Комуналка для вінничан подорожчає приблизно на 100 гривень

Заплановане підвищення цін на газ та тарифів на опалення та гарячу воду призведе до збільшення армії вінницьких родин, які отримують субсидію, майже до 40 тисяч. Їм додаткові витрати на комуналку компенсує держава, решті – доведеться оплачувати нову вартість послуг з власної кишені

В країні невдовзі підвищать тарифи на опалення та гарячу воду. І хоча, зробити це планують в неопалювальний сезон, завдяки двоставковому тарифу вінничанам уже з літа доведеться платити більше не тільки за гарячу воду, а й за опалення як абонплату (так званна постійна складова тарифу). З 2010 року і на сьогодні вона складає 1,48 за метр квадратний житлової площі. Поки що.

Наскільки саме подорожчає опалення та гаряча вода, на даний час, не відомо. Національна комісія з питань державного регулювання у сфері енергетики, яка курує це питання, має розглянути, а,  можливо, і  прийняти відповідне рішення другого квітня.

- Поки що нічого конкретного сказати не можу, все залежатиме від рішення комісії, - сказав RIA генеральний директор КП «Вінницяміськтеплоенерго» Олег Пізняк.

Разом з тим, за словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, газ для теплопостачальних підприємств, які і забезпечують теплом та гарячою водою населення, подорожчає з липня на 40%. При цьому це буде не разова акція, а процес, розтягнутий на чотири роки. В наступному році ці розцінки планують підвищити ще на 40%, а в 2016 та 2017 ще на 20% щороку.

- В сьогоднiшнiх умовах ми зобов’язанi підняти тарифи на енергоносiї, щоб не збанкротувала країна, - переконував Арсеній Яценюк, презентуючи антикризову програму.

Натомість, як обіцяють в уряді, підвищення тарифів буде супроводжуватися впровадженням нової системи соціальної підтримки, яка охопить до 30% населення.

Проте Вінниця, за попередніми підрахунками департаменту соціальної політики міськради, може стати скоріше виключенням з цього правила.

- Можливо, в інших містах кількість родин, які отримують субсидії, справді зросте більш відчутно, що ж до нас, то навряд чи таке збільшення буде надто суттєвим. Справа в тому, що ми і в попередні роки намагалися охопити субсидіями якомога більше городян, - каже директор департаменту Лариса Попова. – Це і працівники дитсадочків, і молодші медичні сестри, і багато інших. Таким чином, якщо у нас минулого року субсидії отримували майже 27 тисяч родин, то за нашими попередніми підрахунками, після підвищення тарифів їх кількість може збільшитися на 10-11 тисяч. При цьому порядок отримання субсидії та необхідні документи не змінюються. Також, хочу запевнити, що в нас є достатня кількість фахівців, які можуть надати необхідні консультації.

Також, як запевняють в департаменті, люди, які отримували субсидію, навіть у зв’язку з очікуваним подорожчанням комуналки, сплачуватимуть за неї рівно стільки ж, як і до цього, звісно, якщо їхні доходи залишаться незмінними.

- Візьмемо реальну ситуацію, двокімнатна квартира. Живуть двоє пенсіонерів, їм нарахували за тепло та гарячу воду 298 гривень. Сума загальних нарахувань по комунальних платежах складала 455 гривень, якщо тарифи підвищаться за опалення на 40%, частка нарахувань по цих послугах підвищиться до 418 гривень. Але оскільки ця родина користувалася субсидією, то розмір їх власної сплати не змінюватиметься і залишатиметься в межах 10% від доходу, - наводять приклад в департаменті соціальної політики міськради.

А от для тих, кому субсидія не передбачена, оголошене 40% підвищення ціни газу для тепловиків, в реальних коштах може «вилитися» у подорожчання тепла та гарячої води приблизно на 100 гривень (в сумі).

Втім, експерти припускають, що насправді подорожчання послуг для населення може бути і менш відчутним ніж 40% і скласти приблизно 25%. Наприклад, такої думки дотримується аналітик Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Разом з тим, на цьому список подорожчань не закінчується. Уже з першого травня на 50% має зрости в ціні природний газ і для населення. Найбільше зміну його вартості відчують власники приватних будинків та квартир з автономним опаленням.

Вони уже можуть рахувати свої додаткові витрати. Так, якщо, наприклад, на опалення, будинку площею 70-80 метрів квадратних цієї зими вінничани витрачали умовно 350-400 гривень в місяць, то уже восени доведеться платити на 175-200 гривень більше.

Для тих, хто живе в квартирах з централізованим опаленням і використовує тільки газові плити, подорожчання буде менш відчутним. Наприклад, якщо раніше за спожитий газ оплачувалося 20 гривень, з першого травня доведеться заплатити 30.

Тим часом, у понеділок, 31 березня, Національна комісія з питань державного регулювання у сфері енергетики уже прийняла рішення про подорожчання блакитного палива для промислових та бюджетних споживачів. Так, з першого квітня ціна на природний газ для промислових підприємств, а також установ та організацій, які фінансуються з державного бюджету, зростає на 1000 та 1500 гривень відповідно.  Якщо до цього, з 30 грудня минулого року, ціна для промислових споживачів складала 3113,00 грн, а для бюджетних організацій - 2448,00 грн за 1000 метрів кубічних, то з першого квітня вони платитимуть за такий самий обсяг газу по 4020 гривень.

P.S. Якщо вірити опитуванням в ефірі «Свободи слова» Савіка Шустера, «антикризову програму» уряду заради високої мети готові підтримати 60-80% українців (де 60% - пенсіонери, 80% молодь та середня вікова група).

Що ще уріже і оподаткує уряд

Допомогу при народженні дитини

Виплати допомоги при народженні дитини хочуть уніфікувати. Тепер розмір допомоги становитиме 41280 грн, незалежно від кількості дітей в сім’ї. Найбільше при такому підході втратять багатодітні батьки, які очікують другу, третю і будь-яку подальшу дитину. До цього допомога при народженні другої дитини становила 60 мінімумів (71 тис. грн) і 120 мінімумів (141 тис. грн) для третьої і кожної наступної.

Перші 10 320 грн виплачуватимуться одразу при народженні, а решта суми – протягом трьох років рівними частинами.

Підвищення акцизів на алкогольні напої та тютюнові вироби

Ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшуються на 25%, пиво – на 42,5%. В реальних цифрах, як переконує Арсеній Яценюк, пляшка пива, яка коштувала 8 гривень, подорожчає до 8,50, 15-гривнева пачка цигарок подорожчає до 16, а ціна пляшки горілки, що коштувала 32 гривні, зросте до 35 грн.

Прогресивна шкала оподаткування доходів фізичних осіб

Прийнятий закон вводить прогресивну шкалу оподаткування для пасивних доходів розміром понад 20 тис. грн на рік за ставками 15%-20%-25% (з 1 липня)

Скорочення силовиків та чиновників

Під скорочення потраплять близько 24 тис. чиновників, 79,4 тис. працівників МВС, 3,35 тис. СБУ-шників, 2,263 тис. – з прокуратури. Лише на звільненні силовиків планують заощаджувати 1,35 млрд грн на рік.

Скорочення VIP-пенсій

Пенсійні виплати, які перевищують 10 тис. гривень, пропонується оподатковувати на 15%. Фактично “під ніж” підуть і пенсії держслужбовців, суддів, прокурорів, слідчих, працівників місцевого самоврядування, дипломатів та ін. Законом також пропонується перевести їх на загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70% від зарплати. Таке рішення, в сукупності з іншими заходами, дозволить вже в 2014 році знизити витрати Пенсійного фонду на 1,358 млрд грн.

Збільшення податку на нерухомість

Податок на нерухомість було відстрочено до 2014 року. Раніше Податковим кодексом передбачалося оподатковувати житлову площу, тепер же платити доведеться за загальну площу нерухомості, а це в 1,5-2 рази більше.

Введення ПДВ на ліки – 7%

У пояснювальній записці до документа пишеться: “Запровадити оподаткування ПДВ за ставкою 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення (імпорт та постачання виробником)”. До цього часу українці не платили ПДВ при купівлі ліків чи медичних виробів. Також обнуляються пільги з ПДВ на першу поставку ліків. Подібні ініціативи раніше обговорювалися в Україні, але далі розмов діло поки не йшло.

Пенсійний збір при купівлі валюти

“Антикризовим законом” повертають також і збір при купівлі валюти. Його розмір пропонують установити на рівні 0,5%. Причому платити його будуть і юридичні, і фізичні особи, і в безготівковій та готівковій формі. Раніше в Україні вже вводився одновідсотковий збір при купівлі готівкової валюти, який згодом був скасований.

Замороження мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму, пенсій

Зарплати бюджетників і пенсій заморозять на рівні першого січня 2014 року. Виплати будуть підвищуватися тільки на рівень інфляції, аби компенсувати зростання цін.

10323147m

20 хвилин
комунальны послуги Вінниця вінничани
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
В Центральной избирательной комиссии продолжают подсчитывать голоса после внеочередных выборов в парламент. По состоянию на 9:00 23 июля на двух одномандатных избирательных округах успели обработать 100% электронных протоколов. Сейчас Винницкая область получила два новых представителя в Верховной раде.Согласно данным ЦИК на одномандатном избирательном округе №14 победу одержала Ирина Борзова, представитель от партии "Слуга народа". Она получила 30,09% (это...
Происшествия
В понедельник, 22 июля, в Жмеринском районе в дорожно-транспортном происшествии погиб водитель квадроцикла. Мужчина не справился с управлением во время разворота, в результате чего транспортное средство перевернулось.Авария произошла около 16 30 часов.За рулем транспортного средства находился 68-летний житель с. Демидовка Жмеринского района.Предварительно, мужчина не справился с управлением во время разворота, в результате чего квадроцикл перевернулся. В р...
Общество
В Виннице появились новые антипарковочные карманы на проспекте Юности. Об этом сообщает советник городского головы Виктор Перлов. "Завершено обустройство антикарманов на нерегулируемом переходе через проспект Юности в районе ТЦ Магигранд. За счет расширения тротуара убрано избыточную ширину проезжей части (крайняя правая полоса использовалась для парковки), благоустроена ширина полос и обустроены островки безопасности. Упорядочение проезжей части будет спо...
Происшествия
За прошедшие сутки на Винниччине в водоемах погибли два человека. Несчастные случаи произошли в Литинском и Винницком районах.Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Винницкой области.22 июля спасатели Государственной пожарно-спасательной части №7 поселка Березовка с местного водоема в с. Винниковцы вытащили тело 54-летнего мужчины.В тот же день в с.Слобода-Дашковецкая Винницкого района спасатели достали из пруда тело 41-летнего местного жителя. «Уважаемые г...
Общество
Винничанин Александр и львовянка Соломия заключили брак в винницком ЗАГСе в день выборов. Обменявшись свадебными кольцами, молодые сразу же отправились на избирательный участок.Невеста место для голосования не меняла, поэтому сама поддержать ту или иную партию не смогла, зато поддержала мужа в важном выборе.Подробности - в сюжете «Общественного»:
Происшествия
Сегодня, 22 июля, в городе Погребище произошло дорожно-транспортное происшествие, в котором столкнулись автомобиль Skoda и мотоцикл. Несовершеннолетний водитель двухколесного транспортного средства погиб на месте ДТП. Его 20-летний пассажир в тяжелом состоянии госпитализирован в реанимационное отделение. Об этом сообщают в Отделе коммуникации полиции Винницкой области. Авария произошла около 13.20 часа. Предварительно установлено, что 17-летний житель г. П...
Политика
19 июля Президент Украины Владимир Зеленский освободил от занимаемой должности Валерия Чалого. Чиновник проработал на посту Чрезвычайного и Полномочного Посла Украины в США 4 года. Соответствующий указ опубликован на официальном сайте главы государства. Согласно Указу №540 / 2019, Валерий Чалый освобожден от должности Чрезвычайного и Полномочного Посла Украины в Соединенных Штатах Америки, а также по совместительству, в Антигуа и Барбуда и Республике Трини...
Криминал
В Винницкой области сотрудники Службы безопасности Украины разоблачили работников патрульной полиции в получении неправомерной выгоды. Задержан начальник сектора реагирования патрульной полиции и инспектора подразделения. Продолжается досудебное следствие в отношении других патрульных, причастных к вымогательству и получению взяток. Задокументировано более 50 подобных фактов.Об этом сообщает пресс-группа УСБУ в Винницкой области.В рамках противодействия си...
Криминал
В селе Бирловка Бершадского района женщина убила свою 83-летнюю свекровь. Злоумышленница была навеселе и во время конфликта задушила потерпевшую платком. Сейчас ее задержали правоохранители. Женщине грозит до 15 лет заключения.Об этом сообщили в Национальной полиции Винницкой области.18 июля в полицию поступило заявление от 40-летнего жителя с. Дяковка о том, что в собственном доме он обнаружил мертвой свою мать.Как рассказал начальник Бершадского отдела п...
Новости по теме
В Виннице появились новые антипарковочные карманы на Юности (ФОТО)
В Виннице молодожены после ЗАГСа отправились на избирательный участок (видео)
В Виннице приступили к реконструкции одной из основных дорог
В Виннице на проспекте Космонавтов срезают деревья (фото)
В Виннице будет жарко! Прогноз погоды на выходные
Тест: Чи всі можливості Інтернету ви використовуєте
Муниципальная стража Винницы заставила больницу демонтировать шлагбаум (ФОТО)
В Виннице устанавливают самую большую в городе зарядную станцию для электромобилей (Фото)
На Виннниччине зафиксировали подкуп избирателей, за голос обещали 200 грн.
В Виннице на улице Соборной продолжается реконструкция и уже вкладывают бетонные плиты для трамвайных путей (ФОТО)