Чим вінницький «майдан» допомагає запорізьким регіоналам

Повторення "вінницького псевдомайдану" сьогодні у Запоріжжі може зіграти на руку, як Олександру Сіну - місцевому меру з заплямованою репутацією, так і запорізьким "донецьким"

Сьогодні у Запоріжжі має відбутися сесія міськради, яке може супровуджуватися безладами на зразок вінницьких.

Власне про можливість повторення вінницьких подій анонсував мер Запоріжжя Олександр Сін. За його словами, найближчим часом бойовики з Донецька та "проплачені активісти" планують організувати масові заворушення, сутички з правоохоронцями, штурм адмінбудівель та обрання "народного мера".

"Організаторами і замовниками цих провокацій виступають донецькі фінансові клани, які вступили в зговір з певними представниками запорізького бізнесу. Їх метою є дестабілізація ситуації в місті, встановлення контролю над міським бюджетом, коштами комунальних підприємств… До чого призвели аналогічні події в Слав`янську, Донецьку, Луганську, ми вже бачили", - також зазначив Сін.

Чим вінницький «майдан» допомагає запорізьким регіоналам, фото-1

При цьому мер додав, що є законно обраним і легітимним, то ж з посади добровільно не піде і ніякого "народного мера" в Запоріжжі не буде. 

Слід зазначити, що на сьогоднішній день, коли Сін напророкував силове захоплення влади, місцеві активісти Майдану запланували проведення масштабної акції "Запоріжжя без Сіна". За їхніми словами, через свої неправомірні дії та розгул корупції у міській владі, вчорашній "регіонал" Сін повинен сидіти у тюрмі, а не в кріслі міського голови. 

Чим вінницький «майдан» допомагає запорізьким регіоналам, фото-2

"Він дуже наляканий і боїться втратити владу, бо це його єдиний порятунок від тюрми, а гарантій – куди він тільки не бігає – ніхто не дає. Ось йому і приходиться вигадувати "ужастіки", щоб хоч якось залякати людей", - розказав Еспресо.TV один з організаторів акції "Запоріжжя без Сіна" Юрій Хохлов.

Такої ж думки і політичний експерт, голова правління Запорізької обласної організації Комітету виборців України Роман Пятигорець. За його словами, подібні заяви про можливе повторення "вінницького сценарію" та спроби дестабілізації ситуації в мирному і спокійному Запоріжжі, лише загострять увагу до персони Сіна. 

"Після всього сказаного зламалась загально прийнята шкала людського цинізму. Людина, яка була не мером, а головним гауляйтером донецького режиму, котра після кровавого розгону Майдану зібрала позачергове засідання міської ради, щоб "царю" відрапортувати, що банди терористів і бандерівців розбиті… І після цього говорити про донецькі клани і сценарій Слав`янська…", - каже експерт. 

Чути про "донецькі клани", які керують Запоріжжям, від Олександра Сіна, дійсно, смішно. Адже рік тому, після арешту Євгена Анісімова, якого вважали неформальним керівником регіону, в Запорожжі з`явилися "вихідці з Донбасу", які зайняли керівні посади на ключових підприємствах міста та фактично взяли під контроль обласний центр. Слід зазначити, що призначав "варягів" своїми власними розпорядженнями саме пан Сін. 

Чим вінницький «майдан» допомагає запорізьким регіоналам, фото-3

І нічого страшного в цьому Сін не бачив, аж допоки "донецькі" не взялися реалізовувати сценарії по відстороненню мера від керівництва містом. Тут він і згадав і про "бандитів з Донбасу", і про озброєних бойовиків, котрі під час Майдану безчинствували в Запоріжжі, і про можливе захоплення влади. 

При цьому, ставитися до побоювання Сіна про можливі сутички під стінами мерії з повною іронією не варто. І тут мова йде не про спроби створення в Запоріжжі ЗНР, а, скоріш за все, намагання окремих персон з "донецької команди" залишитися "на плаву". 

Так, наприклад, на сьогоднішню сесію міської ради, виноситься питання про ліквідацію Департаменту ЖКГ, який очолює "виходець з Донбасу" Валерій Безлєпкін, від якого Сін не може спекатися вже півроку. Слід зазначити, що відставки головного комунальника вже кілька місяців вимагають і депутати міської ради, але Сін заявляє, що юридичних підстав для звільнення Безлепкіна в нього немає, а сам йти той не хоче. Тому й вирішили ліквідувати Департамент – немає структури, немає й посади. 

Всім відомо, що той же Безлєпкін періодично дружить з представниками силового блоку з ліквідованої обласної організації "Правого сектору", які неодноразово на різних акціях підтримували комунальника. Є в нього і підтримка з боку, м’яко кажучи, "кримінальних елементів", які також готові помахати кийками та взяти участь в заворушеннях. Тож, не виключно, що саме ці люди будуть влаштовувати провокації під час мітингу "Запоріжжя без Сіна". Але з метою зірвати сесію і відтягнути розгляд питання про ліквідацію Департаменту ЖКГ та звільненняБезлєпкіна.   

Чим вінницький «майдан» допомагає запорізьким регіоналам, фото-4

В противагу "бійцям Безлєпкіна" Олександр Сін може виставити представників однієї з місцевих Самооборон, які ввійшли в склад комунального підприємства "Побутовик". Згідно з офіційною інформацією, завданням цієї структури є охорона громадського порядку. В тому числі, і в приміщенні міської ради. 

Тож, заворушення під стінами мерії, скоріш за все відбудуться, адже в них зацікавлені забагато людей. Для Сіна це може бути вигідно, аби дискредитувати громадський рух за його відставку. Для Безлєпкіна -  аби зилишитися на плаву. Але виникнення глобальних процесів, які стануть передумовою за створення "Запорізької народної республіки", місцеві патріоти та правоохоронці обіцяють не допустяти. "Спокій в регіоні тримається на громадських лідерах, небайдужих громадянах та силових структурах. Але аж ніяк не на Сіні та його команді", - говорить політичний експерт Роман Пятигорець. 

espreso
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии