Вінницький «лихвар» викрав людину та вимагав за неї викуп

Молодий вінничанин повідомив, що його викрали, катали в багажнику та погрожували убити з пістолета. Що відбувалось насправді, з’ясовували журналісти RIA. За версією постраждалого, так з нього вибивали борг. Кредитор каже, що це наклеп, а міліціянти, які навіть не вилучили пістолет з місця події, пишуть відписки. Лихі дев’яності повернулися?

Як розповів вінничанин Володимир Вінничук, його цілий день утримували в заручниках та вимагали за нього викуп. Наречена хлопця заявила про викрадення у правоохоронні органи. Оперативники затримали «лихваря» та його поплічника під час передачі конверту з грошима.

Детективна історія з викраденням людини в стилі «дев’яностих» сталась у Вінниці ввечері, 1 грудня. З заявою про викрадення людини в Ленінський райвідділ міліції звернулась Марина Чарная. Як розповіла дівчина, оперативники відреагували швидко і в призначений час вона рушила на зустріч з вимагачами, тримаючи конверт з «викупом».

- Вранці мені зателефонував Володя і повідомив, що він знаходиться з Андрієм  і не може від нього піти, бо його затримують, - розповідає Марина. – Він просив п’ятсот доларів, щоб його відпустили.  Телефонував Володя в цей день не лише мені, він просив допомогу у всіх друзів. Я зрозуміла, що його утримують силоміць і звернулась з заявою в міліцію. Уже коли його звільнили, він розповів, що його возили по місту майже весь день, завозили в якесь приватне помешкання, там били, приставляли до голови пістолет.

Погрожували убити

За словами Володимира, у понеділок вранці йому зателефонував Андрій та запитав: «Де ти?». Молодий чоловік повідомив, що знаходиться  біля крамниці «Грош». Саме туди за ним і приїхав на «Ренж ровер» Андрій. Він посадив його в машину і одразу повідомив: «Тобі труба, у тебе будуть проблеми». Майже одразу відібрав мобільний телефон. Пізніше від давав дзвонити, просити гроші в друзів та рідних, вмикаючи голосний зв'язок. Уже з Володимиром у машині він заїхав іще за одним чоловіком, і вони поїхали в приватний будинок. Саме в гаражі цього будинку Володимира почали бити.

- Вони посадили мене на стілець і, погрожуючи пістолетом, почали бити якимось предметом, схожим на палицю, били в живіт та по колінах, принижували, - каже Володимир. - Я реально думав, що вони не залишать мене живим. Андрій та його друг весь час погрожували мені. Остаточно я попрощався з життям, коли пістолет приставили до голови і вистрелили. Постріл оглушив мене, стріляли над головою, можливо холостим. Пізніше Андрій, погрожуючи зброєю, посадив мене в багажник і майже до вечора катався у своїх справах по місту.

За словами Володимира, у багажнику він сильно змерз, адже був одягнений у легку куртку.

У відділку
Схвильована Марина не приховувала сліз від пережитого, коли вже о 22 годині того ж дня спілкувалась з журналістами у відділку міліції, що на Пирогова, 4. Володимир у цей час давав покази слідчому.

- Як так можна, Вова за два роки йому стільки грошей віддав, - казала вона. – Возили в багажнику, це що, немає управи на них, що вони таке коять?

Слідчі дії тривали до другої години ночі, весь цей час поруч були журналісти. Змучений і блідий Володимир іще не міг прийти до тями і під час спілкування з нами висловлював побоювання, що його будуть знову переслідувати, адже його кривдників відпустили вже за кілька годин. А зброю, з якої в нього стріляли, повернули власнику, бо він мав на неї дозвіл.

- Йому нічого не буде, а мене будуть переслідувати потім, - сказав журналісту після написання заяви про злочин Володимир. -  Вони йому і пістолет повернули.

За словами Володимира, про те, що в нього стріляли, хлопець повідомляв оперативникам та слідчій, тому не розуміє, чому повернули пістолет, який був у Андрія з собою, коли його затримали. Адже він міг почистити зброю і знищити докази її використання.

Щоб дізнатися, чи справді була ця зброя вилучена на експертизу одразу після затримання, журналісти запитали у правоохоронців.  

- Відповідно до статті 122 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише за дозволом слідчого або прокурора, і в тому обсязі, в якому вони визначать це можливим, - прокоментував у відповідь старший інспектор сектору зв’язків з громадськістю міліції Олександр Миронов.           

