Вбивство в Чечельнику: задушив дівчину, бо сили не розрахував, тепер – плаче

Молоденька продавщиця магазину поверталася ввечері з роботи. Її перестрів рецидивіст, який потім розповів, що тільки хотів пограбувати, але сил не розрахував. Дівчина була невеличка, але пручалася. І злодій тримав її обома руками за шию, поки не завмерла

Дрібний злодій буде відповідати тепер за особливо тяжкий злочин - умисне вбивство. Ввечері не дійшла додому з роботи через рецидивіста, який сидів за крадіжки, 23-річна працівниця магазину. Її мама шукала, вибігала назустріч, щойно дочка перестала відповідати на мобільний. Знайшла її шапочку на дорозі, кликала… Минулої середи Чечельник поховав убиту.

- Немає дитини і не буде. І така дитина була! Золота просто. Ніколи комара на образить, спокійна...

- Як посмів таке зробити?! 

- Десять чи 15 років тюрми – це дуже мало за те, що він зробив.  

- Він звідти ще гіршим звіром вийде, ніж був.

Це так мешканки Чечельника говорили, коли прийшли подивитися на того, хто убив їхню односельчанку і приїхав з міліцією в наручниках на місце злочину. Жінки дивилися здалеку, як він ходив і показував, де скоїв злочин, як намагався інсценізувати потім самогубство дівчини і куди викинув її сумку, випотрошену від грошей.

- Він, кажуть, раніше судимий? – спитали у них.

- І не один раз. Він крав вічно, - відповіла одна з жительок селища.

Стопкадри з відео сектору звязків з громадськістю обласної міліції

Фатальний збіг обставин
Дівчина працювала в місцевому магазині до 19.00 і йшла додому звичним шляхом. Зрізала шлях з одного краю селища до іншого околицею, польовою, тому й неосвітленою дорогою. Зазвичай її зустрічали, як кажуть у міліції, але тоді не було кому. У темряві й перестрів дівчину злочинець.

Вона несла із собою дому 700 гривень, які попросила в хазяйки магазину наперед. Фатальний збіг обставин ще й в тому, що злочинець, який збагатився потім цією сумою, був у Чечельнику недовго. Але розминутися з ним дівчині не пощастило. 

Він живе в Одесі, а приїхав сюди, за місцем прописки, на відмітку в кримінально-виконавчу інспекцію. На шосту ранку мав квиток додому, але поїхати не встиг. І вже нікуди не поїде, бо зізнався в скоєному правоохоронцям, які перевірили його разом з іншими чоловіками, що мали проблеми із законом.

- Сумку забрав. Викинув… Я не соображав, що мені робити, щоб пробачили мене за скоєне… Я знаю, що не пробачать нікода в жизні, - уривками говорив затриманий, коли працівники сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції розпитували його про злочин, знімаючи відео.

Чоловік сказав, що випадково зустрівши одиноку перехожу дівчину на дорозі, поздоровкався, ще й розмову якусь завів. А що було далі, не зміг із себе видавити. Зітхнув глибоко і шапкою тиснув очі, бо розплакався. Шморгав носом й більше нічого не сказати не зміг.

Мати відчувала біду
Він задушив дівчину руками. Вона намагалася чинити опір, коли грабіжник сумку хотів видерти. А той схопив її за шию і тримав, доки перестала подавати ознаки життя. Що злочинець зробив далі, як знайшли тіло дівчини, а потім і її убивцю, розповів заступник начальника обласного управління внутрішніх справ і начальник кримінальної міліції Олександр Глянько.

- До нас звернулася мати, яка розказала, що її дочка вийшла з магазину і пропала. Сказала їй по телефону, що буде через три хвилини, але не було, – говорить Олександр Глянько. – Там від магазину було іти не більше 20 хвилин. Пройшло 10, 20. Мати дзвонить спитати „Де ти?”. Трубки не бере.

Жінка вибігла дочці на зустріч і на розвилці дороги знайшла її шапочку. Блискітки на чорному головному уборі блиснули від ліхтарика. Стала гукати – ніхто не відгукнувся. Далі шукала зниклу вже міліція.

- Дівчина позитивно характеризується у всіх відношеннях. В неї хлопця не було. З батьками жила. Робота і дім – оце все її було оточення. Не така, що вектимно (провокуюче - прим. ред.) поводилася, а позитивна людина, - переказав зібрану підлеглими інформацію Олександр Глянько, який виїздив на місце злочину. – Після виклику одразу всі піднялися на пошуки таємниче зниклої. Наші працівники пройшли в тих напрямках, де вона могла слідувати. Може, збилася із дороги в темноті. І в кінці польової доріжки, на відстані від шапочки метрів 150-200, на краю поля, де трактор не обробляє, її знайшли. Вона лежала на боці під молодим, ще тоненьким горіхом. Поясок від пуховика навколо шиї і зав’язаний до гілочки. Зрозуміло було, що інсценізувати самогубство намагалися. Причому, зв’язати так вузол красиво, як він був зав’язаний, і залишатися в рукавицях, не можливо було. Одразу зрозуміло - тут щось не те. 
 
Наслідив з переляку
Експерти і слідчі продовжували огляд місця злочину у пошуках зачіпок і слідів. І собака знайшла сережку, яка злетіла під час боротьби жертви з нападником. Експерти зняли відбитки взуття, що залишилося на тому ж місці.

Тим часом у селищі оперативники обійшли нічні заклади та в першу чергу перевірили раніше судимих у пошуках убивці. І вже за кілька годин натрапили на одесита, який приїхав у Чечельник на відмітку. Його опитали у притоні. Вийшли на ту хату через таксиста, який привозив туди спиртне.

- Притягували його до кримінальної відповідальності неодноразово, - каже Олександр Глянько. - До ранку ми здобули всі докази, які підтверджують, що саме він – підозрюваний. У нього алібі не було. І при ньому були гроші, які він міг тільки або вкрасти, або забрати в цієї дівчини. Крім того, він зізнався. Сказав, що був п’яний, хотів пограбувати, але сили не розрахував. Дівчина тендітна, дуже струнка, він її за шию взяв і задушив. Перелякався потім, і вимушений був імітувати самогубство. Він нам показав, куди сумку дівчини викинув, де телефон розібрав.

Під час слідчого експерименту знайшли всі ці речі. На них - лишилися відбитки пальців, адже злочин підозрюваний не планував і наслідив добряче. Ще, як речовий доказ, вилучили його джинси, забруднені землею з місця злочину.

Від 10 до 15 років тепер загрожує бувалому крадію за умисне вбивство. Саме так кваліфікували те, що він зробив, і взяли під варту. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии