• Головна
  • Українцям стали частіше відмовляти в довгострокових шенгенських візах і анулювати їх
09:42, 31 березня 2015 р.

Українцям стали частіше відмовляти в довгострокових шенгенських візах і анулювати їх

Дипломати радять українцям ретельніше підходити до подачі документів у візові центри

В Україні почастішали випадки анулювання консульствами вже виданих шенгенських віз. Також цього року вони стали ретельніше перевіряти платоспроможність тих, хто виїжджає в ЄС і збіг реальної мети поїздки із вказаною в заявці на візу. Про це говорять експерти і дипломати. Вони радять бути уважнішими при подачі документів на візу, а також – з бронюванням готелю, термінами та маршрутами поїздки.

БРОНЬ НА ГОТЕЛЬ. Якщо ж відразу після отримання візи ви знімете бронь на готель, візу можуть анулювати. "Найчастіше з консульством зв'язується сам готель, вони мають на це право, і кажуть, що бронь скасували, – розповіла нам киянка Альона, яка часто їздить до Іспанії. – У мене був випадок: я забронювала номер в готелі через інтернет, але потім зняла бронь, так як готель не міг надати консульству офіційний бланк. Так вони погрожували, що подзвонять в консульство і попросять скасувати мені візу". Підтверджують, що перевіряють наявність броні в готелі після видачі візи і в консульстві Словаччини.

Дипломати ж радять при зміні готелю писати про це консульству на e-mail, а в МЗС повідомили, що таке право у консульств було і раніше, але активніше користуватися ним вони почали тільки з цього року.

БОЯТЬСЯ БІЖЕНЦІВ. Незважаючи на запевнення посольств і консульств, отримати шенген зараз стало складніше, розповів нам екс-глава інформдепартаменту відомства Олег Волошин: "Це правда: у разі скасування броні на готель тепер анулюють і візу. Більше того, ускладнилася ситуація з видачею: навіть журналістам зараз стали відмовляти у видачі довгострокових дозволів на в'їзд: замість них видають одноразові й короткострокові. Збільшили і список документів на візу, навіть у Польщу. Отримання шенгену перестало бути гарантією того, що ви потрапите в країну: співробітник прикордонної служби може вас запитати про мету поїздки і вирішити відмовити у в'їзді". На думку експерта, ситуація пов'язана з жорсткістю міграційної політики ЄС: "Це сталося через теракти в Європі та їх страхом перед напливом людей з ісламських держав. Ще одна причина – українці формально зараз можуть просити притулку в ЄС через війну в країні".

СКАСУВАННЯ ВІЗ. Бойові дії не стануть перешкодою в отриманні Україною безвізового режиму, запевнив днями голова політвідділу представництва ЄС в Україні Ганнес Шрайбер. Але дипломат зазначив, що Україні можуть відмовитись через невиконання плану з лібералізації візового режиму. На даний момент наша країна майже виконала пункт про введення біометричних паспортів, частково робляться кроки по боротьбі з тероризмом і корупцією (створюється Антикорупційне бюро, було прийнято низку відповідних законів). Але невиконаними залишаються пункти по зміні законів про міграцію та надання притулку, а також – щодо зміцнення держкордону через бойові дії на Донбасі.

Втім, екс-глава МЗС Костянтин Грищенко вважає, що шансів на скасування віз у травні вкрай мало: "По-перше, ми повинні виконати умови плану щодо лібералізації. По-друге, немає політичної волі з боку західних країн у наданні нам безвізового режиму без впевненості, що ми зробимо все необхідне. Крім того, на рішення ЄС сильно вплине складна економічна ситуація в Україні". Волошин в свою чергу додає, що ситуація з видачею віз і технічні складності навіть на етапі видачі біопаспортів можуть бути ознаками того, що незабаром безвізового режиму не буде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...