Замовник немирівського убивства втік у Росію. Карають крайнього

Розшукує Інтерпол. Замовника немирівського вбивства випустили просто на вулицю з психлікарні, а мали забрати у слідчий ізолятор. Крайнім за втечу потенційного довічника зробили начальника конвою, який двома днями раніше возив його на суд...

Виїхав за кордон 59-річний пенсіонер Володимир Кульчицький, якого мали судити за замовлення вбивства лікаря заводу «Nemiroff» 48-річного Сергія Вакарова, що на виборах президента очолював штаб Порошенка. Кілера, який за 1200 доларів застрелив людину з обрізу серед білого дня в його машині, затримали за гарячими слідами. Він під вартою. А замовника взяли на кладовищі, під час похорону, але до кінця розслідування не вберегли.


Як так сталося, знає працівник конвойної служби міліції Олександр Лановий, бо його зробили крайнім в історії втечі. Якраз сьогодні починається суд, де адвокат Віталій Карпалов планує доводити, що винні значно вищі за посадами люди.

- Мене від роботи не відсторонили, - розказує Олександр Лановий, який продовжує супроводжувати арештантів, хоча й сам під запобіжним заходом.

На прохання показати електронний браслет, конвоїр під домашнім арештом каже - немає такого. Не кожному підслідному чіпляють цю дефіцитну річ.  

Передувало втечі
П’ятого листопада Олександр Лановий, як начальник конвою, возив Володимира Кульчицького в Тульчинський райсуд. У Немирові не могли зібрати колегію суддів, тому слухання проводять в сусідньому райцентрі. Того дня підозрюваному вкотре вирішували міру запобіжного заходу.

Що цю людину затримали на похороні Сергія Вакарова, RIA писала тут - Вбивство голови виборчого штабу Порошенка замовив вітчим його дружини. Мотив злочину - неприязні стосунки на грунті родинних зв’язків.

Продовження історії залишалося за кадром. Нікому розголосу досі не потрібно було. Тепер, коли в суд передали справу конвоїра Ланового, багато чого з’ясувалося.

Наприклад, що слідча клопотала в суді про зміну Кульчицькому арешту на альтернативну міру запобіжного заходу – утримання в обласній психіатричній лікарні №2. Він - інвалід, стояв на обліку в невролога і лікувався раніше в лікарні імені Ющенка. А перше відділення психлікарні під Вінницею – закрите. Суд погодився, що перебування в ньому унеможливлює ризики. Вплив на свідків, втечу тощо.

У психлікарню помістили підозрюваного в злочині, який карається довічним ув’язненням, щоб провести судово-психіатричну експертизу. Так пояснили тепер у міліції. Але людина там була аж чотири місяці. Слідча ще двічі клопотала, щоб продовжити тримання там. Тільки в листопаді прокурор попросив відправити арештанта в СІЗО. Суд ухвалив це, але… етапування не відбулося.  

- Коли на суді Кульчицькому змінили запобіжний захід, я зателефонував до старшого лейтенанта Скворцова спитати, що мені робити, - каже Олександр Лановий. - Він сказав завезти його назад у лікарню. Я так і зробив. Про це написав рапорт і отримав відмітку в дорожньому журналі, що претензій до мене немає.

Чому конвой не здав арештанта в СІЗО? Не прийняли без особової справи. В лікарні ж в кінці дня було нікому зібрати документи. Та й у наказі на конвоювання, який отримав Лановий, написано – доставити в суд і назад, в лікарню.

Втрясти бюрократичні моменти між собою лікарня і керівництво конвойної роти, як каже адвокат, мали і могли наступного дня. Строк тримання в лікарні Кульчицького спливав шостого листопада. До цього процесу Лановий вже нічого не мав. Працював за іншими нарядами.

Паперова тяганина  
- Коли строки горять – це критична ситуація. Кидають усе і цим займаються. А тут усі вдарилися в бюрократичні стосунки, які й призвели до того, що людина втекла, і шансів, що повернеться, немає, - говорить Віталій Карпалов. – Потім цікавими чином керівник, якому Лановий залишив рапорт і ухвалу суду, сказав: “У мене їх немає, бо по канцелярії не передавав”. Насправді він сховав документи. Якби Лановий їх не залишив, його б не звільнили з чергового.

Заввідділення психлікарні по телефону в керівництва конвойної роти вимагала, щоб забрали людину в слідчий ізолятор. Наголошувала про закінчення строків тримання. Із неї натомість вимагали письмову заявку.

- Кинула медична установа заявку про конвоювання не по факсу, а по пошті, і вона прийшла 10 числа, - говорить Віталій Карпалов. – Коли приїхали конвоїри в лікарню, їм сказали, що людину випустили просто на вулицю. Сьомого числа вивели з відділення під охороною, потисли руку і попрощалися. А він: «дякую», сів на потяг і поїхав у Росію.

Як сказала прес-офіцер обласної міліції Анна Олійник, втікач зараз у розшуку Інтерполу. За оперативними даними, він справді виїхав у Росію. Звідти навряд чи видадуть Україні будь-кого.- Він не втік, - говорить адвокат Кульчицького Іван Бездітний. - Його фактично вигнали з лікарні, яка має обмежені вимоги до пресування осіб. Це те саме СІЗО. Відкрили двері і сказали: „Іди, бо за тобою ніхто не приїжджає”. І він пішов. Хати в нього немає. Через що ж конфлікт виник? Через те, що той зять з його нерідною дочкою відібрали в нього будинок. Якщо немає, де жити, то куди він мав дітися? На вулиці ночувати? А в Росії є якісь родичі, і він собі туди поїхав. Якщо не спрацювала система, це не значить, що хтось має бути обмежений у своїх правах. Всі вільні люди. Кожен, хто що хотів по справі, те й отримав.  

Тим часом Олександру Лановому «світить» від трьох до восьми років за невиконання судового рішення.

- У рамках кримінального провадження перевірялися й інші працівники роти конвойної служби міліції, лікарі, однак достатніх даних щодо їх винуватості не встановили, - каже начальник відділу прокуратури області Володимир Карнарук і про відповідальність Ланового додає: - Ухала суду щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення. І начальник конвою зобов'язаний уміло й твердо керувати діями конвою й своєчасно доставляти конвойованих до місця призначення. Маючи значний досвід роботи, Лановий знав, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Було міліцейське службове розслідування   
Після втечі замовника вбивства міліція проводила службове розслідування. І за його результатами звільнили командира конвойної роти, кільком підлеглим винесли догани та попередження про неповну посадову невідповідність. Крім того, вказали керівникам обласної міліції на недостатній контроль.

- За порушення службової інструкції Лановому оголосили про неповну посадову відповідність. Крім того, прокуратура в його діях побачила склад кримінального правопорушення, - говорить Анна Олійник. - Це не залежало від нашого розслідування. Притягнення до дисциплінарної відповідальності не виключає кримінальної.

Адвокат Ланового називає згубною практикою – карати за одне порушення людину двічі. Він у суді буде доводити, що це керівники його підзахисного, судді, прокуратура й лікарня «допомогли» втечі злочинця, а не прапорщик без права на самодіяльність.

- Надіємося на справедливе судове рішення. А зараз бачимо тільки бажання бігом знайти крайнього, - каже він. - Ситуація ж - надзвичайна. Розслідування немирівського вбивства на контролі в генпрокуратурі, тому треба було показати, що всі покарані. Але ж якби це були реально люди, які дали змогу злочинцю ходити на свободі! Намагаються покарати найслабшу ланку ланцюжка. Людину, яка виконувала функцію кур’єра – доставити з точки А в точку Б, і ніяких рішень приймати була не в змозі.

- Він 15 років працював зранку до смеркання, вдома повно нагород, бо віддається повністю роботі, тай вчиться в академії. І отака вдячність, - говорить дружина конвоїра Ірина.
- Мене зробили крайнім, але я звільнятись не буду. Спочатку відвоюю, а потім подивлюся в очі тим людям, які не відповідають за свої слова і дії, - каже Олександр Лановий (36)

«Чого злочинця направили в дурдом? Його ховали тут!»
Завідувачка відділення, звідки пішов Володимир Кульчицький, не захотіли будь-що пояснювати ні міліції, ні пресі. А лікар-ординатор того ж відділення примусового лікування психічно хворих, що скоїли суспільно-небезпечні дії, Михайло Сокур говорив з журналістом.

- Скажіть, злочинець може утримуватися в сумашедшому домі? Здорова людина-злочинець? Згідно з Законом України про психіатричну допомогу, це заборонено – стаття третя! Ніяких психічних розладів у нього не було! - сказав Михайло  Сокур. - Літом минулого року комісія судово-психіатричної експертизи визначила, що він не страждає на жодне із психічних захворювань. Чого суд не прийняв рішення, щоб його забрати одразу в «капезе», а в сумашедший дом направили? Ховали його тут? Возили з суду в суд, а потім знов привезли сюди. На якій підставі ми мали його утримувати? Нема в статуті лікарні, ні слова, ні півслова про це. В будь-якій лікарні не можна утримувати людей, то чого в сумашедшому домі можна? То прокурор киває на суддю, то суддя на прокурора, то на конвойну службу. Всі невинні. Сумашеший дом - винен.

- То ця людина симулянт? - питаємо в лікаря.

- Не симулянт. Він інвалід, але не по психічному захворюванню. У нього інсульт був. Неправильно було з самого початку прийняте рішення про поміщення його сюди не на лікування.

- А відділення у вас не під вартою хіба?

- Під вартою, це коли стоїть коло палати часовий. А в нас охороняють тільки периметр, відповідають за те, хто заходить, хто виходить. Вони ж писали в своїх рішеннях «помістити під варту». А де ж та варта? Варти немає! Ми не раз слали листи прокурору, щоб забрали його від нас. Прокуратура: добре-добре. Але зараз вони зрозуміли це все і сказали: більше ми до вас таких людей посилати не будемо. Дійшло! Хай вибачають тепер. Хай ловлять його. Кожен повинен займатися своєю справою.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
46 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
20 января в 00:36 в Службу спасения поступило сообщение о пожаре в одной из комнат общежития Винницкого транспортного колледжа, расположенном на ул. Героев Крут в областном центре. По повышенному номеру вызова к месту чрезвычайного происшествия были направлены дежурные караулы государственных пожарно-спасательных частей Винницы.Персонал объекта до прибытия спасателей совершил эвакуацию лестницей 30 жителей. Бойцы ГСЧС на месте вызова выяснили, что огнем ох...
Общество
Имя Иоанна Предтечи знакомо всем верующим православным христианам. 20 января христианский мир отмечает празднество, посвященное памяти этого Святого - Собор Иоанна Предтечи. Согласно православному календарю, Собор Иоанна Предтечи принято ежегодно отмечать в один и тот же день, в отличие от некоторых других церковных событий, дата которых год от года меняется. Иоанн Предтеча, или Иоанн Креститель - значимая фигура не только в православном христианстве. Като...
Криминал
Сотрудники УСБУ в Винницкой области совместно с департаментом собственной безопасности Нацполиции под процессуальным руководством военной прокуратуры Винницкого гарнизона разоблачили на взятках работников Главного управления Нацполиции в Винницкой области.Оперативники спецслужбы установили, что двое полицейских вымогали у жителя Винницы шесть тысяч гривен. В случае отказа уплатить сумму они угрожали фальсифицировать доказательную базу и искусственно начать...
Криминал
Винницкая полиция открыла уголовное производство против командира военной части А-1358 Виктора Иванива, которого обвиняют в том, что он на протяжении года домогался своей коллеги. Заявление правоохранителям 24-летняя лейтенант Виктория Сикал подавала уже не раз, но в Хмельницком, где все и происходило, над откровением девушки только посмеялись, сообщает "Укринформ". Отмечается, что руководитель якобы регулярно предлагал Сикал вступить в половую связь в обм...
Общество
Сегодня, 19 января, в Украине отмечают Крещение. Винничане традиционно собираются возле водоемов, чтобы нырнуть в ледяную воду. Празднование происходят на двух водоемах - Вишенском озере и в районе масложирового комбината.Винничане поочередно погружаются в крещенскую воду. Развлекательные мероприятия начались в 12:00 дня. В парке Дружбы народов установлены палатки, где можно приобрести чай и кофе. Для того, чтобы удобно было заходить в воду, обустроены спе...
Культура
16 лютого до Дня всіх закоханих у Вінниці в Будинку офіцерів відбудеться великий сольний концерт Alekseev. ALEKSEEV – учасник вокального телешоу «Голос країни», що став музичним кумиром сучасності. Тріумфатор у номінації «Відкриття року» за версією Першої музичної премії YUNA, у номінації «Прорив року» престижної музичної премії M1 Music Awards. Володар більше 20 значних музичних нагород СНД. Всього за 2 роки на сцені ALEKSEEV створив власний музичний прос...
Происшествия
Жительницу села Писаревка Ямпольского района Винницкой области Юлию Вышгу, которая в прошлом году убила своего новорожденного сына, приговорили к году тюрьмы. Суд признал ее виновной в преступлении и назначил минимальное наказание, передает "33 канал". Отметим, что прокуратура просила для горе-матери три года лишения свободы. Теперь женщина, у которой четверо детей, может обратиться в Винницкий апелляционный суд, чтобы обжаловать приговор. Односельчане Юли...
Общество
19 января православная церковь отмечает великий двунадесятый праздник – Крещение Господне и Богоявление (Водокрещи). В народе праздник назвали Водокрещи. Название появилось из-за основных крещенских обрядов – водоосвящения, или водокрещения. К Крещению готовились еще накануне: мыли избы и тщательно выметали сор, в котором, по мнению наших предков, мог спрятаться чертенок. По поверью, утром перед водоосвящением в воде должны утонуть все чертенята. Вечером п...
Происшествия
17 января в Мурованокуриловецком районе пес покусал свою хозяйку. 77-летняя пострадавшая женщина в шоковом состоянии с множественными ранами туловища, переломами рук и ампутацией одной из верхних конечностей доставлена ​​в реанимацию.Несчастный случай произошел в селе Высшеольчедаев около 14.00.Домашняя собака во дворе собственного хозяйства покусала свою летнюю хозяйку. С тяжелыми травмами женщину обнаружил сын, когда вернулся домой и вызвал врачей. Сейча...