• Головна
  • Пережили складний рік без сплеску злочинності
12:08, 2 січня 2015 р.

Пережили складний рік без сплеску злочинності

Неспокійно. Більше вбивств, грабежів, розбоїв, але менше кримінальних проваджень відкрили через незаконне поводження зі зброєю. Як відрізняється статистика злочинності 2014 року, коли в країні почалася війна, від цифр попереднього року?

Рік почався з того, що люди боялися мародерств, грабежів, розбоїв. У місті запровадили патрулювання разом із самооборонівцями. Міліція радила бізнесменам закривати нічні магазини, щоб не принадити до себе людей в масках. Згодом, коли з’явилися бойовики на Сході, - вінничан попередили про високу імовірність терактів...

Отак, в остраху перед терористами та бандитами, які активізувалися в хиткий для країни час, ми пережили 2014-й. І на Вінниччині було більше вбивств, переважно побутових. Не значно, але побільшало грабежів і розбоїв. Особливо навесні, коли ще розвивалися події на Майдані. Згадайте хоча б напад у Зарванцях та в Могилеві-Подільському, де бандити просто забили господарів, вимагаючи гроші.

Люди почали озброюватися для самозахисту. Кількість вінничан, які отримали дозвіл на зброю, зросла в рази. Тим не менше кримінальних проваджень, відкритих через незаконне поводження зі зброєю, цього року зафіксували менше, ніж торік.

Яких злочинів було значно більше – так це тих, що пов’язані з незаконним обігом наркотиків. На викриття таких працювала і міліція, і Служба безпеки. Паралельно - вони зловили заїжджих у Вінницю ДНРівця і бойовика ЛНР.

Ще цей рік значимий тим, що він – останній перед запровадженням реформи системи МВС. Скоро нас буде берегти не міліція, а поліція. Правоохоронців проведуть через переатестацію й перевірки профпридатності і вже провели через АТО. І хоча більше половини співробітників міліції їздили працювати на Схід, лишаючи свою ділянку роботи тут, у Вінниці, розкриття злочинів залишилося на тому ж рівні, що й до антитерористичної операції.

- Криміногенна ситуація на Вінниччині залишається стабільною, попри те, що значна частина працівників міліції постійно несе службу в зоні АТО. Незначне зростання кількості зареєстрованих правопорушень свідчить про те, що люди почали більше звертатися за допомогою до міліції, - говорить прес-офіцер обласної міліції Анна Олійник. - Головним завдання міліції була і залишається безпека людей, аби кожен почувався захищеним на вулиці і вдома. Тож спрямували свої зусилля передовсім на профілактику правопорушень. Збільшення кількості мобільних патрулів на вулицях дозволило покращити розкриття пограбувань, майнових злочинів, призвело до зменшення хуліганств.

- Вище середнього показника по Україні складає розкриття злочинів проти особи - вбивств, розбійних нападів, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілих, - продовжує Анна Олійник. - Є й певні проблемні моменти у роботі – ускладнює розкриття злочинів, скоєних у громадських місцях те, що потерпілі часто звертаються в міліцію несвоєчасно, на другу-третю добу після скоєння проти них правопорушення. Крім того, спостерігається зростання шахрайств. Попри неодноразові попередження працівників міліції через засоби масової інформації про найбільш поширені схеми обману, які використовуються зловмисниками, люди продовжують довіряти пройдисвітам. Актуальним залишається так зване телефонне шахрайство «ваш син в міліції» та правопорушення, пов’язані з розрахунками через мережу Інтернет.

Статистичні дані про кримінальні правопорушення, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань у 2013 та 2014 роках, RIA отримала через сектор зв’язків з громадськістю обласної міліції. Дивіться інфографіку й робіть висновки самі – чи був цей неспокійний рік кримінальнішим від попереднього.




Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...