Вимагають гроші
Уже на час написання цієї статті, у четвер, 4 грудня, журналістам зателефонував Володимир та повідомив, що його дядькові телефонують і просять передати інформацію для нього.

- Моєму дядькові зателефонували і сказали, що як я не віддам гроші, то до мене в квартиру поселять бомжа, - каже Володимир. – Через ці всі події і дзвінки, стало зле мамі, її забрали швидкою в лікарню.

Позичив гроші під проценти
Андрій не приховує своєї діяльності, на його сторінці в соціальній мережі ВКонтакті журналісти знайшли оголошення «Любая сумма под проценты» та фото Андрія зі стосом грошей у руках.

Як розповідає Володимир Вінниченко, два роки тому він потрапив у складну фінансову ситуацію, взяти потрібну суму у банку не міг, бо йому на той час було лише 19 років, тому він і звернувся по позику до Андрія.

Я під заставу залишив йому автівку, - каже Володимир. – Написав розписку, що продав йому автівку «Опель вектра» і отримав повну суму коштів.

На руки Володимир отримав тисячу чотириста доларів, розписку писав під диктовку Андрія, у ній були вказані суми уже з відсотками.

- За позику Андрію я сплачував 20 відсотків щомісяця, залежно від курсу долара. Це тривало майже два роки, за цей час я сплатив йому близько чотирьох тисяч доларів. Останні кілька місяців переводив кошти через банк, тож є чеки.

Хлопця ставили на «счетчик»

За розповіддю Володимира, кожного разу, коли він затримував платіж бодай на один день, сума збільшувалась. Саме так й вийшло цього разу, Володимир зателефонував Андрію і попросив відстрочити бодай на кілька днів, бо, мовляв, немає коштів. Зустріч закінчилась викраденням та побиттям.

Про підозру нікому не оголосили

- Відомості, викладені 2 грудня у заяві Вінничука В.М. внесені слідчим відділом Вінницького МВУМВС області до єдиного реєстру досудових розслідувань, - каже старший інспектор сектору зв’язків з громадськістю міліції Олександр Миронов.  - Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення, частина 1 статті 355 КК України (примушування до виконання цивільно правових забов’язань ). Досудове розслідування триває, на 9 грудня жодній особі не оголошено про підозру у вчиненні цього кримінального правопорушення.

Коментар юриста

Олександр Хейніс, (38) директор ТОВ «Юридичний центр Олександра Хейніса»

«Чи законно займатися лихварством?»

- На сьогодні чинним законодавством передбачена можливість надавати позику не лише банкам, але і фізичним особам. У Цивільному кодексі є ціла глава під назвою «позика». Законом не заборонено позичати кошти, проте і визначений порядок їх видачі та нарахування відсотків за користування ними, обв’язковою є згода кожної із сторін із умовами договору і неможливість його змінювати без погодження з іншою стороною. Зокрема заборонено збільшувати відсоткову ставку чи встановлювати несправедливі умови позики, наприклад, вимагати компенсацію у розмірі понад п'ятдесят відсотків, у разі невиконання зобов'язань. А у випадку не повернення в строк, дані питання вирішуються виключно судом. За рішенням суду, державна виконавча служба в примусовому порядку стягує заборговані кошти. Жодним чином не дозволено, навпаки, заборонено погрози, викрадення чи примусове затримання божника, я вже не кажу про «возіння в багажнику» та використання зброї з метою «вибивання» боргів. Таке поняття як «ставити на счьотчик» до нас прийшло у дев’яностих і там би мало залишитись. Ці всі дії, за Кримінальним кодексом України, кваліфікуються як злочин, і це уже справа правоохоронних органів, які діють на заяву про злочин. Тому, коли хтось опинився у такій ситуації, він чи його рідні-знайомі зобов’язані повідомити про такий злочин саме міліцію.

Лихвар не відповів журналістам

Щоб дізнатися позицію Андрія, журналісти зателефонували йому за номером, який надав Володимир, але, взявши слухавку, абонент сказав, що ми помилилися номером. Тоді журналісти списалися з ним в соціальній мережі ВКонтакті, Андрій пообіцяв прокоментувати, що відбулося між ним та Володимиром, але уже в понеділок обмежив можливість писати йому повідомлення. В будь-якому випадку журналісти готові опублікувати позицію Андрія, якщо він вийде на зв’язок.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии