У Вінниці навколо домофонів - страхи

Вінничани не раз жалілися в міліцію на керівника фірми домофонів, бо він завдав проблем не одному під’їзду. Люди говорять навіть про побиття бізнесменом особливо невдоволених його роботою жінок. Конкуренти ж підприємця кажуть, що він їм псує апаратуру і приводить у офіси народних активістів, перевірки СБУ і просто «гопників». Його заступник все заперечує

Мешканці кількох будинків на Замості і Вишенці називають одну й ту саму людину аферистом і кажуть, що не хотіли б зустрітися з цим бізнесменом сам на сам, бо він небезпечний.

- Він ударив жінку так, що вона опинилася на операційному столі. Творить, що хоче, і займається здирництвом. За моїми даними, на нього люди писали не менше 20 заяв, але всі провадження закривали, - говорить юрист Аеліта Трачук, що не раз скаржилися у податкову інспекцію та фіскальну службу на протиправні дії директора товариства „Дженер Групп” Андрія Бортникова.

Вона розповіла, що цей чоловік збирав готівкою абонплату з її сусідів. Тих, хто не хотів платити, вимикав від системи. Більшість людей просто не звернули увагу, що сплачують не тій структурі, з якою уклали договір. Коли цей нюанс з’ясувався, у поштову скриньку податкової лягла перша скарга на Андрія Бортникова.

Відповіді скаржниця отримала про те, що цей підприємець не резидент, не сплачує податків на території України, тому перевірити його діяльність не можуть. Реєстрація у „Дженер Групп” – кримська. Скарги жінки передала в міліцію, щоб долучили до вже відкритого кримінального провадження.

Але якщо жінка каже про десятки заяв (про таку кількість чула від знайомого правоохоронця), то RIA в секторі зв’язків з громадськістю міської міліції на запит про названу людину сказали: зараз у роботі слідства чотири, об’єднаних в одне, кримінальні провадження. Статті відповідальності – крадіжка і три шахрайства. Більше ніяких даних про цього підприємця база не показала.

Хвацький бізнес  
Заявляв на бізнесмена, коли був керуючим ОСББ, Андрій Нишпорка. Хмельницька фірма ставила на Келецькій, 51а домофонну систему, але передала на обслуговування Андрію Бортникову. Люди не захотіли мати справу з тим, хто збирає абонплату готівкою і відключає за найменшу заборгованість.

- На зборах ми вирішили підшукати інші фірму, і з цього моменту почалися наші пригоди, - говорить Андрій. – Бортников сказав, що ми маємо купити в нього коди доступу до домофонних систем. Хотів дві тисячі гривень готівкою. Коли ми нарешті домовилися, оплатили офіційно, він кодів не надав. Взагалі пропав. За адресою Фрунзе, 4 його фірми немає. Ми хотіли повернути свої гроші і звернулися в міліцію, щоб його розшукали. Тим часом хтось спеціально псував систему - заливав контакти лаком. Нова компанія поміняла блоки, і зараз усе нормально. Але про хід заяви з минулого року нам ніхто не повідомляв.  


- Два місяці після того, як ми відмовилися від послуг Бортникова, у нас не працював домофон. Хтось регулярно псував систему, - говорить колишній керуючий об’єднання співвласників будинку на Келецькій, 51а Андрій Нишпорка (35). - Зараз ми співпрацюємо з іншою компанією, і все гаразд

Залишилися невдоволеними роботою цього підприємця і люди з будинку на Фрунзе, 20. Він теж у них з’явився з інформацією про переданий йому на обслуговування під’їзд.

- Він рейдерським способом хотів усе зробити, - каже старший по під’їзду Олег Веретянов.

А в будинок на Лялі Ратушної, 113 Андрій Бортников починав встановлювати домофон. Старша по під’їзду Надія Паращук каже, що розгледіла в ньому халтурника.

- Як побачила голі дроти, то стала гнати його, - розказує жінка. - Цей аферист мені потім погрожував: „Ти ще попомниш!”

Сусіди Надії Паращук уклали договір з іншою фірмою, але керівника «Дженер Групп» ще не раз бачили. Приходив розказати, що фірма-конкурент розпалася, тому за обслуговування треба платити йому.

- Він у кількох квартирах гроші зібрав. Я з ним знов посварилася, і через 10 хвилин у нас домофон вже не робив. Міліцію викликали, написали заяву на нього, але про неї ні слуху, ні духу, - говорить Надія Паращук. – Я чула тільки, що він на Свердлова жінку побив…

Сильний на руку  
Редакція знайшли ще одну вінничанку, що потрапила в лікарню, як вона каже, через Андрія Бортникова. Жінка боїться за себе і за дочку, тому просила не називати її.

- Ми намагалися забрати в нього гроші, бо ставив домофон „дешево і сердито”. Коли я його зустріла, він посміхався нахабно і несподівано вдарив. Від удару я дихати не могла. І коли видихнула, закричала. Ніхто з сусідів не вийшов. Він на мою дочку підняв арматуру і побіг за нею. Дитину потім так само, як мене, відкачували. Кажуть, кричала на всю лікарню: «Мамочка, не помирай!» Таке було, що словами не передати, через цього виродка… Дочка відтоді лишає ключ в замку, щоб не можна було відчинити ззовні. А сусіди досі думають, що це все казки. Вони тільки швидку бачили.

