
11:21, 8 червня 2011 р.
Воду на холеру у місті перевіряють двічі на тиждень
Спалах холери у Маріуполі Донецької області, де в лікарню вже доставили 14 осіб, змусив посилити пильність і вінницьких лікарів. У Вінницькій СЕС заспокоюють: випадків холери у нас не було щонайменше років з двадцять.
- Те, що холера є у південних регіонах - не новина, - каже головний санітарний лікар Вінниці Олександр Сорочан. - Одеська, Донецька, Миколаївська області - там щороку реєструють дані про холеру. Мікроб, що викликає холеру, галофільний - тобто любить підсолене середовище, як в Чорному і Азовському морях. Але дуже солоної води, як у Мертвому морі, не витримує. Але ми про всяк випадок пильнуємо і наші пляжі.
Проби води у місті відбирають на дослідження два рази на тиждень о сьомій ранку. Завідуюча БАК-лабораторією Антоніна Єрмольєва розповідає, що вони за графіком досліджують воду не тільки на холеру, а шукають кишкову паличку, стафілокок тощо.
- Вода, звичайно, погана, на 70% не відповідає санітарним нормам, але холери немає, - заспокоює Антоніна Єрмолаєва. - Останнє дослідження проводилось у четвер. Ми на варті, усі технічні і матеріальні можливості у нас є. Від себе хочу зазначити, що народним способом протидії холері є вода із лимоном, усе підкислене, тому що холера не переносить кисле середовище.
У вінницькій СЕС не застерігають від поїздок на море, але нагадують про дотримання елементарних правил особистої гігієни. Ризики захворювання зменшуються, якщо приймати душ після купання, мити руки, овочі.
А от вінничанам, які збираються на місцеві пляжі, головний санітарний лікар радить купатися подалі від стічних мереж.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:05
27 квітня
13:00
27 квітня
ТОП новини
Оголошення
12:12, 26 квітня
12:14, 19 квітня
12:15, 19 квітня
2
18:46, 16 квітня
live comments feed...
Коментарі