На Вінниччині після ляпаса в школі хлопчика поклали в психлікарню

Більше місяця серед психічно хворих провів жмеринський шестикласник Костя. Його в лікарню ім. Ющенка привіз на лікування батько після шкільного конфлікту. Чоловік у суді намагається довести, що однокласники травмували його сина серйозніше, ніж просто наставили синців. Того, що звільнили директора школи, батькові замало

Чи був один ляпас, чи дитину дійсно серйозно побили однокласники? В інциденті, що стався на уроці історії в Жмеринській школі №6, кілька місяців розбиралося слідство, і вже більше, ніж півроку, копається суд. А почалося все з того, що один хлопчик зачепив іншого так, що в нього впав планшет на підлогу.


За цю необережність 12-річний Максим ударив у обличчя однолітка Костю, бо через його біганину по класу впала дорога річ й вимкнулася. До конфлікту двох однокласників нібито підключилися інші хлопці з класу. Все це було просто під час уроку. Але учителя в класі не було – відійшов на екзамен, тому з дорослих події не бачив ніхто.

Згодом вчителі сказали, що була рядова ситуація. Ну, поштурхалися хлопчаки, а це інколи буває. Але батько Костянтина Олександр Кравчук розповідає, що його дитина досі жаліється на головний біль. Через вісім місяців після інциденту. Було все це 29 травня минулого року. В останній навчальний день.


- До сьогодні наслідки того пробиття ми відчуваємо, - говорить батько тарвмованого в школі однокласниками 12-річного хлопчика Олександр Кравчук (38)

- Це сталося на першому уроці. Дітей лишили на самоплив. Вони були самі, хто чим займався. Хто кидався, хто плювався, хто бився, - розказує Олександр Кравчук. - Два учні, які боротьбою займаються, потовкли мого сина. В нього дуже сильний крововилив пішов в око, били в висок, в груди, в плечі. Коли він прийшов додому, я помітив, що в нього весь одяг був замащений протекторами від підошви. А медсестра не повідомила ні класного керівника, ні директора школи, ні батьків, просто дала лід і відправила дитину додому. Він годину сидів у підсобці, а потім насилу прийшов додому. Міг би впасти на дорозі… До сьогодні наслідки того пробиття ми відчуваємо.

Діти ходять на суди
Зараз Костя ходить у школу, але в іншу. З торішніми однокласниками він зустрічається на судах. Його тато не збирається залишати шкільний інцидент. Олександр Кравчук розповідає про тривале лікування дитини і те, що правоохоронні органи просто закрили очі на діагнози, поставлені згодом Костянтину.

У документах, які батько привіз в редакцію, простий діагноз «забій» за кілька місяців перетворився на більш серйозний – «закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку, пост травматичний розлад». І це вже, на його переконання, не легкі тілесні ушкодження, як поспішили написати експерти, а травми, щонайменше, середньої тяжкості.

Тим не менше в суді слухається справа про нанесенні легких травм Кості, а відповідач – тільки один хлопчик. Другий став свідком, як і всі інші однокласники.

- Коли експерт виніс «легкі тілесні», а дитина ще лікувалася, ми зрозуміли, що тут куплено все, - говорить батько. - А нас зі Жмеринки направляли в дитячу обласну та в лікарню імені Ющенка, де сина проклали в стаціонар. Я повідомляв про це експерта. Після лікарні, я привіз екіпріз з мокрою печаткою і просив провести додаткову експертизу. Але діагнози, поставлені нам у Вінниці, до уваги не взяли. Експерт виніс вердикт тільки про синці. Потім у суді сказали, що черепно-мозкова травма до побиття не має відношення. Не доведений причинно-наслідковий зв’язок між цим діагнозом і бійкою в школі.

Оштрафували батьків, звільнили директора
- Зараз у сина двоїться в очах, - розказує батько. - Лікарі кажуть, що це може тривати до року. В нього перехідний вік, і ми дуже боїмося, щоб не було епілепсії якої чи ще чого.

Тому ще під час розслідування Олександр Кравчук писав у всі інстанції, щоб покарати винуватих. З міліції йому відписували, що оштрафували батьків двох хлопців за неналежне виховання. Але насправді заплатила штраф тільки одна сім’я.

- Вони навіть у офіційних відповідях безбожно брешуть, - показує бюрократичні помилки батько.  

Прокуратура скаржнику відповідала «порушень не виявлено». Тільки комісія Департаменту освіти знайшла, за що покарати адміністрацію школи. Діти були на уроці самі, а це грубе порушення навчальної дисципліни. Звільнили директора школи. Щоправда йому вже 75 років.

