
10:52, 8 травня 2014 р.
Дії населення при попереджувальному сигналі «Увага всім!»
У зв’язку із ускладненням соціально-політичної ситуації в державі, з метою підвищення рівня захисту цивільного населення області від непередбачуваних надзвичайних ситуацій та попередження можливих людських втрат, голова ОДА Анатолій Олійник дав доручення відповідним органам влади і цивільної оборони організувати навчання населення щодо поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.
Успішний захист від наслідків надзвичайних ситуацій можливий при своєчасному отриманні або доведенні до населення сигналів оповіщення цивільної оборони.
У цих випадках обстановка може виявитися самою різноманітною, а часом і дуже складною. Від кожного громадянина вимагатиметься висока дисциплінованість і організованість, вправні, чіткі дії і нерідко прийняття самостійних рішень. За короткий час необхідно буде підготувати до захисту себе, свою сім'ю і житло, прийняти участь у підготовці підприємства (організації), на якій працюєш, і населеного пункту, у якому живеш.
Усі громадяни зобов'язані брати найактивнішу участь у виконанні заходів, які будуть провадитися у цей період органами цивільної оборони: у забезпеченні своєчасного отримання сигналів, команд, розпоряджень органів влади і цивільної оборони.
У кінці 1988 року був переглянутий і змінений порядок оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях.
Як можна у випадку небезпеки швидко оповістити людей, де б вони не знаходились?
Було вирішено використовувати сирени. Тому тепер завивання, преривчасті гудки під-приємств, транспортних засобів означають новий попереджувальний сигнал оповіщення цивільної оборони "УВАГА ВСІМ!" (а не "Повітряна тривога!").
Почувши його, не губіться. Негайно ввімкніть на роботі, удома радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування екстреного повідомлення місцевих органів влади або територіальних органів управління ЦО.
Щоб проінформувати про загрожуючу небезпеку тих, у кого немає радіо і телевізора, а також тих, хто працює у полі, у лісі, на будівництвах і в інших віддалених місцях, використовують телефон, пересувні гучномовні установки, посильних на транспортних засобах.
Основний засіб оповіщення населення - передача повідомлення по радіо і телебаченню.
На кожний випадок надзвичайних умов місцеві органи ЦО готують приблизні варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, коректуються,
Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.ін.).
Вислухавши це повідомлення управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення області (району, міста), кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Якщо сигнал застав Вас: удома - необхідно негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі. запас продуктів і води, вимкнути освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості, попередьте сусідів;
на роботі - вжити заходів по безаварійній зупинці виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття;
на вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті;
у громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації; в автобусі, тролейбусі, трамваї - дочекатися зупинки і зайняти найближче укриття.
За матеріалами навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:31, 7 березня
09:31, 7 березня
09:32, 7 березня
09:31, 7 березня
08:33, Вчора
37
live comments feed...
Коментарі