Захист Юрія Хорта подає скаргу до Європейського суду

Захист Юрія Павленка буде подавати скаргу до Європейського суду з прав людини за неправомірне ув’язнення.

Апеляційний суд Вінницької області відмовив народним депутатам взяти на поруки затриманого громадського активіста Юрія Хорта Павленка.

За словами правозахисника, члена Ради партії «ВОЛЯ» Олексія Бонюка, що безпосередньо бере участь у захисті Хорта, Апеляційний суд виніс таке рішення, бо вважає, що порука не забезпечить обов’язків, які має взяти на себе Юрій Павленко.

-    Утримання під вартою Хорта – абсолютно необґрунтоване. Адже, як з’ясувалося, прокурор ні в Апеляційний, ані в суд першої інстанції жодних відео які доводять причетність Павленка до правопорушень –  не надавав. Тобто нема доказів, що Хорт причетний до будь-яких протиправних діянь. Натомість є безліч свідків, які стверджують, що Павленко не вчиняв цих злочинів і мирно поводився на мітингу,- говорить Олексія Бонюка,- Рішення суду першої інстанції грубо порушує статтю 5 Європейської Конвенції з права людини, коли суд навіть не перевіряв наявність та достовірність наданих доказів.

За словами Олексія Бонюка, на судовому процесі були присутні до 100 громадських активістів. Натомість, суд, який, відповідно до норм КПК, мав би випустити Хорта на поруки народних депутатів, фактично виявив свою нездатність стояти на сторожі закону.

- Однозначно захист буде подавати скаргу до Європейського суду з прав людини за неправомірне ув’язнення. А в той час Юрій Павленко буде вимушений перебувати в ув'язненні за діяння, якого не скоював,- говорить Олексій Бонюк.

 

Нагадуємо, що Юрію Хорту Павленку інкримінують умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень та хуліганство. Народні депутати Юрій Дерев'янко та Ірина Суслова (партія «ВОЛЯ»), а також Ігор Луценко (ВО «Батьківщина»), Дмитро Ярош («Правий сектор») і Юрій Левченко («Свобода») хотіли взяти на особисту поруку затриманого, однак Апеляційний суд їхнє клопотання не задовольнив.

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии