• Головна
  • Відсьогодні імпортні товари обкладаються додатковим імпортним збором
11:15, 26 лютого 2015 р.

Відсьогодні імпортні товари обкладаються додатковим імпортним збором

25.02.2015 року в газеті «Урядовий кур’єр» (№ 35) опубліковано Розпорядження Кабінету Міністрів України №119-р від 16.02.2015 р. «Про завершення консультації з міжнародними організаціями стосовно запровадження тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу України». Після опублікування даного рішення набирає чинності Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» від 28.12.2014р. №73-VIII, яким запроваджується додатковий імпортний збір.

Додатковий імпортний збір справляється починаючи з 26 лютого 2015р. з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю. Об’єктом оподаткування додатковим імпортним збором є товари, визначені у пунктах 1,2 частини першої ст. 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів згідно зі ст. 5 вищезазначеного Закону.

При нарахуванні додаткового імпортного збору використовуються наступні коди виду платежу:

  • «022» - додатковий імпортний збір на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами господарювання;
  • «122» - додатковий імпортний збір на товари, що ввозяться (пересилаються) на територію України фізичними особами.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу» від 28.12.2014р. №74-VII, додатковий імпортний збір включено до переліку особливих видів мита, які, в свою чергу, є різновидом мита (ст. 271 Митного кодексу України). Відповідно до пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Таким чином, при нарахуванні податку на додану вартість до бази оподаткування цим податком включаються суми додаткового імпортного збору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...