Що зараз із кримінальним провадженням дворічної давнини про травми середньої тяжкості, жінка не знає. Говорить, що чула про хабар начальнику і погрози в слідчого на електронці.

- То одного документа не вистачало, то іншого. Потім я просто стомилася від ходіння по прокуратурах.

І в міському відділі редакції сказали – немає в них у роботі ніяких заяв про нанесення тілесних ушкоджень Бортниковим.

- Не знаю, що вам там офіційно відповіли в міліції, але мені казали, що Бортников у розшуку, і в Криму, і у нас, - говорить Аеліта Трачук. - Не розумію, чому така людина ходить вільно. Півміста від нього страждає. Усім погрожує і продовжує збирати гроші. Спробуйте поставити ларьок - одразу прикриють. А йому все можна. Мені в податковій міліції сказали, що він по телефону сказав, що в Криму і не може надати пояснення. Нічого робити не хочуть. Підозрюю, в нього є «криша»: або ділиться з кимось, або має людину, що прикриває.

На фірми-конкурентів націлює активістів революції?
У Вінниці працює п’ять фірм зі встановлення і обслуговування домофонних систем. І дві з них сказали, що вже добряче постраждали від керівника «Дженер Групп» Андрія Бортникова.

Управляюча вінницької філії «Домофон Інженіріг Охорона» Олександра Сміян торік купувала в нього кілька під’їздів для обслуговування. Але жінка каже, що продавець виявився нечесним – пропхнув між своїми чужий під’їзд, а потім почав псувати в інших домофонні системи. Ще управляюча говорить, що «Дженер Групп» буквально закидає її абонентів своїми квитанціями про оплату. Вона постійно через нього слухає скарги людей.  

- Він вирізав кабелі шматками, панелі вибивав шокером, і люди бачили, як він знімав обладнання, та писали заяви в міліцію, - говорить Олександра Сміян. – А нещодавно він прийшов до мене в офіс з двома „гопниками”, які лускали зернята. Казав, що я його під’їзди забираю, і тому він забиратиме мої. Насправді люди до мене самі переходять. Благо, мій чоловік з братом були поруч і погасили претензії.  

Що Андрій Бортніков шкодить і в її під’їздах, сказала директор «Строй Мастер Домофон» Наталя Юшко. Після розмови вона написала журналісту на е-мейл: «Замість того, щоб працювати з абонентами, тратимо час на перевіряючих. Нехай з ним хтось інший бореться».

Згадайте візити активістів у «російські фірми». Спочатку Правий сектор, а потімайдарівка Віта Завірюха були якраз у офісі цієї фірми. Привід для претензій такий: товар фірма закуповує в Росії напряму, а не як інші, через центральний офіс.


Віта Завірюха приходила з активістами якраз в офіс фірми «Строй Мастер Домофон», як такої, що працює на Росію. Сама почала бійку, і сама викликала міліцію

- Ми вінницька компанія. Працюють в нас вінничани. Так, у нас російське обладнання. Все домофонне обладнання, яке ставиться в Україні, тільки російського виробництва, - сказали на фірмі «Строй Мастер Домофон», яку тепер перевіряє СБУ. - Раніше ми здогадувалися, а тепер точно знаємо, що це Бортников так бореться з конкурентами. Не може працювати так, щоб його люди рекомендували. Йому краще натравити правий, СБУ, Завірюху. А що він сам в Криму зареєстрований, він не хоче їм сказати?!

Представник  «Дженер Групп» про скарги конкурентів: “З них спитають з цього приводу, однозначно”
Дзвонимо в «Дженер Групп». Замість Андрія Бортникова передали трубку «заму». Чоловік представився керівником відділу сервісу Олегом Васильовичем і прізвища після 45 хвилин розмови не назвав. Запевнив, що сам Андрій говорити з журналістом не буде – дуже зайнята людина.  

- Ви виконуєте замовлення фірми, яка намагається нечесно працювати, - пояснив, чому не хоче назватися, «зам» і заперечив наявність кримінальних справ, збір грошей у чужих під’їздах, побиття, вандалізм чи обмани. - Ну, про які зв’язки ви говорите? Є ж Закон. Ви вірите в цей Закон? Особисто я – вірю!

Далі чоловік розповідав про конкурентів. Сказав, що одна фірма скуповує крадене обладнання, а друга доходи передає ворожій Росії. А про ще одну сказав ось що:

- Ви, як журналіст, повинні знати, що коли людина звертається з заявою в міліцію, то не може за неписаними правилами звертатися до якихось кримінальних авторитетів. Тому з них спитають з цього приводу, однозначно, якщо вони хочуть далі десь порушувати, не дотримуватися законів і так далі…

На запитання про кримську реєстрацію представник «Дженер Групп» почав розказувати, що «Крим - наш»:

- В нашій спілці більше 20 ППшників і десь чотири юридичні особи, які працюють за договорами спільної діяльності по всій Україні. Гроші ідуть на різні рахунки. Кожна фірма за себе сама податок платить. Те, що іде через „Дженер Групп”, то копійки. І щоб ви розуміли – Крим є нашою територією, ми ще не розпрощалися з ним.

Олег також заперечив причетність свого керівника до візитів активістів. Мовляв, Бортников “Айдаром” не керує, щоб направляти їх кудись. Але якраз від нього стало відомо про перевірку спецслужбою діяльності «Строй Мастер Домофон». Звідки він про це знає – співрозмовник не уточнив.

Мін іншим, він казав, що „Дженер Групп” обслуговує 400 під’їздів, і люди задоволені. Мовляв, спитайте в них. Але адрес своїх абонентів Олег не назвав, бо це комерційна таємниця.  

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
308 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
23 января по народному календарю - день Григория Летоуказчика. В старину полагали, что какова будет погода на Григория, таким будет и лето. Именно поэтому существует так много народных примет о погоде, связанных с этим днем. Кроме того, этот день считался началом подготовки к посевным работам. Крестьяне отправлялись в закрома, перебирали зерно, предназначенное для посадки. Самые хорошие хозяева делали это вручную: мелкое зерно шло на мельницу, для муки, кр...
Культура
Сегодня, 22 января, состоялся кастинг "Мисс Винница 2019". На отборочный тур конкурса красоты зарегистрировалось 88 девушек. Среди красавиц выбрали 15 претенденток, которые поборются за корону.К участию в кастинге допускались незамужние девушки, достигшие 16 лет. Кастинг проходил в городском дворце искусств "Заря".На кастинг зарегистрировалось 88 участников, но прийти решились не все. Жюри конкурса отобрало 15 претенденток. Шестнадцатой участницей стала де...
Общество
22 января в День 100-летия Соборности Украины в Виннице под Башней на площади Европейской 500 студентов и учащихся города приняли участие в флешмобе «Единая страна». На площади винничане создали «живое» слово «Соборность» и развернули огромный государственный флаг Украины и спели Гимн ... Слава Украине!
Общество
Сегодня, 22 января, в Виннице трамвай сошел с рельсов. Происшествие случилось около 13 часов на остановке общественного транспорта "Студенческая". Как рассказал  начальник службы эксплуатации "ВТК" Николай Заверюха, сейчас устанавливают причины произошедшего. Одной из основных версий является попадание на рельсы постороннего предмета.В результате происшествия образовалась небольшая задержка общественного транспорта в направлении центра города. Для урегулир...
Общество
В городе Бершадь в Винницкой области священник Московского патриархата не позволил дочери украинского военного стать крестной матерью для новорожденного ребенка. Он выгнал девушку из храма из-за того, что она молилась на украинском языке и была крещена в Украинской греко-католической церкви. Соответствующее видео опубликовала Оксана Лебедь в Facebook. Бершадские хамы Московского патриархата выгнали из храма девушку за то, что она верующая Украинской греко-...
Происшествия
Инцидент произошел на птицефабрике «Винницкий бройлер» ПрАТ «Мироновский хлебопродукт» в г. Ладыжине. 18 января погиб работник. Об этом сообщает управление Труда в Винницкой области. 21-летний машинист занимался разгрузкой цемента с пневмовагона в автоцементовоз. Молодой человек залез на цистерну и упал. Скончался он от травмы головы. Также, была создана комиссия для расследования обстоятельств данного происшествия.
Общество
Сегодня в Виннице ремонтная бригада сети водопровода будет выполнять работы по ликвидации утечки по таким адресам:  по ул. Келецька, 136 на сети водопровода диаметром 300 мм. На время выполнения ремонтных работ будут отключены от водоснабжения дома под номерами 122, 124,126,126а, 128,128а, 130,132,134,136 по ул. Келецька, дома под номерами 14,16,16а, 18,20,20а по ул. М. Ващука, Школы № 34 и 35, детсад №67- по ул. Кн. Кориатовичей 100,104 на сети водопровод...
Общество
Накануне праздника Крещения и в воскресенье после праздника к Православной Церкви Украины присоединились шесть религиозных общин Винницкой области.16 января за поместную Церковь проголосовала община Покровского храма с. Малые Крушлинцы Винницкого района.17 января православные жители с. Сосонка Винницкого района также сделали свой выбор в пользу ПЦУ.19 января был назначен новый настоятель в приход святого апостола Иоанна Богослова с. Бохоники того же Винниц...
Общество
22 января в муниципальных автобусах Винницы появились наклейки с QR-кодом, которые позволяют пассажирам платить за проезд, не используя наличные. Впоследствии такие же коды будут в салонах трамваев и троллейбусов, в каждом по три штуки.Наклейки размещены при входе в автобус, потому рассчитаться телефоном сложно.«Я еще на остановке открыла приложение Privat24, выбрала рубрику« Транспорт »и« Оплата проезда ». Когда зашла в автобус, пришлось сразу же двигатьс...