• Головна
  • Законопроект, що стимулюватиме розвиток ядерної енергетики, зареєстрував у ВР вінницький нардеп
15:21, 4 лютого 2015 р.

Законопроект, що стимулюватиме розвиток ядерної енергетики, зареєстрував у ВР вінницький нардеп

Другого лютого народні депутати України Олександр Домбровський та Володимир Бандуров зареєстрували у Верховній Раді проект Закону України «Про встановлення строків переробки деяких товарів за межами митної території України» №1917.

Причиною такої законодавчої ініціативи, за словами авторів документу, стала відсутність належних умов для вивезення на технологічну витримку та подальшу переробку відпрацьованих паливних елементів ядерних реакторів, а також вивезення уранового оксидного концентрату на переробку за межі України та повернення готової продукції вже у вигляді тепловидільних збірок. 

Скажімо, відповідно до статті 166 «Строки переробки товарів за межами митної території України» нового Митного кодексу України (від 13.03.12 № 4495-VI), загальний строк переробки не може перевищувати 365 днів. 

“Виробництво ядерного палива – це надзвичайно складний та тривалий процес, який складається з кількох основних стадій, – зауважив перий заступник голови комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. – Дійсно, технологічний цикл виготовлення ядерного палива з використанням уранового оксидного концентрату безпосередньо займає приблизно один рік. 

Проте фактична тривалість циклу повинна враховувати інші важливі чинники, які впливають на загальний термін переробки уранового оксидного концентрату за межами території України, насамперед тривалість міжнародних перевезень після окремих стадій переробки, що мають здійснюватися з дотриманням жорстких вимог щодо транспортування ядерних матеріалів.

Ще в більшій мірі це стосується переробки відпрацьованого ядерного палива. Термін переробки та повернення отриманих у результаті цього процесу продуктів може сягати 30 років, що пов’язано з високою активністю як безпосередньо відпрацьованого палива, так і продуктів переробки, та, як наслідок, необхідністю їх довготривалої витримки”.

Тож, за словами народного депутата, ухвалення згаданого нормативно-правового акту забезпечить законні підстави для встановлення митними органами термінів переробки за межами країни відпрацьованих паливних елементів ядерних реакторів та уранового оксидного концентрату, які відповідають тривалим технологічним циклам їх переробки.

“На мою думку, ухвалення запропонованого законопроекту є надзвичайно важливим, адже створення законодавчих умов для розвитку ядерної енергетики має стратегічне значення для формування енергетичної безпеки нашої держави”, – підкреслив Олександр Домбровський.

Довідка

Зараз в Україні експлуатуються чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками типу ВВЕР, у тому числі 13 енергоблоків типу ВВЕР-1000 и 2 енергоблоки типу ВВЕР-440. Усі вони – Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Южно-Українська АЕС входять до складу ДП НАЕК "Енергоатом" та є його відокремленими підрозділами. Для виробництва електроенергії на АЕС у якості енергоресурсу використовується ядерне паливо, так звані, тепловидільні збірки.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...