
12:43, 6 червня 2011 р.
Мешканці квартир платитимуть за землю
На вінничан, які створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, за умови оформлення прибудинкової території, очікує свого роду земельний податок. Розмір податку може становити 50, а може і 2500 гривень за метр квадратний
Мешкаєте в квартирі - платіть за землю. Дарма, що в самій квартирі ніякої земельної ділянки немає, зате відповідна норма є у Податковому кодексі України.
Вона твердить - власники квартир повинні платити податок на земельну ділянку, на якій розміщений їх житловий будинок, а також на прилеглу територію.
Правда, така «радість» чекає лише на власників квартир, які створили у своєму будинку об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Їх створення останнім часом активно лобіює як місцева, так і центральна влади. Як з’ясувалося, – для останньої – це не лише спосіб реформування системи житлового господарства, а й спосіб отримання додаткового доходу.
- У випадку, якщо власники не зареєстровані, і не мають Державного акта, вони не повинні сплачувати цей податок, - сказав у інтерв'ю телеканалу UBR директор юридичної фірми «Софія» Олександр Поліводський. - Ці норми Податкового кодексу активно дискутувалися між податківцями та платниками податків. У результаті в Податковому кодексі є пункт 287.8, де сказано, що власники квартир є платниками земельного податку на тій ділянці, на якій розміщений їх житловий будинок, а також прилеглі території.
За його словами, незважаючи на те, що людина як власник квартири не
є власником землі, об'єднання власників багатоквартирних будинків цілком можуть такими виступати.
- Кожен окремий власник землі не має Державного акта на відповідну земельну ділянку, не знає, де проходять межі цієї ділянки, і де вони закінчуються, каже він. - А ось об’єднання співвласників, наприклад, може мати у власності земельну ділянку, і тоді ця структура буде виступати платником.
Але для вінничан така плата за землю – ще перспектива. Принаймні поки що. Незважаючи на те, що в місті створено 195 об’єднань співвласників, це 10% від загального житлового фонду, за словами начальника департаменту фінансів міськради Наталії Луценко, поки що у процесі оформлення прилеглої землі знаходиться лише одне об’єднання.
- Поки що наші об’єднання знаходяться на початковому етапі свого формування, - каже начальник департаменту. – Але такий податок, фактично ми говоримо про різновид земельного податку, дійсно передбачений Податковим кодексом. Для Вінниці він складає 1% від нормативно-грошової оцінки землі. Ці витрати будуть лягати на об’єднання співвласників. А ті, на мою думку, закладуть цей показник у тарифи на обслуговування будинку.
Розмір податку для тих, хто живе в квартирах, буде залежати від цілого ряду факторів.
Базова нормативна грошова оцінка землі у Вінниці затверджена в 2007 році на рівні 210,31 гривні за метр квадратний. Зараз цей показник множиться на коефіцієнт 1,264 (індексація за чотири роки). Тобто складає 265,83 гривні за метр квадратний. Але і ця ціна не остаточна. Далі, аби визначити нормативну грошову оцінку землі, за словами начальника Вінницького міського відділення держкомзему Андрія Магери, потрібно врахувати різні коефіцієнти. Для кожної частини міста та ділянки вони свої.
- До уваги береться місце розташування ділянки, наявність та стан комунікацій (там де вони новіші – земля коштувати більше), віддаленість від річок, парків, наявність історичної забудови, і так далі, - каже він. – Таким чином, найдорожча земля буде в центрі міста. Загалом по місту вартість нормативно-грошової оцінки землі може коливатися від 50 гривень за метр, а то й менше, до 2,5 тисячі гривень. Також береться до уваги і те, для яких цілей використовується земля – громадських, виробничих чи комерційних.
До речі, для населених пунктів, де нормативна грошова оцінки не проводилася, відповідно до нового Податковому кодексу встановлюється фіксована плата
за землю. У цьому випадку сплачується 1% від її вартості.
Так, для населеного пункту, де проживає до три тисячі жителів, вона становить 0,24 грн за квадратний метр. Від трьох до 10 тисяч - 0,48 грн, 10-20 тисяч - 0,77 грн, від 20 до 50 тисяч - 1,2 грн, від 50 до 100 тисяч - 1,44 грн, від 100 до 250 тисяч - 1,68 грн, від 250 до 500 тисяч - 1,92, від 500 до мільйона - 2,40, для міст-мільйонників - 3,36 грн.
Усього в середньому плата може зрости в 3,2 рази. До того ж, для міст від 20 до 50 тисяч жителів до мільйона встановлюються відповідні коефіцієнти - ціни для суб'єктів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:05
27 квітня
13:00
27 квітня
ТОП новини
Оголошення
12:12, 26 квітня
12:14, 19 квітня
12:15, 19 квітня
2
18:46, 16 квітня
live comments feed...
Коментарі