З початку грудня Україна імпортувала з Європи майже втричі більше газу, ніж з Росії

Станом на 20 грудня, з початку поточного місяця для потреб України імпортовано 895 млн кубометрів природного газу. Про це УНН повідомили у прес-службі ПАТ "Укртрансгаз".

"Протягом місяця європейське блакитне паливо надходило з Словаччини та Польщі в обсягах 593,1 та 43,1 млн куб. м. З Російської Федерації було імпортовано 260,8 млн куб. м газу", - йдеться у повідомленні.

За оперативними даними Центрального диспетчерського департаменту ПАТ "Укртрансгаз", за 20 грудня зі Словаччини, Польщі та РФ було імпортовано 30,8; 2,3 та 23,2 млн. куб. м природного газу відповідно.

Нагадаємо, після запуску у промислову експлуатацію газогону “Вояни-Ужгород”, в Україну зі Словвачини розпочалися реверсні поставки газу. За словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, завдяки відкриттю реверсу зі Словаччини і можливістю придбавати газ у Європі, відбулося заміщення 60% газу, який раніше Україна купували в російської компанії “Газпром”.

Реверс газу в Україну здійснюється з Польщі, Угорщини і Словаччини. Водночас, У РФ почали знижувати поставки газу ряду європейских країн й заявили, що хочуть заборонити реверс російського газу в Україну.

Протягом цього року Україна зекономила 500 млн дол. США завдяки імпорту з Європи більш дешевого природного газу, ніж у Росії.

УНН
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии