• Головна
  • Пізно пити «Боржомі». Що подорожчало і на що ще не злетіли ціни
11:09, 12 березня 2015 р.

Пізно пити «Боржомі». Що подорожчало і на що ще не злетіли ціни

Якщо цінники на ряд продуктів харчування за рік встигли зрости в два, а то й в три рази, то розцінки на духовні «харчі» тримаються на місці. Сходити в театр чи кіно нині дешевше, ніж два біг маки, пляшка більш-менш пристойного вина, два літри олії чи два кілограми рису

Сьогодні  пляшка «Боржомі», ємністю 0,5 літра, коштує в середньому близько…  25- 30 гривень. Фактично вартість цієї імпортної мінералки за рік зросла втричі: на стільки – на скільки ж девальвувала гривня. Схожа історія і з більшістю імпортних товарів. Банани тепер коштують від 40 гривень за кілограм, червоний перець – від 70, оливкова олія (0,5 л) від - 100 гривень. З новим курсом до списку делікатесів потрапляє навіть риба: хек практично зрівнявся у ціні з м’ясом (65 гривень), мойва та оселедець подорожчали до 50. Не кажучи уже про сьомгу чи лосося, ціна за кілограм яких нині стартує від 300 гривень (морожена).

Та що там імпорт, не відстають і ціни на вітчизняні товари.  Політика прив’язки цін на продовольство до світових, вкупі  з подорожчанням пального та наближенням посівної кампанії,  уже призвела до здорожчання борошна до 9-14 гривень за кілограм, цукру до 18-22.

Олія подорожчала до 23-24, хліб до восьми, 1,5 літра мінералки наближаються до десяти гривень.

Буквально до останніх днів у списку товарів, які оминула хвиля подорожчання, значилась молочка. Але буквально з п’ятниці вінницькі магазини почали змінювати цінники і на цю групу товарів. В результаті молоко, яке коштувало 11 гривень, стало 14, масло з 20 подорожчало до 23, на гривню подорожчали йогурти та сметана.

Разом з тим, незважаючи на дорогий долар і  бензин, в Україні є ще товари та послуги, цінники на які тримаються на місці, чи, принаймні,  змінилися лише за рахунок транспортних витрат.

Що поїсти

Незважаючи на зростання ціни, деякі молочні товари все ще тримають старі цінники. В першу чергу мова йде про тверді сири. Ціна на них практично не змінювалась, не рахуючи літнього подорожчання торік, і складає близько 70-100 гривень.

З наближенням потепління приємно порадували ціни на яйця. Якщо ще місяць- два тому  – десяток коштував в середньому 20 гривень. Нині вони подешевшали (!) до 15-18 гривень (є пропозиції і за 23, але таких дедалі менше).

Не змінилась вартість і живої риби:  річкові карасі, коропи і інша риба як і раніше продаються на ринках Вінниці в середньому по 20-30 гривень.

Практично незмінними є і середні ціни на усілякі кетчупи, майонези, гірчицю та хрін  вітчизняного виробництва. Схожа історія і з овочами: картопля, морква,  буряк, востаннє дорожчали на початку зими.

 

Решта

Особливо не змінилися розцінки на послуги приватних медичних центрів (за виключенням стоматполіклінік). Правда, тут є виключення. Якщо прийом лікарів, як правило, як і раніше коштує 70-100 гривень, то, наприклад,  УЗД процедури подорожчали,  деякі на 30-50 гривень, залежно від клініки та виду послуги.

Не подорожчав поки що і проїзд і громадському транспорті: трамваї, тролейбуси – так само по дві гривні, маршрутки по – три.

Незмінною залишилась і вартість квитка в театр (як правило, це 30, 50, 100 гривень) та в кіно – в середньому 60 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...