Підсумки зустрічі у Відні: Як модернізувати Україну, принести мир і відновити економіку

На міжнародному форумі "Україна завтра" у Відні створено Агентство з модернізації України, яка розробить план розвитку країни

Сьогодні у Відні на міжнародному форумі "Україна завтра" було презентовано Агентство з модернізації України, яке протягом 200 днів розробить план розвитку країни. "Ми маємо взяти для себе орієнтир і рухатися вперед. Ми повинні задати планку і визначити, де Україна повинна бути через 25 років", – заявив, представляючи Агентство, голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ. Нагадаємо, форум "Україна завтра" був проведений Федерацією роботодавців за участю найбільших профспілкових організацій України.

План модернізації України готуватимуть вісім відомих європейських політиків і бізнесменів, які очолили напрямки євроінтеграції України, з охорони здоров'я, фінансів і податків, економіки, торгівлі, конституційної реформи та юриспруденції, протидії корупції і застосування законів. У підсумковій декларації форуму зазначається: "Програма модернізації буде включати в себе основні положення, що мають вирішальне значення для майбутнього України: реформи Конституції, правової системи та державних інститутів, інтеграція в Європейський Союз, боротьба з корупцією, питання фінансового сектору та системи управління, модернізації економіки, торгівлі та охорони здоров'я. З початком впровадження реформ буде створено Український фонд відновлення з метою підтримки сталого розвитку економіки та інфраструктури".

Крім створення плану з модернізації України, буде створено фонд реконструкції України, зазначив Дмитро Фірташ. Він має намір поставити питання про залучення інвестицій для відновлення економіки в розмірі 300 млрд. доларів. "У системі немає крові, нам треба її туди закачати. Проводячи реформи, ми повинні створити інвестиційний фонд, в якому буде не менше 300 млрд доларів. Україна – велика держава. І ми розуміємо, що потрібні великі гроші. За ці 200 днів ми повинні попрацювати з інвесторами та залучити фінансування як від європейських, так і від українських сторін. Але програма не повинна бути відірвана від бізнесу, й інвестор повинен розуміти, на що він дає гроші. Важливо, щоб бізнес розумів, за яких умов він інвестує в Україну", – пояснив глава Федерації.

Дмитро Фірташ: Проводячи реформи, ми повинні створити інвестиційний фонд, в якому буде не менше 300 млрд доларів.

Відомий французький політичний журналіст, філософ і письменник Бернар-Анрі Леві впевнений, що завдання з відновлення економічної стабільності в Україні є одним із першочергових, і за допомогою плану з модернізації України вона може бути досягнута. "Історичний досвід показує, що розвиток і потенціал вирішують все. Польщі говорили, що вона є лише частиною геополітичної гри, і пропонували "змиритися з долею". Проти нас будуть безмежні скептики, які говоритимуть про поразку. Але якщо ми досягнемо успіху, ці 200 днів матимуть величезне значення для України. Я згадаю ім'я Маршалла – цей чоловік став засновником Європи. Так само ми, ставши авторами нового плану Маршалла, відчуємо, що люди України пройдуть через ворота Європи", – заявив Бернар-Анрі Леві.

Бернар-Анрі Леві: Якщо ми досягнемо успіху, ці 200 днів матимуть величезне значення для України. Я згадаю ім'я Маршалла – цей чоловік став засновником Європи. Так само ми, ставши авторами нового плану Маршалла, відчуємо, що люди України пройдуть через ворота Європи

На думку багатьох учасників дискусії, сьогодні Україна дійсно переживає історичний момент, який визначає подальшу долю країни і може кардинально змінити життя простих українців. Перший президент України Леонід Кравчук порівняв нинішні події з моментом проголошення незалежності країни. "Я можу провести історичну аналогію. У 1991 р. більшість українців не вірили, що Україна зможе стати незалежною країною. Еліта не вся вірила в це. Але ми зібралися в Біловезькій Пущі, розробили та підписали там документ, який змінив і Україну, і Росію, і Білорусь. На карті світу з'явилася нова країна, Україна отримала політичну незалежність. Сьогоднішня програма спрямована на те, щоб кожну людину зробити незалежною. Щоб кожна людина могла відчути результати своєї роботи, відчути правову основу", – заявив Кравчук на форумі у Відні. На його думку, Біловезька Пуща, яка дала політичну незалежність країни, буде доповнена програмою економічної незалежності, незалежністю кожної людини.

Для цього у нашої країни є необхідний потенціал, і при застосуванні правильних стандартів економічний розвиток буде успішним. "Ми будемо сподіватися на план розвитку для України з урахуванням ключових секторів економіки – сільського господарства, металургії, авіації", – заявила екс-глава організації французьких роботодавців MEDEF Лоранс Парізо. Вона також відмітила потужні трудові ресурси України.

