23% благодійних внесків, що збирають лікарні Вінниці, зникли безвісти

На потреби лікарень у м Вінниця перераховують не всі кошти, які збираються у благодійних фондах з цією метою. Так, понад 23% благодійних внесків зникли безвісти у 2013 році.

Соціологічне дослідження, проведене «Інститутом аналітики та адвокації» (ІАА), показало, що більшість мешканців Вінниця — 85,96% — хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров’я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Вінниці, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров’я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.

На території 7 з 8 медичних закладів м. Вінниця, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 6 лікарень надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сума благодійної допомоги у м. Вінниця через такі благодійні фонди складає понад 24,3 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося майже 49 тисяч осіб у стаціонар і майже 3 мільйона — у амбулаторію.

Увагу ІАА привернуло те, що у відповідь на запити щодо коштів від благодійних фондів у лікарнях називали одну суму, а у податкових звітах вказана інша, яка стосується благодійних внесків в цілому (зазвичай у кілька разів вища цифра). Розрахунки за проведеним опитуванням дозволяють назвати ще більшу суму: понад 33,6 мільйонів гривень за 2013 рік. При цьому на рахунки медичних закладів було перераховано лише 19,4 мільйона гривень — трохи більше половини коштів, отже,23% усього обсягу зібраних внесків просто безслідно зникли? Варто зазначити, що певна частина  благодійних організацій у м. Вінниця не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду.

«Рекордсменом» у зібранні благодійних внесків (не лише з фондів) є Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв — майже 18 мільйонів гривень. При цьому інформація, надана департаментом охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА і лікарнею імені М. Пирогова, відрізнялася: з департаменту повідомляли лише про 11 тисяч гривень від благодійних організацій — у 1800 разів нижчу суму.

Протягом розслідування експерти «Інституту аналітики та адвокації» зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров’я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, попри задекларовані медичними закладами 24,3 мільйони гривень міські органи влади не знають про отримання благодійних внесків міськими лікарнями. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень.

Куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? Чому головні лікарі і міська влада цього не знають та не контролюють?

 

вінниця
вінниця
i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии