• Головна
  • Чи можуть вінничани безкоштовно отримати міжнародну освіту?
14:20, 3 березня 2015 р.

Чи можуть вінничани безкоштовно отримати міжнародну освіту?

Міжнародна освіта не лише відкриває широкі можливості у подальшому житті, а й розширює кругозір. Зазвичай таке навчання обходиться досить недешево, однак існує чимало можливостей поїхати на навчання за кордон безкоштовно.

Цього навчального року Міністерство освіти і науки України, а також відомства та дипломатичні установи країн світу оголосили про стипендіальні програми на навчання за кордоном. 

Наприклад, Міністерство освіти, молоді, фізичного виховання Чеської Республіки виділило 4 стипендії для українських студентів і викладачів ВНЗ для вивчення чеської мови. Це навчання у Літній школі слов’янських студій в Чехії.

Також для українських студентів є можливість навчатися у Китаї. Уряд КНР дало Україні аж 57 стипендій на поточний навчальний рік.

Крім того, для української молоді існує можливість навчання в Румунії. Стипендію для студентів із країн, що не є членами ЄС, виділило Міністерство закордонних справ Румунії. Здобути ромунський диплом зможе аж 85 студентів.

Детальну інформацію щодо усіх програм можна отримати на сайті Міністерства освіти України. В департаметні освіти Вінницької облдержадміністрації також радять запитувати інформацію про можливість закордонного навчання в ректораті вузів. 

Гранти не проходять через Департамент освіти, вони передаються від Міністерства освіти напряму до керівників ВНЗ, тому нам жодної інформації з цього приводу не надається. Декілька років назад до нас надійшов гран на освіту закордоном, але ми одразу ж передали його до керівників ВНЗ, - розповів завідуючий сектором вищих навчальних закладів, науки та інтелектуальної власності Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Андрій Клапоущак.

У Вінниці також є підприємства та фізичні особи, які допомагають зі вступом до ВНЗ інших країн. Також багато людей намагаються виїхати і вступити самостійно. Доприкладу, програма "Доступна європейська освіта" діє на базі обласного осередку Товариства "Україна-Польща-Німеччина". Також у Вінниці діє проект Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) «Освіта без кордонів». Ще для вінничан відкрита можливість міжнародних студентських обмінів, яка підтримується урядом США. Це програма «FLEX». Вона відкрита для школярів старших класів, які прагнуть провести один рік у американській у школі та пожити у прийомній родині. Участь у програмі є безкоштовною, студентам виплачуються кишенькові. Головне – пройти випробування з англійської мови.

Я поїхав у США після дев’ятого класу. Потрапив до штату Джорджія. Жив у маленькому містечку Савана, яке є одним із популярних курортів на Атлантичному океані. Навчався у школі, був менеджером шкільної бейсбольної команди. Це безцінний досвід, який випадає раз у житті. У мене була чудова прийомна родина, ми й зараз підтримуємо стосунки. Мені навіть пропонували навчатися там та переїхати у США на постійне місце проживання, але я зараз потрібен Україні,- розповів студент Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Володимир Мельник.

Кількість студентів, бажаючих навчатись закордоном зростає з кожним роком. Студенти бажають отримати якісну іноземну освіту, щоб бути конкурентоспроможними в Україні, або залишитись працювати у тій країні, де вони навчалися. Але через курс валют, який склався на сьогоднішній день в Україні, студентам все важче потрапити до омріяного зарубіжного вузу.

Тенденція звичайно йде до збільшення бажаючих, оскільки з кожним роком збільшується кількість задоволених існуючих або колишніх студентів польських ВНЗ. Але є декілька гальмуючих факторів, один із них - економічна ситуація в Україні, зокрема падіння курсу гривні, - розповідають куратори проекту «Освіта без кордонів».

Не лише економічна ситуація в країні не сприяє виїзду наших студентів на навчання закордон. Для деяких студентів перешкодою у вступі до зарубіжних ВНЗ є незнання мов.

Я погано вчила англійську у школі. Якось не було мотивації. Тому як я можу їхати вчитися закордон? Зараз вже пізно щось міняти,- поділилася студентка Вінницького аграрного університету Вікторія Шинкарук.

Тож, незважаючи на економічне становище, в якому знаходиться зараз більшість українських родин, можливість безкоштовного навчання закордоном є. Але для цього потрібно докласти зусиль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...