, пиво – на 42,5%. В реальних цифрах, як переконує Арсеній Яценюк, пляшка пива, яка коштувала 8 гривень, подорожчає до 8,50, 15-гривнева пачка цигарок подорожчає до 16, а ціна пляшки горілки, що коштувала 32 гривні, зросте до 35 грн.

Прогресивна шкала оподаткування доходів фізичних осіб

Прийнятий закон вводить прогресивну шкалу оподаткування для пасивних доходів розміром понад 20 тис. грн на рік за ставками 15%-20%-25% (з 1 липня)

Скорочення силовиків та чиновників

Під скорочення потраплять близько 24 тис. чиновників, 79,4 тис. працівників МВС, 3,35 тис. СБУ-шників, 2,263 тис. – з прокуратури. Лише на звільненні силовиків планують заощаджувати 1,35 млрд грн на рік.

Скорочення VIP-пенсій

Пенсійні виплати, які перевищують 10 тис. гривень, пропонується оподатковувати на 15%. Фактично “під ніж” підуть і пенсії держслужбовців, суддів, прокурорів, слідчих, працівників місцевого самоврядування, дипломатів та ін. Законом також пропонується перевести їх на загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70% від зарплати. Таке рішення, в сукупності з іншими заходами, дозволить вже в 2014 році знизити витрати Пенсійного фонду на 1,358 млрд грн.

Збільшення податку на нерухомість

Податок на нерухомість було відстрочено до 2014 року. Раніше Податковим кодексом передбачалося оподатковувати житлову площу, тепер же платити доведеться за загальну площу нерухомості, а це в 1,5-2 рази більше.

Введення ПДВ на ліки – 7%

У пояснювальній записці до документа пишеться: “Запровадити оподаткування ПДВ за ставкою 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення (імпорт та постачання виробником)”. До цього часу українці не платили ПДВ при купівлі ліків чи медичних виробів. Також обнуляються пільги з ПДВ на першу поставку ліків. Подібні ініціативи раніше обговорювалися в Україні, але далі розмов діло поки не йшло.

Пенсійний збір при купівлі валюти

“Антикризовим законом” повертають також і збір при купівлі валюти. Його розмір пропонують установити на рівні 0,5%. Причому платити його будуть і юридичні, і фізичні особи, і в безготівковій та готівковій формі. Раніше в Україні вже вводився одновідсотковий збір при купівлі готівкової валюти, який згодом був скасований.

Замороження мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму, пенсій

Зарплати бюджетників і пенсій заморозять на рівні першого січня 2014 року. Виплати будуть підвищуватися тільки на рівень інфляції, аби компенсувати зростання цін.

10323147m

20 хвилин
комунальны послуги Вінниця вінничани
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
54 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
20 ноября вблизи с. Щетки Винницкого района столкнулись грузовик и «Daewoo» на польской регистрации. В результате аварии травмировались водитель легковушки и трое его пассажиров. На месте ДТП работают следователи.Около 10.20 на Немировской трассе столкнулись фура и легковушка. Предварительно, водитель грузовика выезжая со второстепенной дороги на главную, не предоставил преимущество в движении «Daewoo», который двигался в направлении Винницы. Водитель легк...
Политика
19 ноября начался официальный визит делегации Винничины во главе с губернатором Валерием Коровием в Торонто (Канада). В состав делегации вошли руководители основных бюджетообразующих предприятий области, объединенных в общественную организацию «Винницкий Бизнес-Клуб» и активно ищущих новые рынки сбыта своей продукции, в том числе, и в Канаде. Прямой товарооборот Винничины с Канадой в 2018-ом составил почти 2 миллиона долларов США: продукция машиностроитель...
Культура
Музыкальный коллектив "Фиолет" из г. Киева на винницкой сцене будет выступать 22 ноября! Винницкий концерт группы проходит в рамках всеукраинского тура с представлением альбома «Aurora». Кроме новой программы и свежих синглов, на концертах вы услышите все лучшие и давно известные песни Фиолет. Одна из самых романтичных и одновременно экспрессивный команд страны готовит в каждом городе тура свое неповторимое шоу, с приглашенными гостями и сюрпризами. Не про...
Общество
Винничаны стали участниками программы «Меняю жену». Анна уехала в Ирпень, а Светлана в Винницу.Удастся ли винничанке Ани наладить отношения с временным новым мужем, сможет ли она как следует присмотреть за его собаками? И как будет чувствовать себя Светлана в новой семье, где ей нужно будет позаботиться о двух детях, смотрите в видео.
Происшествия
19 ноября в 20:49 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на автодороге Бершадь-Теплик в с. Мягкоход Бершадского района в связи с ухудшением погодных условий рейсовый автобус Винница-Бершадь не смог подняться на повышение.По прибытию спасателей Государственной пожарно-спасательной части №16 выяснилось, что на автодороге находится еще два автобуса, которые не могут самостоятельно продолжить движение. Всего в транспортных средствах находилось...
Общество
Сегодня, 20 ноября, протестующие с "Авто Евро Силы" угрожают заблокировать все въезды в Винницкую область. Речь идет о четырех трассах: со стороны Якушинцев, в Могилев-Подольском районе, на Киевском и Одесском направлениях.Как передает корреспондент Vежи, на выезде из Якушинцев в сторону Хмельницкого находится около сотни автомобилей в абсолютном большинстве на иностранной регистрации. Протестующие частично перекрыли дорогу в обоих направлениях. Присутству...
Общество
В Литинском районе Винницкой области еще двум детям из числа сирот приобрели жилье за счет государства. Квартиры получили родные братья Дмитрий и Владимир Коваль, сообщает Литинская РГА. Приобретение квадратных метров стало возможным благодаря субвенции из государственного бюджета. Каждый из братьев получил в собственность трехкомнатную квартиру в с. Громанское Литинского района. Сейчас ребята учатся в Винницком колледже Национального университета пищевых...
Происшествия
19 ноября в Винницкой области произошло дорожно-транспортное происшествие, в котором погиб ребенок - пассажир, ехавший на переднем сиденье.Об этом рассказали в отделе коммуникаций ГУ ЧП Винницкой области.В Гайсинском районе на обочине дороги стояли припаркованные автомобили - фургон Citroen и грузовик «ГАЗ».Водитель машины Volkswagen не выбрал безопасную скорость, не справился с управлением и допустил столкновение с фургоном. От удара тот «стукнулся» в гру...
Общество
В Виннице выпал первый снег. Осадки начались еще со вчерашнего вечера - покрыли дороги, крыши домов, припаркованные автомобили, осенние цветы ...Утром 20 ноября в городе не снежит, хотя погода больше напоминает зиму. Областной центр целую ночь чистили от снега. На тротуарах снег «смели» мини-тракторами. Проезжую часть и пешеходные зоны посыпали противогололедной смесью.Расчищена территория возле остановок общественного транспорта. Кое-где стоят сугробы све...
Эта страница содержит контент для взрослых. Подтвердите, что Вам есть 18.