На посиденьки з трунами й черепами запрошують вінницькі історики

Поговорити про цвинтарі Вінниці запрошують місцеві історики всіх охочих. Для цього організовують дискусію на тему «Кладовища Вінниці: минуле, сьогодення, майбутнє (?)».

Захід відбудеться 22 грудня у книгарні «Є», початок о 18:00. Організатор – громадська організація «Спільнота «Історія Вінниці».

«Міста мертвих» – некрополі – завжди були неодмінними сусідами міст живих. Вінниця не стала виключенням з цих правил. Щоправда, кладовищам Вінниці не пощастило так, як, скажімо, цвинтарям Кракова, Львова чи то навіть Сатанова», – зазначають ініціатори тематичної дискусії.

Вони зауважують, що, наприклад, питання старовинного католицького кладовища у Центральному парку як ніколи стало актуальним після низки регіональних скандалів та активності національних громад міста. Там люди прагнуть вшановувати пам’ять своїх предків.

«Скільки кладовищ за час свого існування мала Вінниця і що з ними сталось? Як розрубати гордіїв вузол поховальних зон на території місць громадського відпочинку, а особливо у ЦПКіВ ім.М.Горького? Чи довго триватимуть макабричні танці і чи можна врятувати пам’ять про пам’ять?», – ставлять історики запитання і обіцяють дати відповіді на згаданому заході.

Анонсована участь дослідниці некрополістики Вінниці, кандидата історичних наук, доцента кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології ІІЕП ВДПУ ім. М.Коцюбинського Тетяни Кароєвої, громадського діяча, керівника ГО «Кресов’яки» Юрія Войціцького, історика Олександра Федоришена. Будуть також інші історики, етнологи та громадські активісти історичного клубу «ХроноТоп».

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии