• Головна
  • Майже 19 млн грн передбачено для впровадження енергозберігаючих заходів на Вінниччині
09:57, 9 жовтня 2014 р.

Майже 19 млн грн передбачено для впровадження енергозберігаючих заходів на Вінниччині

Про це зазначив директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Анатолій Вакар на прес-конференції, яка відбулася 8 жовтня в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За словами Анатолія Вакара, з метою скорочення споживання природного газу по бюджетним закладам заплановано перевести на альтернативне паливо 146 котелень, із них виготовлено проектно-кошторисну документацію по 95 об’єктам, в стадії виготовлення ПКД по 51 об’єктам. Наразі фактично виконано роботи по 12 об’єктах.

«Хочу відзначити, що в містах та районах області виконано роботи в повному обсязі і вирішується питання введення в експлуатацію 12 об’єктів», - зазначив Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації.

Проводяться будівельно-монтажні роботи ще по 37 об’єктах. Виконання зазначених робіт здійснюється за кошти місцевих бюджетів та державного бюджету, зокрема за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2014 № 369. Кошти державного бюджету в сумі 18,7 млн. грн. розподілені розпорядженням голови облдержадміністрації, вживаються заходи щодо їх освоєння.

Кращими районами по виконанню заходів з переведення котелень бюджетної сфери на альтернативні види палива є Барський, Бершадський, Вінницький, Іллінецький, Калинівський, Липовецький, Літинський, Тиврівський, Томашпільський, Хмільницький.

На Барському машинобудівному заводі розміщено замовлення на виготовлення 54 котлів. Виготовлено – 33 котли. Встановлено 5 котлів. Розпочато встановлення 13 котлів. За минулий тиждень: розпочато роботи – 16 об’єктів; ПКД виготовлено – 13 об’єктів.

По об’єктах спільної комунальної власності виготовлено ПКД по 25 об’єктах (в тому числі по 6 об’єктах завершується проходження експертизи ПКД). ПКД в стадії виготовлення по 4 об’єктах. Проводяться будівельно-монтажні роботи по 14 об’єктах. За минулий тиждень: ПКД виготовлено – 9 об’єктів.

«Виконання робіт здійснюється за кошти місцевих бюджетів та в рамках реалізації постанови КМУ від 08.08.2014 №369 «Деякі питання соціально-економічного розвитку окремих територій у 2014 році», згідно якої області передбачено субвенцію в обсязі 18,770 тис. грн на впровадження заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сфері теплопостачання», - відмітив Анатолій Вакар.

За його словами, розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено перелік енергозберігаючих проектів (46 шт.) по дооснащенню бюджетних котелень котлами з використанням альтернативних видів палива, які фінансуватимуться за рахунок коштів державного бюджету.

Кількість котелень, що заплановано переобладнати на споживання альтернативних видів палива зросла до 146. На заходи з переобладнання планується витрати близько 50 млн грн. Робота з даного питання вже розпочалась.

Окрім того, Анатолій Вакар відзначив, що на теренах області нормалізувалась ситуація із постачання вугілля. Так, освітні та лікарняні заклади мають рівень забезпечення паливом, який перевищує 50-60 % (80% в окремих районах Вінницької області). В окремих районах (Крижопільський, Вінницький) є певні проблемні питання, які наразі вирішуються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...