• Головна
  • Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди
10:50, 19 червня 2014 р.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди

20 найогидніших прикладів брехні російських ЗМІ про Україну. Неприховані інформаційні маніпуляції підливають масла у вогонь протистояння, в якому кожен день гинуть українці.

Убиті українськими військовими і бандерівцями діти, розбомблені авіацією міста Донбасу та інші жахи київської хунти - такими картинками постійно нашпиговують своїх читачів і глядачів російські ЗМІ. Всі ці повідомлення настільки жахливі, що їх авторів важко запідозрити у брехні - адже з людськими життями не жартують.

Жартують, та ще й як - це довели російські журналісти. Видання "Новое время" зібрало 20 найбільш кричущих прикладів брехні ЗМІ північного сусіда.

1 На сайті "Навігатор" 26 травня з'явилася новина про те, що в Донецьку розширюється район бойових дій, люди залишають свої будинки, спалено автомобілі та зростає кількість поранених. Новина супроводжувалася фотографією пожеж поблизу Путилівського мосту. Насправді вибухи і дим на фото Донецька з'явилися завдяки фотошопу.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-1

 

2 У соціальній мережі Вконтакте Ігор Стрєлков, міністр оборони самопроголошеної Донецької Народної Республіки, виставив фотографію палаючого БТР. "У Донбасі почалася тотальна помста хунті! Як ми і обіцяли!"- підписав фото Стрєлков. Однак забув згадати, що насправді БТР палили в Китаї 3 червня 1989 на підступах до площі Тяньаньмень.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-2

 

3 У недільному випуску 25 травня - в день президентських виборів в Україні - російський Перший канал дав в ефір нібито скріншот сайту Центральної виборчої комісії, де лідер Правого сектора Дмитро Ярош перемагав з результатом в 37,13% голосів. При цьому лідер президентської гонки Петро Порошенко за версією Першого каналу був лише другим - 29,63%.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-3

 

4 Телеканал Росія-1 у вечірньому випуску програми Вести від 16 травня, розповідаючи про події в Слов'янську і показуючи убитого чоловіка, використовував відео, яке було знято в 2012 році в Росії - після проведення контртерористичної операції на території Баксанської району Кабардино-Балкарії.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-4

 

5 На YouTube з'явилося відео, на якому нібито українські солдати 3 травня під Краматорському грубо скидають з бойової машини трупи. Насправді відео опубліковано ще в листопаді 2012 року. Місце дії - Дагестан. Оригінальна назва відео "Публічні звірства окупантів над тілами шахідів".

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-5

 

6 17 травня російський сайт Рolitikus. ru опублікував новину про те, що міський морг Слов'янська нібито переповнений трупами українських військових, бійців Національної гвардії і Правого сектора. Новина супроводжувала фотографія, зроблена 18 лютого 2009 року. На знімку - тіла, які очікують розтину в морзі мексиканського міста Сьюдад-Хуарес.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-6

 

7 26 травня в інформагентстві РИА Новости повідомили, що українська армія в бою за аеропорт Донецька знову використовувала вертоліт з символікою ООН. Агентство також пояснило, що за міжнародним законодавством використання повітряних машин з подібними позначеннями на борту можливо тільки миротворчими силами самої ООН. Новина супроводжувалася фотографією вертольота, який насправді літав під час української миротворчої операції під мандатом ООН в Конго два роки тому.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-7

 

8 У день виборів в Україні 25 травня відразу кілька російських інтернет-ресурсів повідомили про те, що в столиці України пройшов перший в її історії гей-парад. Мовляв, саме з нього почалася євроінтеграція в країні, і влада виявилася настільки євроорієнтованою, що заборонила розганяти цю ходу. При цьому російські ЗМІ посилалися на сюжети українських каналів 1+1 та Інтер. Сюжети про гей-параді в Києві дійсно виходили на українському телебаченні, і проходив він дійсно 25 травня. Але у 2013 році.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-8

 

9 27 травня журналістка російського каналу LifeNews Ерміна Котанджян розмістила на своїй сторінці в Twitter фотографію восьмирічного хлопчика, який нібито був поранений в аеропорту Донецька після обстрілу. При цьому журналістка послалася на сторінку в Twitter, що нібито належить прокурору Криму Наталії Поклонський. Насправді фото зроблено в квітні 2013 року в сирійському місті Алеппо після його обстрілу урядовими силами. Тоді загинули дев'ять дітей.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-9

 

10 Відразу кілька російських телеканалів, в тому числі Росія-1 і LifeNews, повідомили, що "український генерал став на коліна перед колишнім послом США". Джерелом цієї новини стало повідомлення в Facebook українського журналіста Володимира Скачка, датоване 25 травня 2014. Насправді фотографія була зроблена ще 17 червня було 2013 року в Херсоні. На фотографії зображено вручення зброї надзвичайному і повноважному послу США Джону Теффту в честь заслуг родоначальника військово-морського флоту США Джона Поля Джонса, який 226 років тому прийняв козацьку присягу, а потім служив контр-адміралом Російського імператорського флоту.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-10

 

11 Вранці 9 червня російський канал LifeNews повідомив, що солдата, який упустив карабін під час церемонії інавгурації Петра Порошенка, як і його товаришів по службі, відправлять служити на схід, в зону АТО. "Почесна варта новообраного президента України Петра Порошенка буде направлена в зону силової операції на південному сході країни. Таке рішення було прийнято після інциденту, який стався під час інавгурації Порошенка", - повідомляє канал. Командир батальйону Донбас Семен Семенченко вже спростував цю інформацію на своїй сторінці в Facebook. Насправді під час недільного віче на Майдані до нього підійшли службовці президентського полку і попросилися до складу батальйону. "Добре, кажу, після вихідних, якщо відпустять вас, візьмемо по переводу. Якщо ні - значить, несіть службу в Києві ", - написав Семенченко.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-11

 

12 У травні в соціальних мережах поширювалося фото з лежачою в калюжі крові жінки, нібито вбитої українськими військовими в Донецьку. Зображення у своєму Twitter також розмістив журналіст Russia Today Грем Філліпс. Але пізніше видалив фотографію. Насправді вона зроблена у Венесуелі.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-12

 

13 На YouTube з'явилося відео, що нібито свідчить про те, як "донецькі ополченці підірвали зенітно-ракетний комплекс українських терористів". Насправді на відео кадри з Сирії, а не з Донецька.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-13

 

14 2 березня російський Перший канал показав сюжет про посилення потоку мігрантів з України до Росії, проілюструвавши це повідомлення відео черг авто на кордоні з Польщею. При цьому журналісти каналу стверджували, що, тікаючи від заворушень, з України до Росії виїхало 140 тис. осіб.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-14

 

15 28 травня російські ЗМІ поширили новину про те, що ополченці збили безпілотник в небі над Донецьком. Пізніше з'ясувалося, що на фото зображений літак, збитий раніше в Нагірному Карабасі.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-15

 

16 Російський журналіст Максим Руднєв виклав на YouTube відео, де видно, як збивають вертоліт. Підпис до ролика свідчила: "Проросійські активісти зі стріляниною штурмують військовий аеродром в Краматорську. Вертоліт ВПС України хотів здійснити посадку на аеродромі, але його обстріляли невідомі". Насправді на відео - кадри з Сирії.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-16

 

17 28 травня російський інтернет-сайт Известия поширив новину про те, що в донецькому аеропорту згоріли віруючі, які прийшли туди, щоб не допустити кровопролиття. В новині послалися на заяву віце-прем'єра Донецької Народної Республіки Андрія Пургіна. Пізніше протоієрей Георгій Гуляєв, прес-секретар Донецької єпархії, спростував спалення і ходу віруючих в аеропорт.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-17

 

18 Наприкінці квітня російський канал НТВ показав сюжет, в якому мешканка Краматорська Людмила Журомська розповідає, що разом з чоловіком вона ховається від бомбардувань міста українськими військами в підвалі дідівського будинку. На біду НТВ і Журомської, останню впізнали її сусіди - жителі села Терпіння Запорізької області, що знаходиться в декількох сотнях кілометрів від Краматорська. Журналісти телеканалу ICTV приїхали в село, знайшли жінку і, представившись співробітниками російських ЗМІ, попросили повторити розповідь про бомбардування. Журомська не захотіла цього робити, але версію про атаки українців під запис повторив чоловік "краматорчанки", показавши той самий підвал.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-18

 

19 2 червня сайт Новоросс.info розмістив новину про те, що "карателі Коломойського" (губернатор Дніпропетровської області) побили ногами і палицями матерів солдатів із Західної України, які перекрили трасу з вимогою повернути їх синів з каральної операції на південному сході. Новину супроводжував стоп-кадр з відеозапису, зробленого ще в 2010 році в Одесі, - тоді перехожі побили водія, який збив жінку на тротуарі.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-19

 

20 17 травня російський телеканал НТВ показав сюжет, присвячений тому, що кілька сотень італійців вийшли на мітинг. Протестанти нібито були обурені спотвореннями, які допускають європейські ЗМІ при висвітленні подій в Україні. Акція молоді, як повідомило НТВ, пройшла під будівлею українського посольства в Римі. Насправді російські журналісти показали відео відразу з двох мітингів, що пройшли тоді в Римі. Один був проти гомофобії, а другий виявився протестом студентів, що вимагають припинити згортання соціальних програм. Тому й гасла на їх плакатах були відповідні: "Тимчасова робота", "Маленькі доходи" і так далі.

Топ-20 випадків нахабної брехні російської пропаганди, фото-20

 

 За iнформацiєю:Новое время

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Киселев #Москва #СМИ #Россия #Украина #ложь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...