Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами»

Український політик та громадський діяч, радник Президента України – Микола Томенко під час спілкування зі студентами Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова сказав, що Україну потрібно об᾿єднувати не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами.

Він переконаний, що патріотизм виховується з любові до свого рідного села, містечка, що дає повагу й любов до України.

Про медицину

Розпочав Томенко зі студентами із близької їм теми – медицини, але медицини не направленої на лікування.

Важливішим Томенко вважає питання профілактики захворювань й пропонує вимірювати рівень професійності лікарів саме тим, що власне вони зробили для того, щоб люди менше хворіли.

- Потрібно вимірювати рівень професійності головного лікаря або завідуючого відділенням міським чи обласним, як зменшились різні захворювання, наскільки діють профілактичні заходи, а не скільки є лікарень і збільшилось ліжко-місць. Потрібно, щоб їх не збільшувалось, а – зменшувалось, щоб ми могли на рівні профілактики, на рівні початкових захворювань не допустити до того, аби усі ліжко-місця були забиті у два яруси. Очевидно, завдання лікаря зменшити кількість людей, які лежали б в лікарнях й активніше хворі повертались виліковувались. Тому саме ці пропозиції прописані у стратегії-2020.

Політик сподівається, що наприкінці листопада - початку грудня відбудеться засідання нової Верховної ради й усі законопроекти будуть проголосовані для їх найшвидшого впровадження.

Томенко розповів чому саме в президентській стратегії визначено 2020 рік.

- Чому саме 2020 рік визначено у президентській стратегії? Тому що аналіз та підрахунки показують – якщо ми будемо правильно, адекватно й усі разом діяти - ми зможемо підготуватись до того, щоб на 2020 рік сказати, що Україна готова стати повноправним членом Європейського союзу. Задача чітка й зрозуміла – усі 62 реформи, які є в документі – це те, що необхідно для країни й для того, щоб увійти в європейський союз.

Про війну та мир

Не оминув Томенко й болючу для кожного українського серця тему війни в Україні, адже він свого часу ще молодим юнаком був «кинутий» на війну в Афганістан. Саме тому ця тема для нього «болить», як і кожному з нас. Томенко обурений псевдо-вояками, які з автоматами фотографуються й на усю Україну.

- Мені один мій товариш, з яким ми в афганістані служили – я не довго там був – 1 рік і 8 місяців – розповів: якщо людина фотографується з автоматом, то або він у дитинстві не награвся, або в армії жодного дня не служив. І в нас є воїни, які з автоматами фотографуються й на усю Україну.

Радник президента заявив, що є категоричним противником радянської моделі, що усі повинні воювати.

- Коли мене забрали після першого курсу університету Шевченка (воювати в Афганістан), я бачив, які там були воїни і скільки людей загинуло по одній простій причині – вони просто фізично не мусили там бути. Вони абсолютно не підготовлені – ні фізично, ні морально. Ми мусимо мати професійні збройні сили з підготовленими, вмотивованими військовими, які в соціальному плані захищені. Тоді краще мати професійні збройні сили, ніж понабирати людей по селах.

Томенко переконаний, що ми усі маємо зробити висновки.

- Війна – це абсолютне зло. Але вона змусила нас подивитися іншими очами на ті речі, яких ми не бачили до війни – збройні сили в нас розвалені, корупція зашкалює так, що можуть «рідну маму продати», необхідно службу безпеки перезавантажити, а окремих осіб й посадити. Усе це підказала війна й робити все потрібно негайно.

Томенко пояснив чому саме перша й друга хвилі мобілізації виявились таким ганебними й чому до військових дій були залучені не професійні офіцери, а необстріляні юнаки.

- Будучи на полігоні у Житомирі ми з моїми друзями-афганцями спілкувались, що от третя хвиля мобілізації вже була більш менш нормально підібраною, чому ж перша й друга – була ганебна? Чому ми не могли взяти офіцерів, які пройшли армію, а набрали необстріляних хлопців, які не знають як взяти до рук автомат. Чому так сталось при першій і другій мобілізації?

- Виявляється, що у свій час за діяльності міністрів оборони, які працювали або у системі російської розвідки, або російської армії – вони дійшли до того, що у наших військоматах були знищені особисті карти військових і офіцерів.

Він переконаний, що не можна за 100 днів розвалену армію зробити найсучаснішою армією Європейського союзу.

- Тому й було запропоновано Президентом перемир᾿я – з одного боку, щоб вийти на мир й мати час для відновлення збройних сил. Друга позиція – нам необхідно забрати полонених, які залишаються в полоні. Йшла війна і була така ситуація - ще трохи, й якби Президент не зупинив – вже б не десятками, а сотнями тисяч воювали б з російськими сотнями тисяч. Ми не можемо собі дозволити грати на почуттях людей.

Томенко розповів, що в системі Укроборонпромі Україні є 134 підприємства, половина з яких ледь виживають.

- Сьогодні Президент робить усе, щоб підприємства військового відомства почали працювати. Нам необхідна найсучасніша техніка, якої ми не маємо. Для нас усіх завдання – скорегувати систему підготовки виходячи з того, що відбулось і відбувається.

- Я точно знаю, для того, щоб у нас був мир, ми повинні мати єдність в країні і ми повинні об᾿єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями і європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами.

Про патріотизм

Народний депутат і голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації переконаний, що сучасний український патріотизм - це сума місцевих патріотів.

- Якщо людина не любить місце, не пишається тим селом чи місцем, в якому вона народилась і в якому вона навчається – вона ніколи не буде поважати й любити Україну.

