• Головна
  • Порошенко: кордон України має бути прозорий для всіх, хто прийде з добром, і надійно зачинений перед тими, хто має лихі наміри
11:18, 8 жовтня 2014 р.

Порошенко: кордон України має бути прозорий для всіх, хто прийде з добром, і надійно зачинений перед тими, хто має лихі наміри

Президент України Петро Порошенко наголошує на важливості відновлення контролю за державним кордоном на територіях, які окуповані терористами, для подальшої реалізації Мирного плану.

Звертаючись до прикордонників під час відвідання окремої комендатури охорони Державної прикордонної служби України, Президент заявив про необхідність перекриття кордону, аби запобігти проникненню військової техніки, озброєнь, найманців.

Глава держави зазначив, що реалізація Мирного плану передбачає відведення російських військ. «Це сьогодні надважливе пріоритетне завдання», - сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, сьогодні перед прикордонниками постають нові виклики, які потребують не лише нової зброї, але й нових людей з новими підходами.

Петро Порошенко висловив переконання, що ситуація на українсько-російському кордоні стабілізується, і він «знову стане кордоном миру». «Гарантією непорушності кордону є його неприступність. Міцність кордону - це не лише бойова, спеціальна та інженерна техніка, засоби зв’язку та прикордонного контролю. Це, насамперед, люди, добре навчені, належним чином озброєні, з високим моральним духом», - наголосив Президент.

Президент високо оцінив діяльність прикордонників щодо захисту національних інтересів та державного кордону в надскладних умовах. «В нашій історії навічно залишаться імена 58 прикордонників, які полягли в боях за незалежну Україну. Мужність і героїзм, відчайдушність та бойове братерство наші воїни демонструють кожного дня, кожної години, кожної миті», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що у забезпеченні контролю українсько-російського кордону допомагатиме місія ОБСЄ, яка має бути добре технічно оснащена, зокрема безпілотниками. Частину з них вже доставляють в Україну, вся поставка їх закінчиться 13 жовтня. За словами Петра Порошенка, сьогодні під час зустрічі з ним делегація послів ОБСЄ запевнила, що вони докладуть всіх зусиль для встановлення контролю на кордоні та деескалації.

Глава держави охарактеризував як неприпустимі заяви деяких політиків, які називають зведення надійної лінії оборони вздовж межі зіткнення з бойовиками проведенням державного кордону всередині України. «Державний кордон України проходив, проходить і буде проходити там, де він зафіксований міжнародними договорами і визнаний світовою спільнотою. Всі інші трактування – це політичні спекуляції, тільки б’ють вони не по політичних опонентах, а по всій країні», - наголосив Президент.

Петро Порошенко наголосив, що кордон України має бути прозорий для всіх, хто прийде з добром, і надійно зачинений перед тими, хто має лихі наміри.

Президент звернув особливу увагу на необхідність забезпечення прикордонників зимовою формою та всім необхідним для несення служби в холодну пору року.

1(443)

1(443)

2(426)

2(426)

3(327)

3(327)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...