• Головна
  • У цьому році вступ до вишу вирішить не кількість балів, а показник “склав”
17:21, 14 жовтня 2014 р.

У цьому році вступ до вишу вирішить не кількість балів, а показник “склав”

Тест двох рівнів складності з математики та української мови чекає майбутніх абітурієнтів. Тест рівня «В» складніший за рівень «А». Університети самі визнають рівень проходження «А» чи «В». Абітурієнти, які складуть тести рівня «В» вступатимуть і до вишів рівня «А».
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука пояснив причини таких нововедень на прес-конференціїї про ЗНО 2015 року.
- Раніше однаковий тест з математики складав вступник на вчителя праці та на механіко-математичний факультет університету. Однакова складність була по профілю з української мови для філологічного факультету та факультету спортивної медицини. В результаті якісний відбір не відбувався.

Також змінюється оцінка результатів. Раніше визначали по кількості балів. Зараз показник “склав” вирішить долю вступника.
Показник «не склав» прирівнюється до підготовки нижче «малопідготовленого» вступника. Його визначить експертна комісія. Наприклад, зі слів Лікарчука у 2014 році для історії мінімум складав 25 балів, для математики – 28, для української мови та літератури - 40 або 45 балів.
Якщо набереш менше – тест «не склав». Відповідно, якщо більше – тест «склав».Також ВНЗ України врахують результати отримані тільки у рік вступу.
Така система практикується в Польщі та інших країнах, де застосовується зовнішне тестування - пище osvita.ua.
За даними вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти у 2014 році у Вінницької області ЗНО з математики складали 5399 людини. Українську мову – 7782 абітурієнти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...