- Ми мусимо вибудувати любов до України не як якийсь примус чи обов᾿язок, а як розуміння того, що любов до Вінниччини й Вінниці дає повагу й любов до України. І як ми таким шляхом підемо, я думаю, що ми тоді будемо здатні об᾿єднати Україну.

Томенко зауважив, що зміни в гарному напрямку не відбуваються швидко.

- Зазвичай це не відбудеться швидко, тому що легко війну й ненависть викликати, важко – добро і любов породити, бо це забирає багато часу, терпіння, щоб це зробити. Мусимо рухатись крок за кроком, робити усе, щоб не було другого й третього фронту у нас в середині країни.

Томенко також закликав молодь вивчати, дивитись українські історичні, культурні, природні скарби й подарував студентам й викладачам три серії робіт проекту «Сім чудес України». Він розповів, що вже знято 40 фільмів присвяченим Україні. Подарував Томенко й збірки малюнків Шевченка, які були відтворені з рукописних творів.

Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами», фото-1
Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами», фото-1
IMG_1010(1)
IMG_1010(1)
Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами», фото-3
Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами», фото-3
Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами», фото-4
Томенко: «Ми повинні об'єднувати країну не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами», фото-4
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Новости компаний
В непростое время пандемии коронавируса и сезонного гриппа, как никогда стоит думать о собственном здоровье и заботиться об укреплении иммунитета. Ведь здоровая иммунная система - залог отличного самочувствия, энергии и хорошего настроения. Витаргин - прекрасное средство для укрепления иммунитета, который поможет Вам восстановить естественную защиту Вашего организма. Гель с бурой морской водоросли Витаргин эффективно очищает организм, насыщает его полезным...
Общество
29 октября подразделениям полиции охраны передали 7 новых авто. Вручение ключей от транспортных средств приурочили к 68-мой годовщины со дня создания службы.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.Четыре Renault Duster и три Renault Sandero будут задействованы для несения службы в Виннице при срабатывании средств охранной и пожарной сигнализации на объектах, а также для охраны общественной безопасности.Как отметил начальник Управле...
Общество
В Винницком городском суде мужчина начал себя травмировать, когда в его деле объявляли решение. Злоумышленника судят за грабеж и хулиганство.Об этом говорится в сообщении суда.Инцидент произошел 28 октября. Во время очередного судебного заседания, после провозглашения решения суда, обвиняемый собственноручно нанес себе телесные повреждения на различных участках тела (акт аутоагрессии). Работники суда, судебная охрана и конвоиры мгновенно отреагировали на д...
Спорт
2 декабря винницкая «Нива» сыграет против команды Премьер-лиги, участника еврокубков ФК «Колос» с Ковалевки. Это будет первый матч 1/8 финала Кубка Украины за последние 16 лет, в котором примет участие команда из Винницы. Планируется, что матч состоится на винницком стадионе.Об этом сообщают в пресс-службе ФК «Нива».Как говорится в сообщении, в Доме футбола в Киеве состоялась церемония жеребьевки четвертого раунда (1/8 финала) Кубка Украины-2020/2021. В не...
Происшествия
Сегодня, 29 октября, в 9:30 в Службу спасения "101" поступило сообщение о пожаре на Немиривском шоссе в Виннице на фирме МЧП "МЕД". Об этом сообщает ГУ ГСЧС Украины в Винницкой области."К месту происшествия сразу были направлены спасателей четырех Государственных пожарно-спасательных частей областного цента. Силами спасателей в 9:45 пожар ликвидирован. В ликвидации данного пожара от ГСЧС привлекалось 19 человек личного состава 4 единицы спецтехники", - гов...
Общество
За газ придется платить на 35% больше. Один кубометр для потребителей теперь будет стоить 8 грн 85 коп. Что касается стоимости транспортировки газа, то пока она остается без изменений.Специалисты говорят, стоимость голубого топлива в Украине зависит от цен на европейском рынке. Ведь в балансе газа только половину составляет ресурс отечественной добычи, а остальные - импортируется.
Происшествия
28 октября около 13:00 в Немировском районе близ села Высшее Соленое произошла авария. Вследствие того, что у грузовика на повороте лопнуло колесо, авто перевернулось на бок, а свёкла - рассыпалась на дорогу.Об этом журналисту Винница.info рассказали в отделе коммуникации Национальной полиции Винницкой области.Водитель грузовика в результате происшествия не пострадал. Прибывшие на место происшествия обеспечили регулирования движения и помогли водителю пере...
Общество
По информации Винницкой ОГА, по состоянию на утро 29 октября в Винницкой области обнаружили 202 случая заболевания на коронавирус. В результате осложнений, вызванных болезнью, за минувшие сутки умерли 4 пациента. Также заболевание обнаружили в 20 медицинских работников.Коронавирус выявлено:Винница - 91;Тывровский район - 15;Гайсинский - 14;Винницкий - 12;Калиновский - 9;Хмельницкий - 9;Литинский - 8;Липовецкий - 7;Ямпольский - 5;Бершадский - 4;Тульчинский ...
Криминал
В Винницкой области СБУ разоблачила руководство исправительной колонии на вымогательстве денег с заключенных. Об этом сообщает Управление Службы безопасности Украины на своей странице в Фейсбуке. Служба безопасности Украины прекратила постоянную противоправную схему с систематического вымогательства денег осужденных руководством одной из пенитенциарных учреждений в Винницкой области. По предварительным данным следствия, за разные суммы ежемесячной «дани» ч...