"В України величезний потенціал, мільйони кваліфікованих фахівців... Але при цьому 92-е місце з розвитку професійних ресурсів, дуже низький дохід на людину в рік"

Такі цифри навів колишній Державний президент Південно-Африканської Республіки Фредерік Віллем де Клерк. Він нагадав, що багатьом країнам вдалося досягти успіху, запорука якого – утвердження верховенства права, розвиток інфраструктури бізнесу, готовність працювати з інноваційними технологіями. "В Україні є всі умови для цього, залишилося тільки прийняти вірне рішення і дотримуватися правильних стандартів", – сказав Фредерік Віллем де Клерк.

Реформи, завдяки яким сформуються прозорі правила роботи бізнесу і буде проведена боротьба з корупцією, є також одним із основних факторів для надання зовнішніх інвестицій. "Можна дати мільярди доларів, але перед тим, як говорити про гроші, ми повинні створити стратегію", – заявив директор Британсько-Українського товариства, Голова спеціального комітету з культури, медіа та спорту Палати громад Джон Віттінгдейл.

Для того, щоб поліпшити ситуацію в цій галузі, представники ЄС готові допомогти, однак результат залежить від української влади. "Тепер українським друзям потрібно допомогти. Подумати, з яких причин програми не досягають успіху. Дуже важливо, щоб законодавство було правильно сформоване, не було пробілів, щоб не допустити корупції. Щоб закон був один для всіх – і бідних, і багатих, і тих, у кого є влада, і тих, у кого немає", – заявив колишній прем'єр-міністр, екс-глава МЗС Польщі Влодзімеж Цімошевич, додавши: "Нас свого часу кинули у воду, щоб навчитися плавати. Те ж саме потрібно зробити Україні. Потрібна незалежна прокуратура, поліція, судова влада, а також прозорі відносини між цими структурами".

На думку Гюнтера Ферхойгена, колишнього європейського комісара з питань розширення, екс-віце-президента Європейської комісії з питань підприємництва і промисловості, Україна зараз повинна самостійно запустити реформи. "Тоді ЄС прийде. ЄС не приїде на білому коні і не зробить все за допомогою чарівної палички", – заявив Ферхойген. Він зазначив, що в Польщі необхідні кроки реформ були здійснені в ранні 90-і. "Боляче, гірко, але таким було рішення", – сказав він, зазначивши, що потрібно відновити довіру до української економіки.

Гюнтер Ферхойген: ЄС не приїде на білому коні і не зробить все за допомогою чарівної палички

Однак про повноцінне відновлення економіки України можна буде говорити лише тоді, коли буде вирішено військовий конфлікт. "Економіка буде розвиватися тоді, коли піде зброя. До цього моменту у нас вже повинен бути план модернізації", – заявив на форумі колишній міністр закордонних справ і екс-глава Мінфіну Австрії Міхаель Шпінделеггер. "Все повинно бути досягнуто мирно", – згоден з ним Бернар-Анрі Леві.

На думку колишнього Державного президента Південно-Африканської Республіки Фредеріка Віллема де Клерка, для вирішення конфлікту в Україні країни повинні враховувати інтереси інших держав, адже на цьому тримаються міжнародні відносини. Найкращий шлях вирішення ситуації – переконати РФ, що вона є партнером, з яким готові рахуватися в міжнародних справах, вважає колишній Держпрезидент ПАР. "Якщо ми будемо діяти таким чином, з європейського боку треба вимагати від Росії суворого виконання міжнародних угод і заборони на використання озброєння. Потрібно пам'ятати, що Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї, і Захід взяв на себе зобов'язання з підтримки України. Також потрібно пам'ятати про мінські домовленості, гарантувати незалежність і територіальну цілісність України, захист прав людини і прав на використання рідної мови", – заявив він.

При цьому Фредерік Віллем де Клерк упевнений, що співпраця між країнами має продовжуватися. "Чи зможе ЄС з його різними інтересами і економічними ускладненнями спроектувати нову залізну стіну з РФ? Якщо це станеться, проблеми можуть початися в інших пострадянських республіках. Замість цього потрібно потурбуватися створенням сильної України, де життя буде краще, ніж по той бік кордону, в РФ", – зазначив експерт.

Перший президент України Леонід Кравчук також зазначив, що Україні потрібні справедливі і взаємовигідні відносини з сусідніми країнами. Сусідів не вибирають, вони дані нам історією. Я знаю думку українців про нещастя і смерть, які несе війна. Вже 6 тис осіб загинули. З них 2 тис. – молоді хлопці, бійці, які захищають нашу землю. Україна готова до співпраці з Росією за однієї умови – щоб Росія не втручалася у внутрішні справи України", – заявив він. Екс-глава держави упевнений, що Київ і Москва повинні "перезавантажити" двосторонні відносини. "На Донбасі вбивають і росіян, і українців. І якщо це захист – такого захисту ніхто не хоче. Ми хочемо нормальних відносин і нормального спілкування з Росією.В основі має бути добросусідство, рівність і економічна доцільність. І ми будемо жити мирно як раніше, але Україна вже не буде послушницею – вона вибрала європейський шлях і йтиме ним", – заявив Леонід Кравчук.

Леонід Кравчук: І ми будемо жити мирно як раніше, але Україна вже не буде послушницею – вона вибрала європейський шлях і йтиме ним

При цьому, на думку експертів, у галузі економіки нашій країні не потрібно робити вибір між двома ринками. "Україні не обов'язково вступати в ЄС чи залежати від Росії. Вона матиме свою вагу, виконуватиме роль моста між ЄС і РФ. Якщо Україна стане процвітаючою країною, ніяких проблем із сепаратизмом не буде, кожен захоче приєднатися до успіху України, незалежно від мови, якою говорить", – упевнений Фредерік Віллем де Клерк.

У такій позиції й полягає сила та основна геополітична перевага нашої держави, вважає Дмитро Фірташ. "Ми повинні зробити єдиний ринок, а не дивитися в один чи інший бік", – заявив бізнесмен.

segodnya
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В течение 22-23 июня в Службу спасения неоднократно поступали сообщения об исчезновении местных жителей у водоемов. За выходные дни в Винницкой области извлечены тела четырех утопленников.22 июня в с. Лозуватая Липовецкого района в местном пруду во время купания погиб человек. По предварительной информации, он пошел купаться накануне поздно вечером 21 июня.Прибыв к месту вызова, бойцы Службы спасения с помощью надувной лодки и аварийного-спасательного инст...
Общество
Уже в течение 12 дней на улице Замостянской продолжается реконструкция трамвайных путей. За этот короткий срок было выполнено большое количество работ. Среди них было демонтировано трамвайное полотно и опоры контактной сети.Далее было уплотненное земляное полотно, на которое вложили геотекстиль, слои песка, отсева и сделана бетонная и асфальтовая подушка, на которую вчера были вложены все бетонные плиты. Теперь осталось установить сами рельсы, сварить стык...
Общество
В следующем году Винница будет иметь 85 км велодорожки. Об этом заявил городской голова Сергей Моргунов в facebook. «Популяризация велосипедного транспорта - один из наших приоритетов. И к 2020 году сеть велодорожек должна составить 85 км», - написал мэр.Также Моргунов высказался по покраски велодорожек в красный цвет. В Виннице первая такая появилась на улице Воинов-интернационалистов. «Окрашенные в красный велополосы на Воинов-Интернационалистов - новая...
Криминал
В Виннице на улице Келецкой нетрезвый мужчина напал с ножом на 31-летнего винничанина за то, что тот сделал ему замечание. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.Поздно вечером в полицию поступило сообщение от врачей скорой помощи о том, что в отделение с резаной раной теменной области головы и ножевым ранением плеча госпитализирован 31-летний житель Винницы. Ранили мужчину возле одного из магазинов на улице Келецкой.Злоумышленника, которы...
Общество
В городе вблизи Европейской площади состоялся второй фестиваль бездомных животных хвост-фест. Напомним, что первый фестиваль проходил еще 1 июня на этом самом городе. Волонтеры привезли собак и кошек, которые нуждаются в хозяевах. Для того чтобы их получить необходимо было иметь при себе паспорт для оформления договора.
Происшествия
В Виннице прокуратура настаивает на изменении меры пресечения полицейскому, который толкнул Александра Комарницкого, тот ударился головой и впоследствии скончался. Об этом сообщает прокуратура Винницкой области.  Прокуратура хочет взять полицейского под стражу. Прокуроры уже подали апелляцию в суд, по решению которой правоохранителю выбрали меру пресечения в виде круглосуточного домашнего ареста с ношением электронного средства контроля.  "Прокуратура Винн...
Культура
Будь-яка дівчинка з дитинства мріє виступати на великій сцені під світлом яскравих софітів, дефілювати у неймовірній сукні та приміряти на себе розкішну корону. Тепер у кожної маленької красуні буде шанс здійснити свою мрію і стати учасницею головного дитячого шоу нашого міста. До 29 червня триває реєстрація на участь у VII-му фестивалі творчості та краси – «Міні Міс та Міні Модель Вінниця 2019». Організатор заходу – школа «Princess» – запрошує всіх охочих...
Происшествия
Вчера, 23 июня 2019, в Виннице произошла авария с участием водителя микроавтобуса и полицейской патрульной машины.Авария произошла ночью, около половины четвертого часов,  на перекрестке улиц Киевская-Коцюбинского возле гостиницы «Южный Буг».- Водитель микроавтобуса Volkswagen Transporter совершил проезд на запрещенный красный свет и столкнулся со служебным автомобилем Toyota Prius, - сообщает пресс-офицер «Патрульная полиция Винницы» Татьяна Фищук.По ее с...
Политика
Глава партии «Гражданская позиция» Анатолий Гриценко призвал министра внутренних дел Арсена Авакова и начальника Национальной полиции Сергея Князева немедленно уволить руководство полиции Винницкой области после избиения его однопартийца Александра Комарницкого. После 12 дней в коме, 23 июня Комарницкий умер. О требовании Гриценко написал в Facebook. 13 июня Гриценко заявил, что в Виннице полицейские жестко избили его однопартийца Александра Комарницкого,...