• Головна
  • На вибори у Вінницькій області «висадився» десант з киян
15:51, 9 жовтня 2014 р.

На вибори у Вінницькій області «висадився» десант з киян

Поширення агіток раніше передбаченого терміну, реклама без вихідних даних, кандидати-двійники, чорний піар, політики на білбордах, політики на вулицях Вінниці… Позачергові парламентські перегони у самому розпалі. Але, за словами експертів, найцікавіше буде попереду, коли порції піару та антипіару досягнуть свого апогею.

- Від цього нікуди не дітися, разом з тим, чого б чи не найбільше мені не хотілося б бачити – так це тієї «гречки», яка ходила раніше. Як казала мама Максима Шимка, це те, що люди продавало свої голоси, фактично і призвело до тих подій, які зараз переживає країна, - каже міжрегіональний координатор громадської мережі «Опора» Олег Левченко.

Цього року за народну любов змагатимуться 29 партій та 113 кандидатів по восьми мажоритарних округах Вінницької області. Серед них син президента, пару революціонерів, депутати, які голосували за закони 16 січня, і мільйонер, знятий з парламентських перегонів у 2012 році.

Старі-нові обличчя

Так цього року на 18 окрузі знову зійдуться нардеп, очільник Аграрного і уже екс-регіонал Григорій Калетник та бізнесмен Руслан Демчак. Це його 20 вересня 2012 року Центральна виборча комісія зняла з реєстрації. Офіційна причина – кандидат в нардепи – подав заяву не особисто. Раніше, 31 серпня того ж року, Демчака, співвласника корпорації UBS, до якої тоді входив ліквідований нині ЕРДЕ банк, арештували за звинуваченням у відмиванні коштів. Сам Демчак заявив, що на нього тиснуть через політичні мотиви.

Як би там не було, в 2012 році в Раду пройшов Григорій Калетник, в січні 2014 він буде серед депутатів, які голосували за скандальні диктаторські закони 16 січня.

У списку нардепів, які підтримали ці закони, і його племінниця Оксана Калетник. Цього року як самовисуванка вона знову іде в Раду по 16 округу. Серед її основних конкурентів – голова Могилів-подільської райради, висуванець від «Батьківщини» Володимир Сірант.

Серед депутатів, які підтримували закони 16 січня, знову намагається потрапити в раду і Віктор Жеребнюк (14 округ). На округу він конкуруватиме з Іваном Мельничуком – підприємцем з Літина та екс-головою Верховного суду Василем Онопенком.

Не місцеві

Разом з тим, ще одна особливість нинішньої кампанії, за оцінками “Опори”: численний політичний десант з «іногородніх» кандидатів на вінницьких округах. Так, на 16 окрузі, крім уже згаданих балотуються киянин Олексій Вороненко – керівник фонду «Українська політика», Олег Дзюба – теж киянин, директор з розвитку у ТОВ «Український аукціон активів», Софія Пархоменко (Київська область), Ігор Почтар (Київська область) та інші.

Спробує свої шанси і уродженець Криму – Сервер Фазилов, він змагатиметься на 14 округу.

Битва за Вінницю

На вінницькому 11 окрузі, як і два роки тому, знову зійдуться Наталія Солейко (“Батьківщина”) та Олександр Домбровський (Блок Порошенка), а на 12 окрузі спробує пересісти з крісла депутата обласної ради у крісло нардепа старший син Президента України Олексій Порошенко. Конкуренцію йому складуть Сергій Сітарський (“Батьківщина”), Іван Бондарчук (КПУ) та Дмитро Костирко (Опозиційний блок).

Порушення

За словами Олега Левченка, поки що серед основних порушень, виявлених представниками мережі, - політична агітація без вихідних даних, її поява раніше передбаченого терміну, намагання окремих кандидатів копіювати символіку інших політичних сил.

- На 16 окрузі у нас була зареєстрована кандидатка – двійник (ім’я, прізвище) іншої кандидатки, її реєстрація наразі скасована, - додає Олег Левченко.

Крім того, за його словами, усі посадовці, які йдуть у парламент, повинні відокремлювати політику від роботи.

- Так, у понеділок, у Вінниці проводив зустрічі віце-прем’єр, у його штабі нам сказали, що на цей час він взяв відпустку, інше питання чи брали відпустку очільники районів та сіл, які були на цій зустрічі, - кажуть у ГО «Опора».

Які такі вибори

Тим часом громадський діяч Сергій Щетинін, відомий своєю тягою до судових позовів, знову вирішив нагадати про себе. Третього жовтня у своїх сторінці на Фейсбук він залишив наступний пост:

«Верховний Суд України відкрив провадження за апеляційною скаргою ВОГО «Ми разом» та Щетиніна С.М. у справі щодо скасування Указу Президента від 27 серпня 2014 року № 690/2014 та має вирішити питання щодо законності його ухвалення. Так, що позачергові вибори можуть бути скасовані у судовому порядку, бо гарант у зазначеному указі послався на формально не існуючі норми частини шостої і сьомої, статті 83, пункту 1 частини другої статті 90 Конституції України».

Втім, за словами голови Вінницького осередку Комітету виборців України Владислава Теленя, шанси, що вибори будуть скасовані, мінімальні, більше того, він зазначає, що якби справді ті чи інші порушення мали місце – вони були б винесені на більш широкий загал.

P.S. Експерти нагадують, що до 20 жовтня усі охочі, хто 26 жовтня не може проголосувати за місцем реєстрації, мають звернутися до держреєстру виборців з тим, аби змінити місце голосування. Втім, у цьому випадку потрібно пам’ятати, що якщо людина зареєстрована, наприклад, у Вінниці, а в день виборів буде, наприклад, в Києві, вона зможе віддати свій голос тільки за партію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...