• Головна
  • Як голосувати переселенцям на Вінниччині?
15:02, 7 жовтня 2014 р.

Як голосувати переселенцям на Вінниччині?

Під такою назвою в приміщенні облдержадміністрації, 6 жовтня відбувся «круглий стіл». Захід відбувся за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив» в рамках роботи інформаційно-просвітницької кампанії «Кожен голос важливий» та за підтримки обласної державної адміністрації.

У засіданні, яке відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації – директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка, взяли участь експерти з виборчого права, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості, які опікуються проблемами вимушених переселенців з Донбасу та АР Крим, органів державної реєстраційної служби, де формують списки виборців, громадські активісти.

В рамках засідання «круглого столу» обговорили проблеми, пов’язані із реалізацією виборчого права вимушених переселенців із зони АТО та тимчасово окупованої території АР Крим. Адже внутрішньо-переміщені особи із зони АТО (понад 150 000 виборців) вперше за роки незалежності України стикнулися із серйозною проблемою, пов'язаною із правом на волевиявлення. Більшість із них, не пройшовши процедури тимчасової зміни місця голосування, у день виборів не зможуть проголосувати.

На Вінниччині сьогодні офіційно на обліку перебуває 3600 громадян, які є потенційними виборцями. Саме через необізнаність громадян у виборчому законодавстві призводить до того, що голос втрачається і змінити щось запізно. Більша частина вимушених переселенців, не пройшовши процедуру тимчасової зміни місця голосування, у день виборів не зможуть проголосувати.

Для того, щоб вони реалізували своє право їм потрібно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців у тому місці обласного значення чи районному центрі де нині проживає із відповідною заявою про тимчасову зміну місця голосування.

Крім того, до заяви потрібно додати документи (копію документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Зокрема, це можуть бути: довідки про відрядження, з місця навчання, договір оренди житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, тощо.

У нинішніх умовах, як ніколи потрібно об’єднати зусилля у вирішенні проблем вимушених переселенців, і не лише в питанні реалізації виборчого права – зазначив заступник голови облдержадміністрації – директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.

«Без співпраці громадських організацій на Вінниччині важко було б реалізувати заходи, які були здійснені обласною владою задля облаштування тимчасово переміщених осіб які прибули в область з окупованого Криму та зони проведення АТО. Адже громадські об’єднання надають посильну допомогу, як матеріальну так і інформаційно-просвітницьку для швидшої адаптації внутрішньо-переміщених громадян. Такий досвід потрібно впроваджувати на теренах області й надалі. Така співпраця на користь не лише громадським організаціям і державним органам влади, а в першу чергу тим для кого ми працюємо і кому надаємо послуги» .

Підбиваючи підсумки «круглого столу» учасники вирішили у рамках інформаційно-просвітницької кампанії провести зустрічі із вимушеними переселенцями у місцях найбільшого скупчення. А також за допомогою роз'яснювальних матеріалів-брошур донести до потенційних виборців інформацію про перелік необхідних документів та кроків, які потрібно зробити, аби в день виборів – 26 жовтня, здійснити своє волевиявлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...