- Коли в суді прокурор каже, що моя дитина сама впала і побилася, то що ж це робиться, люди добрі!? Я думав, раз дитину побили, є медичні докази (є купа матеріалів, купа обстежень з лікарень!), то не повинен щось доказувати, - говорить батько. - Насилу добився, щоб призначили комплексну експертизу. Якщо тільки вона покаже знов «легкі тілесні», буду вимагати іншої. В мене є право на п’ять експертиз!  

Коли тато принциповий
- В мене дитина питає: «Чого так? Вони ціле літо відпочивали, а я лежав і терпів психічно хворих у лікарні». Там день тяжко. Я приходив, я бачив, в мене очі дибом ставали. А моя дитина 37 днів була там. І ще не було на лікування коштів. Уявляєте?

Батько також сказав, що сину дзвонили й писали однолітки з погрозами розправитися за те, що він не змовчав після інциденту. І Олександр заборонив сину заходити у Вконтакті і написав ще одну заяву в міліцію. Врешті – отримав черговий папір для оскарження.

- Мені з міліції написали, що хлопець, який дзвонив моєму синові з погрозами на мобільний, заперечив у своїх поясненнях це, тому матеріли перевірки відправили в архів, - обурюється батько. - Дуже багато брехні. Всі учні брешуть на суді, начебто мій син вибив планшет з рук, і побили його за цього планшета. А він планшета навіть не бачив. Його почав бити Бардецький, який тільки свідок тепер. Костя хотів Бардецького догнати і спитати „за що ти мене б’єш”. От тоді Задриборда йому й вгасив. Він б’є всіх дітей. Про це інші батьки в школі казали, а в суді бояться.


- Дружина постійно плаче, а син питає, чому він має страждати через тих двох неповнолітніх самбістів, які прийоми на дітях відпрацьовують. Ми потерпіла сторона – а нічого не можемо доказати, маючи всі документи на руках, - говорить батько Кості

Поміняли школу. Знов
Врешті Костя в шостій школі провчився тільки рік. Доти був у іншій. Докладно про причину переводу сина батько не розказав.

- Був маленький конфлікт. Вчителька заступилася теж за учня, бо там його мама двері зробила в класі, - сказав тільки.

А от мама Максима, якого судять тепер, не сумнівається, що це спосіб заробити такий в батька Костянтина – звинуватити в побитті й вимагати компенсації.

- Коли в країні таке робиться, ми розбираємося за те, що побилися діти, - говорить Альона Задриборода. – Мій син просто ляпаса дав, а з нього зробили „уголовніка”. Ми вибачалися і готові були сплатити за лікування, за умови, що нам дадуть чеки, напишуть розписку і заберуть заяву з міліції. Батько так не захотів. А пізніше хлопчика ні з того, ні з сього поклав у лікарню. В нас у Жмеринці шість шкіл і три з них вони поміняли. З четвертої школи позаминулого року він пішов так само зі скандалом. Теж судився. Але там, я так розумію, не вийшло заробити. І учні нашого класу, яких допитували в суді, розказували, що Костя спеціально штовхався, а тоді знімав все на камеру телефону зі словами „я папі покажу”. Я впевнена, що ціль батька – збити з нас гроші.  

Мати Максима каже, що все було не зовсім так, як розказує батько Кості.

- Не було такого, яка каже той батько, що його сина просто змісили інші діти, - говорить вона. - Мій син сидів за партою, грав на планшеті. Його ж дитина бігала по класі і зачепила мого так, що випав планшет. Максим встав, підійшов, дав йому ляпаса і сів на місце. Нічого більшого.

Що кажуть у школі
Якщо мама звинуваченого хлопчика так і каже, що батько Кості хоче відкупні, то класний керівник називає Олександра Кравчука зайве принциповим. А про Максима вчителька Валентина Новодацька розповіла, як про запального хлопця, але хорошого учня, відмінника.

- Ви ж вчилися у школі, правда? Знаєте, які бувають стосунки між дітьми. Тут була звична ситуація, - каже класний керівник. - Уявіть: у дитини 12 років падає планшет, дорога річ. Максим гарячий у нас хлопець. Я не кажу, що він не вдарив. Вдарив. І був синець. Нікуди цього не дінеш. Але й не скажеш, що це було зловмисно. З опалу, згарячу він ударив. І діти не сприйняли це за щось серйозне. Вже коли я взнала, і ми почали розбирався, Максим сказав, „мабуть, це я вдарив”. Батько ж Кості нічого нікому не говорив, а одразу заяву директору поклав на стіл - і почалося те, що тягнеться до сьогодні. Вони оговорюють другого хлопчика, Бардецького, що він бив мало не ногами. Ніхто з дітей не підтвердив, що таке було.

- Розумієте, він дуже цікава людина, - каже вчителька про батька Костянтина. – Спочатку казав, що не хоче нікому зла, а потім заявив, що хоче, щоб Здрибороду забрали в спецінтернат. Він і до мене претензій не мав, поки я йому в характеристиці не написала, що не цікавиться життям сина. А Костя прийшов до нас у шостий клас, вчиться слабенько, говорить невиразно, і одразу не вжився в колектив. Я ходила за ним, наче квочка, щоб не зачепили. В кінці кінців заробила “вдячність”. Але то таке. Переступила і забула. Але батько не забув. Ми прийшли у вересні в школу – вже суд.

Разом з тим про сім’ю Кравчуків вчителька розказала, як про хорошу родину.

- Вони трудяжки, двох діток виховують. Але є в них таке: машина переїхала курку чи гуску, і батько зразу ж іде судитися. Таке в нього є. Добивається, щоб все було чесно і по-закону. Це хороша якість, але не в нашому випадку, - вважає вчителька. - Ця ситуація могла вирішитися між дітьми. Діти сваряться і миряться. Але, я так розумію, батько був ображений на п’ятий клас, тому що там щось подібне було, і не покарав нікого. От тепер він вилив усе на нас.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
120 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Винницкий апелляционный суд арестовал имущество провайдера «ВинАстериск». Представителям компании было выдвинуто обвинение в нарушении закона об авторском праве, поскольку предприятие транслировало каналы «Медиа Группы Украина» без согласия правообладателей. Об этом сообщает пресс-служба суда. Согласно данным, «ВинАстериск» без согласия правообладателя в течение 2018 года распространял программы интернет-телевидения, в том числе «Футбол1» и «Футбол 2». Всл...
Культура
Разбирается в искусстве и древней истории. Потому живет в краеведческом музее. Как за ним ухаживают и как воспринимают посетители?  Смотрите в видеосюжете:
Общество
Сегодня, 18 января в Виннице рассказали о первом годе работы Ситуационного центра: "Большого брата", который следит за всем городом круглосуточно с помощью сотен "электронных глаз".Как рассказал и.о. начальника Муниципальной полиции Винницы Виталий Чигур, сегодня к работе Ситуационного центра присоединены около 600 камер, работающих как на улицах, так и внутри коммунальных учреждений: в частности в школах и "Прозрачных офисах". Особое внимание уделяется въ...
Общество
Младший сержант, наводчик-оператор боевой машины 72-й отдельной механизированной бригады Николай Семенюк погиб 14 января в районе поселка Гладосово Донецкой области от смертельных пулевых ранений, которые он получил во время обстрела наших позиций из крупнокалиберных пулеметов. Сегодня, 18 января, в поселке городского типа Браилов Жмеринского района Винницкой области состоялось прощание с Николаем Ивановичем Семенюком (позывной Саид), 1973 года рождения, у...
Общество
В Виннице на улице Тимошенко возобновили троллейбусную остановку после того как там разбили стекло. Теперь остановка имеет более эстетичный вид и полностью защищает пассажиров от возможной опасности со стороны проезжей части. Департамент «Коммунального хозяйства и благоустройства» быстро отреагировал и провел работы по ликвидации повреждения установив новое стекло. Надеемся, что в дальнейшем жители будут больше уважать общее имущество и работу сотрудников.
Криминал
Следственный судья Винницкого городского суда Винницкой области 16 января 2019 удовлетворил два ходатайства о применении меры пресечения в виде содержания под стражей в отношении ранее неоднократно судимого 41-летнего мужчины и 25-летней женщины, подозреваемых в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 3 ст. 135 Уголовного кодекса Украины - оставление в опасности. В рамках досудебного расследования стало известно, что подозреваемый, который...
Общество
В Виннице 17 января чрезвычайники спасли кота, который забрался на десятиметровую высоту на дерево. Об этом сообщили в пресс-службе УГСЧС области.«... с помощью автолестницы сняли с дерева кота, который почти сутки просидел в ожидании спасения», - говорится в сообщении. Напуганное и замерзшее животное спасатели передали владельцам.
Общество
Национальная полиция открыла уголовное производство по заявлению лейтенанта Виктории Сикал. В заявлении говориться, что командир воинской части А1358 домогался к ней. 24-летний лейтенант утверждает, что в течение года командир воинской части предлагал ей облегчить воинское бремя в обмен на интимные услуги. Также правоохранители Винницкой области сообщают, что следователь внес сведения в реестр досудебных расследований еще 21 декабря 2018 года. Криминальное...
Общество
18 января отмечается Крещенский сочельник. Это день накануне Крещения Господнего 2019, когда, собственно, и начинается празднование этого великого события. Именно в ночь с 18 на 19 января принято гадать. А вода, на которую в эту ночь попал лунный свет, считается освященной самой Божьей силой. Наши предки испокон веков верили, что она обладает целебными свойствами, поэтому и оставляли на ночь на подоконниках набранную в емкости воду. Кроме того, с вечера 18...