Порядок і підстави звернення громадян до Вінницького окружного адміністративного суду при реалізації ними виборчих прав

28 серпня 2014 року розпочато процес щодо підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України, який завершиться через п’ятнадцять днів після дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів.

З метою організаційного забезпечення підготовки до розгляду адміністративних справ відповідної категорії з додержанням строків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, у Вінницькому окружному адміністративному суді встановлено особливий режим роботи для працівників апарату суду та суддів в позаробочий час, святкові і вихідні дні, а також напередодні дня виборів, у день виборів.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Особливості провадження у справах, пов’язаних з виборчих процесом, визначені статтями 172 – 179 КАС України.

Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні наступні категорії справ, що виникають з виборчого процесу:
щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, членів цих комісій (ч.8 ст.176 КАС України);
адміністративних справ щодо уточнення списку виборців (за місцезнаходженням відповідної комісії (ч.2 ст.173 КАС України));
щодо оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори (за їхнім місцезнаходженням (ч.3 ст.174 КАС України)).

Громадянин, який має право голосу у відповідних виборах (виборець), є суб’єктом звернення до суду з адміністративним позовом щодо:

1) оскарження:
рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цієї комісії (ч.2 ст.172 КАС України);
рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб (ч.2 ст.174 КАС України);
дії чи бездіяльності кандидатів, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів від суб’єктів виборчого процесу, що порушують законодавство про вибори (ч.2 ст.175 КАС України);

2) уточнення списків виборців (ст.173 КАС України).

Необхідною умовою наявності у виборця права оскаржити рішення, дії чи бездіяльності вказаних суб’єктів оскарження, є порушення цими рішеннями, діями чи бездіяльністю виборчих прав позивача особисто (крім заяв про уточнення списків виборців).

Рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії та її членів можуть бути оскаржені до адміністративного суду за місцезнаходженням дільничної виборчої комісії (ч.8 ст.176 КАС України), а рішення, дії чи бездіяльність окружної виборчої комісії або члена такої комісії – до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням окружної виборчої комісії (ч.9 ст.176 КАС України).

Згідно з ч. 6 – 8 ст. 172 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду також у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Суд вирішує зазначені адміністративні справи у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування вирішуються судом до закінчення голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, але після закінчення голосування, вирішуються судом у дводенний строк після надходження позовної заяви (ч.11 ст.172 КАС України) .

Позовна заява щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб подається до окружного адміністративного суду за їх місцезнаходженням (ч.3 ст.174 КАС України).

Відповідно до статті 173 КАС України, право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах.

Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд за місцем знаходження відповідної комісії.

Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування.

Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.

Постанови адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

Звертаємо увагу, що кожний виборець може до 20 жовтня 2014 року звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватись. Виборець особисто може подати до 22 жовтня 2014 року включно до дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці заяву про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В течение трех недель циклограмма светофоров на площади Гагарина в Виннице корректировалась трижды. Об этом сообщает пресс-служба Винницкого городского совета. "Чтобы усовершенствовать работу светофорного объекта на площади Гагарина, с момента его запуска постоянно проводился мониторинг ситуации на перекрестке. Соответственно, через определенный промежуток времени корректировалась циклограмма светофоров. За три недели такие изменения происходили трижды. Мы...
Происшествия
В Виннице в район Подолья загорелся легковой автомобиль. Пожар удалось локализовать быстро работниками ГСЧС. Причины возгорания выясняются.
Новости компаний
«Датагруп» одержала победу в номинации «Лучший интернет-провайдер 2020 года» по результатам независимого рейтингового исследования «Украинская народная премия», в котором приняли участие более 140 000 потребителей. «Наша компания является признанным лидером по предоставлению телеком-услуг для крупного бизнеса. Однако мы прилагаем немалые усилия, чтобы быть лучшим оператором и для наших розничных потребителей. И сегодня могу с гордостью констатировать, что...
Происшествия
В Виннице 22 октября около 13.30 маршрутное такси сбило человека. ДТП произошло на Немировском шоссе. От удара мужчина 1961 года погиб на месте.Как сообщили Nариже в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, мужчина переходил дорогу в неустановленном месте. Следователь выехал на место происшествия. Детали сообщат позже.
Экология
В Винницкой области в реке Берладинка обнаружили гибель рыбы. Экологи выяснили, что в воде критическое количество кислорода и превышение нормы загрязняющих веществ.Государственная экологическая инспекция в Винницкой области сообщает, что 20 октября от жителей города Бершадь поступило сообщение о гибели рыбы в водохранилище на реке Берладинка. В тот же день на место выехала мобильная лаборатория отдела инструментально-лабораторного контроля Государственной...
Общество
Винницкая компания Winstar Technology работает над созданием робота, который будет собирать различные ягоды и сможет определять спелость плодов.По мнению авторов проекта, робот сможет заменить людей, которые собирают ягоды и сможет улучшить качество выполнения работ.«Сезонная работа по уборке, как правило, не предполагает наличие опыта и привлекает неквалифицированных рабочих. От этого страдает качество уборки. При создании модели Soil Bot используются тех...
Общество
В Виннице инспекторы Муниципальной стражи составили протокол на местного жителя. Прямо под камерами уличного наблюдения, он сбрасывал ветви в подземную контейнерную площадку для раздельного сбора отходов. Инцидент произошел на улице Шевченка.Сообщает Муниципальная стража Винницы.«Поразительное использования контейнерной площадки на ул. Шевченка. Гражданин обрезал ветки и вот таким образом решил от них избавиться. За такие действия на этого мужчину инспекто...
Общество
В Виннице запустили новый транспортный маршрут №12а "Гниванское шоссе - Немировское шоссе". Им будет курсировать троллейбус с автономным ходом. Пассажиров будут перевозить между остановками "ул. Юзвинская" и "ООО" Грин Кул ". Об этом сообщают в Винницком городском совете. На базе Винницкой транспортной компании в этом году собрали два троллейбуса VinLine. Один из них - с возможностью автономного хода на 20 км. С сегодняшнего дня троллейбус будет курсироват...
Общество
Если коронавирус в Украине будет распространяться такими темпами, как сейчас, то перед угрозой локдауна или чрезвычайного положения страна встанет через 2,5-3 недели. Такое мнение в комментарии «Прямому» сегодня выразила главная инфекционистка Винниччины докторша мед. наук Лариса Мороз. «Я прошу людей соблюдать безопасности, социальной дистанции, масочного режима в помещениях. Люди, которые имеют малейшие признаки заболевания - насморк или температуру - до...