• Головна
  • Я готовий оголосити воєнний стан - Порошенко
13:33, 5 лютого 2015 р.

Я готовий оголосити воєнний стан - Порошенко

Порошенко заявив про готовність оголосити в Україні воєнний стан.

Президент України Петро Порошенко заявив в інтерв'ю видання El Pais, що готовий оголосити воєнний стан у всій країні, якщо конфлікт на Донбасі не припиниться.

"Якщо наростання конфлікту продовжиться, я готовий оголосити воєнний стан у всій країні, і Рада це підтримає. Поки я цього не роблю, бо це передбачало б обмеження демократії та свобод, а також стало б загрозою для розвитку економіки", - заявив Порошенко.

За словами президента, незважаючи на те, що Мінський дипломатичний процес виглядає мертвим, Україна не може від нього відмовитися. "У нас немає можливості від нього відмовитися, - сказав Порошенко і перерахував основні положення Мінських домовленостей. - Після того як я зробив зусилля для відновлення роботи контактної групи, вони (сепаратитсти), думаю, отримали відповідний наказ, тому що, виставивши Україні ультиматум, сьогодні вони висловлюють готовність до припинення вогню, хоча прагнуть залишитися у певної лінії (вона відрізняється від лінії зіткнення, обговореної у вересні). Мінський меморандум - вичерпний документ, визнаний усіма, в тому числі Росією. Так що потрібно припинити брудну гру і подивитися, коли і яким чином ми здійснимо його на практиці".

Що ж стосується часу засідання контактної групи, за словами Порошенка, це залежить від Путіна.

"Іншого виходу немає. Потрібно оголосити припинення вогню без попередніх умов. Неможливо розмовляти про економічний регулюванні або на інші теми, якщо українська армія обороняється на своїх позиціях, а бойовики мають намір атакувати її регулярно, їх повністю постачає Росія - зброєю, інструкторами, командирами та підрозділами російської армії, які діють на свій страх і ризик", - сказав Порошенко. Він додав: "У Донецькій і Луганській областях відбувається повномасштабний конфлікт, в якому бере участь сама потужна військова машина континенту. Мова не йде про громадянську війну, оскільки, якби іноземні війська були виведені, за два тижні на території України був би наведений порядок демократичним, а не військовим шляхом, через розширення прав самоврядування та широку амністію для тих, хто не вчинив важких злочинів".

Щодо ненадання Заходом Україні зброї, яку вона хотіла б отримати, Порошенко зазначив: "Я президент миру, а не президент війни. Я усвідомлюю, що військовими методами ця проблема вирішена не буде. Вірно, що ми сильно потребуємо зброю, але в оборонному зброю, в засобах шифрованого зв'язку для командування військами, в безпілотниках, в засобах електронної війни, в радарах для встановлення джерел атак".

Порошенко додав, що Україна вже отримала першу партію озброєнь з обмеженим потенціалом від США, Польщі, Франції та інших країн. "Сьогодні ми не говоримо про передачу смертоносних озброєнь, хоча це теж важливо, - йдеться про оборонних озброєннях", - зазначив він.

Порошенко також заявив, що не хоче присутності окупаційних військ в Україні, а підстав для присутності миротворців немає, оскільки Україна сама може контролювати свої кордони. На заперечення журналістки видання, президент зазначив, що це питання до Росії. "Коли ми направили свої війська для оборони кордону, нас обстріляли з систем залпового вогню. Так що це питання до Росії. Росія з тією ж ненавистю обстрілює машини ОБСЄ, її безпілотники і основний табір, де розміщені представники ОБСЄ та контрольного центру (представники армій Росії і Україна).Мир на Донбасі залежить тільки від Росії", - наполягав президент.

Порошенко вважає, що Росія вже розплачується за свою авантюру. "Але наша ціль не покарати Росію, а гарантувати механізм виконання зобов'язань, які Москва взяла на себе. 200-300 миротворців не в силах зупинити потужну військову машину континенту. Ми повинні створити механізм, який включав би в себе припинення вогню і застосування технічних методів контролю на кордоні, ми повинні інформувати про те, коли Росія стріляє. Нас врятує діяльність в транспарентною формі, єдність і солідарність", - сказав Порошенко.

"Ми - не Чечня, і я не хочу вирішувати проблему так, як у Чечні, де десятки тисяч людей загинули на війні, яка стала національною катастрофою для цілого народу. Щоб домовитися в Україні, ми не потребуємо допомоги Путіна, але Путін може надати нам велику допомогу, якщо виведе звідси свої війська і закриє кордон. Крім того, в Чечні генерал Дудаєв і його люди мали свої власні критерії; партизани Донбасу не приймають рішень самостійно, вони - маріонетки Росії", - додав Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...