В Кабміні хочуть змінити дизайн гривні

Олександр Шлапак в останній день на посаді міністра фінансів України звернувся до Національного банку з пропозицією повернути на українські грошові банкноти зображення Херсонесу.

Про це йдеться в листі Шлапака на ім'я голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Шлапак нагадав, що на банкнотах номіналом 1 гривня зразка 1992, 1994 та 1995 років АР Крим і Севастополь були представлені зображенням Херсонесу, який безпосередньо пов'язаний із хрещенням Русі.

У 2004 році цей елемент дизайну банкноти було змінено на зображення "града Володимира у Києві".

Шлапак запропонував повернутися до попереднього дизайну купюри, оскільки питання ідентичності Криму активно використовується Росією для ідеологічної обробки населення, шляхом випуску "тематичних" купюр і монет.

Зокрема, пише Шлапак, "у жовтні 2014 року Банк Росії випустив в обіг монети з недорогоцінних металів номіналом 10 рублів (тираж – по 10 мільйонів штук), присвячені тимчасово окупованим територіям України: Криму і Севастополю як суб'єктам Росії. Крім того, Центробанк РФ через ЗМІ неодноразово заявляв про підготовку випуску до широкого обігу банкноти, присвяченої Криму".

"Таким чином, - пише Шлапак, - Російська Федерація вже використовує монети як інструмент своєї державної політики".

"У зв'язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, пропагандистськими діями Банку Росії, вважаю за доцільне повернутися до попереднього дизайну банкнот номіналом 1 гривня із зображенням Херсонесу, що засвідчить увагу держави до цих територіальних одиниць та їх приналежність до України", - пропонує Шлапак.

vinnitsaok
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии